"Uciekinierzy"

Obrazek użytkownika AS
Świat

Poniżej przedstawiam filmik, dopiero co opublikowany przez Sun, na którym poznajemy jednego z "uciekinierów" kurdyjskich, Kamarana Mohammeda, którego Polska deportowała z powrotem do jego ojczyzny. Ten kurdyjski obywatel wybierał się do Niemiec, znanym nam szlakiem, aby zostać tam obywatelem EU. W moim odczuciu nie można deportowanego Kurda nazwać ani uciekinierem ani też imigrantem ekonomicznym. Ludzie naprawdę biedni w Iraku pozostali w domu, ponieważ nie stać ich na kosztowne ekstrawagancje podróży do Europy przez Mińsk.

Na początku filmiku widzimy iracką flagę kurdyjską, później możemy się rozejrzeć po okazałym domostwie owego Kurda (na wstępie to tylko kuchnia) i spojrzeć na niego samego, ubranego przyzwoicie, z sygnetem na palcu. On wyciąga w plastik owinięte pismo od polskiego rządu pozbawiające go szansy na godne życie w Europie. Skarży się, że tylko sama wiza kosztowała go 1400 dolarów za osobę. Z tego, co widzę, tych osób musiało być co najmniej trzy. Następnie znajdujemy się w środku jakiegoś biura, chyba podróży, które najprawdopodobniej  załatwia wizy turystyczne do Europy via Białoruś i  oglądamy oburzoną twarz urzędnika (1:25). Mężczyzna stwierdza, że Białoruś jest całkowicie świadoma, że ci  turyści przybywają aby przekroczyć granicę. Mniej więcej od 2:30 przyglądamy się Kurdom przebywającym w specjalnym ośrodku w Polsce, którzy już przeszli na nasze utrzymanie. Czyż nie wygląda  tam biednie?

Życzę Państwu miłego oglądania, a sama pójdę otrzeć łzy wzruszenia.

 

/The Sun/

*"The planes carry tourists that are not coming for tourism. The Belarusian  government knows all too well"

_________________________

Kiedy filmik został opublikowany w dniu wczorajszym, to rozpoczynał się widokiem miasta, kurdyjskiej flagi i meczetu. Dzisiaj już ten kadr został usunięty. Miasto, kiedy oglądałam je wczoraj, wyglądało spokojnie, a nawet dosyć przyjemnie. Nie było zniszczone. Nie rozrywały się w nim bomby. Nie wiem co filmujący pragnęli ukryć przez wycięcie tego widoku. Być może miejsce, skąd ci Kurdowie pochodzą.
11/16/2021

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Cały Bliski Wschód - t.j.  Irak, gdzie nie znaleziono BMR, a również Syria  jest rozpieprzony, a tam właśnie mieszkają Kurdowie, sojusznicy USA, bo  byli  sojusznikami  w walce z Sadamem Husainem.   

Rozpieprzony jest też Afganistan,  a także Libia i już od lat trwają wędrówki ludów  do Europy  i długo jeszcze będą trwały. Państwa budują mury i zasieki aby ich zatrzymać. 

W Kanadzie pokazują serię filmów BBC pt. " Pewnego razu w Iraku"  o tym jak  Irak został  zdemolowany, okradziony i zrujnowany, a teraz  jest  pod okupacją. A tam Polacy swojego czasu, tj. przed wojną, pracowali i nawet zarabiali. 

Te filmiki, czy obwinianie Putina nic nie zmienia. Nikt bezmyślnie nie rezygnuje z wygodnego i bezpiecznego życia. Proszę ich nie mieć za kompletnych durniów. 

Miliony uchodźców są w różnych obozach, głownie w Jordanii i Turcji. Kurdowie prowadzą wojnę od lat z Turcją, więc  im tam nie jest lekko. 

Kanada ma wypracowany sposób na  przyjmowanie  uchodźców wojennych. W każdym obozie ma stałe biuro gdzie przyjmuje podania o emigrację. Potem  prowadzą  wywiady z  uchodźcami i  przyjmują  wykształconych, żonatych, dzieciatych i niekaranych. Proces takiego sprawdzania trwa  około roku.  Rząd udziela potrzebującym zwrotną pożyczkę na   przelot, a potem bezzwrotną roczną pomoc dla  zamieszkanie w Kanadzie. 

BBC iPlayer - Once Upon a Time in Iraq -  można sobie obejrzeć. 

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

Anna K.

#1635720

Tu nie ma żadnych ataków ani na Putina, ani na Rosję. Filmik jest pro- imigrancki. To Polska jest krytykowana przez wszelkie liberalne media za obronę własnych granic.

W Iraku Polacy pracowali, tam załatwiali sobie kontrakty - prawdę mówiąc, nie tylko Polacy tam przyjeżdżali do pracy. A pracowali u tego samego Saddama Husseina, który gazował Kurdów na śmierć.

W latach osiemdziesiątych często przyjeżdżali  na wakacje do Polski Irakijczycy, pośród nich Kurdowie - dla rozrywek i ciekawego nocnego życia. Wydawało im się, że byli pośród biednych Polaków naftowymi szejkami. To byli ojcowie tych Kurdów, którzy obrzucają teraz naszych żołnierzy na granicy kamieniami. 

Dziękuję za komentarz.

Vote up!
10
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1635723

skąd te ciuchy za kilka tysięcy złotych

Vote up!
7
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1635730

jestem cały czas na podglądzie tego ,co sie dzieje na Polsko-białoRUSKIEJ granicy i  co raz bardziej martwi mnie ten "dziwny tłum  biednych ludzi"

własnie przed chwilką ktoś pokazał, jak dmuchają dzieciakowi w oczy dym, po to by sie maluch darł w niebogłosy a trzymająca go kobieta w ramionach nie reaguje,

czy to matka ,a jesli ,

to moze pod wpływem czegoś  ,

nie ,

to nie moze być matka, to ktos ,...obcy

i jeszcze ta pasja z jaką silne chłopy rzucają w naszych kamieniami

TO już bitwa ,to atak na Polską granicę,na Polski Mundur

#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

AS super  5

Vote up!
5
Vote down!
-1

gość z drogi

#1635738

Witam,

Ja natomiast zauważyłam, że lewicowe media używają ciągle tych samych twarzy, tych samych pokrzywdzonych rodzin, dla swojej propagandy.

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM!

Pozdrawiam.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635796

Biedacy zostają w domu, a wyjeżdżają tylko ci, których na to stać. 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635798

- do wody do polewania agresywnych osobników powinni dodawać fluorescencyjny barwnik (tak Policja robiła z nami  w Polsce)  - aby trochą ich zaznaczyć jak się przedrą przez granicę i aby byli widoczni nocą w świetle UV i skorzystać z LRAD jak na foto niżej.

Wiązka dźwiękowa powoduje dyskomfort agresywnych ludzi.   

Vote up!
5
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635750

Vote up!
6
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635754

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1635778

Ucieczka ze względu na zasoby  materialne bardzo się różni; bogaci  uciekają  samolotem, a biedni pieszo. Jak na razie  dotarli bogaci, których było stać na takie inwestycje jak wiza i samolot. Nie wiem jak daleko są biedni idący pieszo, ale nie ma wątpliwości, że oni idą i kiedyś dotrą do Europy. 

"Wśród irackich Kurdów panuje przeświadczenie, że dostatnie, stabilne życie nie jest w Iraku, tylko jest właśnie w Niemczech. Cały czas panuje takie przeświadczenie, że Niemcy są taką ziemią obiecaną, do której powinni emigrować - mówił z kolei Polskiemu Radiu Wojciech Wilk - ekspert ONZ oraz prezes Polskiego Centrum Pomoc Międzynarodowej, organizacji która od trzech lat działa w irackim Kurdystanie.
W Kurdystanie w obozach dla uchodźców nadal mieszka około miliona osób. To głównie Jazydzi, którzy uciekali z domów siedem lat temu, gdy pojawili się tam ekstremiści z ISIS."

Premier Kurdystanu: niepokoję się losem naszych obywateli na granicach UE - Polska i świat - Radio Szczecin

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Anna K.

#1635780

Zawsze mnie intrygowało jedno .Dlaczego to ci biedni ludzie nie chcą azylu w Kraju Rad, gdzie żyje się jak u Pana Boga za piecem.

Pani zna ten kraj od podszewki może udzieli mi/nam tu na to pytanie odpowiedzi

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1635783

Ja nie mieszkam w Kraju Rad, a tym bardziej nie interesuje mnie jego podszewka. 

Ja, odwrotnie niż Pan, jestem uchodźcą politycznym, a nie ekonomicznym i  Pan  nic o mnie nie wie. Pańskie insynuacje nie świadczą zbyt dobrze ani o Pańskiej kulturze, ani inteligencji. 

Vote up!
2
Vote down!
-4

Anna K.

#1635784

Wiem,wiem

W 1968r wielu politycznie prześladowanych "Polaków" wyjechało..... i chwała im za to

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1635785

Jak się czyta, to są w Polsce  w dużych ilościach i nawet są przy władzy.  Proszę tam  zacząć akcję sprawdzania rozporków. ;D 

Vote up!
3
Vote down!
-4

Anna K.

#1635788

sprawdzaniem rozporków zajmują się zazwyczaj kobiety a ja nią nie jestem

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1635790

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Klonowy Liść nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jest Pan wyjątkowo zainteresowany tematem.  

Vote up!
0
Vote down!
-3

Anna K.

#1635791

Pani byla pierwsza

A co z moim pytaniem o Kraju Rad

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1635795

Może pani nie mieszka w CCCR ale myśli pani jak oni. Musi być a szczególnie teraz , ścisłą kontrola emigracyjna bo kraje tzw. loosers nie chcą walczyć o poprawę bytu i systemu politycznego brać za darmochę lepsze życie ale nie kulturę tego kraju. Ma pani trochę racji z tym unicestwianiem innych narodów w imię demokracji. Jakiej demokracji i dla kogo? No ale wchodzimy w NWO.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1635805

Pani Anno,

Ja raczej dałabym możliwość poprawy losu tym biednym. A nie tym bogatym, którzy przybyli tutaj dla wygodnego życia, a głównie dlatego aby zapewnić dobre europejskie wykształcenie dla swoich dzieci - wysłać ich do najlepszych szkół i na europejskie uniwersytety. Takie właśnie plany uwidocznili w swoich wypowiedziach. A przeglądałam takich wypowiedzi, szczególnie w języku angielskim, wiele.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1635801

Co się dzieje na granicy- film sprzed 5 godzin:

Granica| Dzieci i młodzi mężczyźni rzucają kamieniami na polsko-białoruskim przejściu w Kuźnicy.

PAP podała, że ciężarówki białoruskie dostarczają kamienie dla imigrantów.

Vote up!
6
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1635793

wójt biało RUSI zamienił migrantów w czynne wojsko i dostarcza im "amunicji nowoczesnej,  czyli proce,kamienie,gaz "

pozdrowienia nocne, dzieki za kolejny smutny film

#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM i serdeczne wsparcie dla strzegących naszej granicy

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1635845

(...)wójt biało RUSI zamienił migrantów w czynne wojsko i dostarcza im "amunicji nowoczesnej,  czyli proce,kamienie,gaz "

 

Ale też kocioł z gorącym posiłkiem i koce dla oblanych wodą. Widziałam to wszystko na rosyjskim filmie, który polecałam wcześniej.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635848

Polecam do obejrzenia ten film zrobiony przez Rosjan filmujących od strony imigrantów. Jest to ich bezpośrednia na żywo transmisja. Proszę to spokojnie obejrzeć - a  powinny ten film obejrzeć szczególnie osoby lansujące politykę otwartych granic.  Mnie on przeraził. 

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635847

Dla oburzonych przekleństwami polskiego policjanta broniącego granicy podaję informację, że nie znam arabskiego, ale arabski nie był mi potrzebny. Polscy obrońcy byli obrażani przez atakujących ich Kurdów po angielsku:

"Fuck you polack, fuck you, fuck, fuck, fuck. Fuck you polack , fuck you polack..."

polack (obraźliwa rasistowska obelga w stosunku do Polaków)

Fuck you - pierdolę cię

 

Rosjanie filmowali i wymieniali fachowe uwagi między sobą. Później rosyjscy przywódcy oskarżyli nasz rząd o łamanie praw człowieka.

Vote up!
5
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1635850

Ta pani martwi się, że nachodźcom może być zimno.

Ale jak jest zima, to musi być zimno

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1635852

za Pani pracę, to piękny mądry wkład w nasze Polskie Sprawy i Ich Obronę 

Prosba do pozostałych,róbmy to samo a szczególnie dotyczy to tych  filmów, ktore mówia prawde o 

tym co się dzieje w tym zapalnym miejscu

pozdrowienia

Vote up!
5
Vote down!
-1

gość z drogi

#1635878

 

Dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1635902