Od 10.03.2021 - mów co uważasz ale uważaj gdzie i co mówisz! I do kogo!

Obrazek użytkownika contessa
Świat

Czy leci z nami psychiatra???
U W A G A ! U W A G A  ! U W A G A !
Od 10 marca 2021 r. w Parlamencie Europejskim UE obowiązuje „Glosariusz języka niedyskryminującego w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej” autorstwa grupy europosłów tegoż zacnego zgromadzenia Dziś narazie dla europarlamentarzystów ale jutro  jak nic dla obywateli UE!...

Zatem...?
OBYWATELU! Mów co uważasz ale - zwłaszcza na terytorium UE - musisz już zacząć uważać co mówisz!
"Murzyn"? Zapomnij! "Cukrzyk" też, ale dlaczego nie  np."rower"?
Hmmm... Ciekawe kiedy na ulicach, w środkach komunikacji publicznej, w placówkach gastronomicznych itd. pojawi się "UE-policja lingwistyczna" Komisji Europejskiej i zacznie wlepiać mandaty - właścicielom lokalów za menu, gościom za zamówienie małży czy krewetek (obojnaki), ogonków jagnięcych żeńskich bo męskie jadą capem niemal od urodzenia. Przecież to czysta dyskryminacja płciowa i zamach na gender jagniąt wg Viery Jourovej. To również dyskryminacja zwierząt wg europosły Spurek, tej westalki mentalności i uczuć karpia w jej  kryteriach hierarchii stojącego wyżej niż homo sapiens.... Np. zamawia takie ogonki pan na Chobielinie, wybitny smakosz  SRadek, serwuje mu je osobiście sam szef lokalu no bo taki gość w jego progach ale filanc z policji lingwistycznej Ursuli i Viery filuje z boku i ciaaaach mandacik 5000 eurosów dla chwilowego maître des cérémonies - za seksistowskie menu, za dyskryminację płciową ogonków, za obrazę capów... Po 3-4 takich "sankcjach" maître idzie z torbami, SRadek do innego lokalu i szafa gra - Ziemia dalej kręci się w genderowym tańcu św.Wita dzięki Ursuli i Vierze z KE. Bo o to w końcu lewactwu chodzi!

...Ciekawe również jakie nazwy zastępcze np.dla pedału gazu lub hamulca w samochodzie*  wymyślą światli nowocześni europarlamentarzyści Unii już właściwie nie Europejskiej bo Unii LGBTIQ?
Póki jeszcze samochodem możesz jeździć gdyż PE zamierza zabronić użytku tego pojazdu...

* - propozycje Państwa mile widziane

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

"Bo o to w końcu lewactwu chodzi!"

Widzę to trochę inaczej.

Po pierwsze to uważam, ze lewactwo to mięso armatnie, podobnie jak w przeszłości klasa robotnicza, w prowadzonej wojnie z cywilizacją łacińską.

Po drugie tę wojnę prowadzą nie gej i lesbijka czy osoby niebinarne, ale właściciele pieniędzy świata a celem jest  totalna władza właścicieli  tych pieniędzy nad światem.

No, ale przecież to są tzw. teorie spiskowe, bo tak podano gojom do wierzenia!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1665181

Zmiany językowe to ulubiony temat dla lewaków, politpoprawność ma zmuszac ludzi do określonych zachowań i wyrażeń...eurokołchoz nadchodzi...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1665335

Cóż, gdy pensjonariusze Tworek wychodzą na ulice, tzn.  że my się tam znajdziemy... Niedługo...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1665347

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że kiedy niejaki Biedroń założył maseczke pt Free media to wpierw zwrócił sie do cyt:  Mister President i Madame President. No to jak - wolno mówić Pan/pani jak sie stoi na mównicy parlamentu, ale juz poza nim walić osobami z macicami? A cały Strajk Kobiet natychmiast zdelegalizować za uwłaczającą dyskryminację ze względu na płeć w samej juz nazwie organizacji. Ciekawe, ze same uczestniczki marszy nie widza absurdów z tego wynikających.  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1665351

xxx

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1665352

uwielbiam tematy w których można wypowiedzieć się poważnie, ale także z humorem który jest straszną bronią przeciwko głupocie i bezsensowi.

Powtarza się sytuacja gdy razem z pewną ideą lub dziedziną (choćby nauki) powstaje związane z nimi słownictwo. "Rok 1984" jest dobrą ilustracją. Słownictwo "specjalistyczne" ugruntowuje specyfikę zarówno idei jak np. dziedziny wiedzy. Przykładem może być "homofobia", ale także np. "energia odnawialna" czy "katastrofa klimatyczna" które sensu logicznego nie mają.

Co do słowa "pedał", nie jestem tak genialnym językoznawcą jak lewactwo lub towarzysz Słońce Narodów, ale zauważam że słowo to w wolnym tłumaczeniu z języków indoeuropejskich oznacza coś co użytkuje się za pomocą nogi (plus charakterystyczna dla dawniejszych wersji języka polskiego końcówka "-ał", podobnie jak w słowie "urynał").  A więc pejoratywność jest w tym przypadku zjawiskiem wtórnym. Gorzej z przytoczonym słowem "cap": można je oskarżyć o seksizm ze względów na znaczenie, ale także można czepnąć się słowa "capi" które oznacza "pachnący inaczej".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1665365

... gołąbki, ozorki, cynaderki, też kary będą.

To za pewne PO, SLD, Nowa Lewica, Polska 2050, Razem, Wiosna, Zieloni, PSL, będą wysyłać swoje grupy do kontroli, bo ci z UE nie mają zielonego pojęcia o Polskich nazwach.

W końcu szwaby przywozili im kasę w reklamówkach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1665396

Z nazwiskami pci kobiecej lub pci męskiej??????? )))))))))Już nie wspomnę o znakach drogowych.

A na koniec przyzwolą nam wypowiadać się tylko w 2-ch dżwiękach "Acha-no tak" I starczy by być "poprawnym".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1665417

Myślozbrodnia już karalna. George Orwell w grobie się przewraca. 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1665655

O tak, Szlachetna @ Wiesiołek,

George Orwell w grobie się przewraca 

Smutne ale prawdziwe, w jakich czasach nam przyszło żyć.

Pozdrawiam serdecznie,

z poważaniem,

MM

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1665844