leczenie

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Wczoraj dowiedzieliśmy się, że znany aktor Piotr Gąsowski zachorował na COVID19, trafił do szpitala i musiał używać tlenu.  Mimo to oświadczył:

  "Dlatego, że jestem zaszczepiony, przechodzę to w miarę łatwo, w przeciwieństwie do niezaszczepionych pacjentów. Widzę to wokół mnie!" - napisał." {TUTAJ(link is external)}.

  Bloger Fatamorgan tak to skomentował w Salonie24:

  "@ALL

Po 4 dawce "...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika AS
Świat

Po trzytygodniowej nieobecności powracam z tekstem nietypowym dla mojej standardowej publicystyki: próbą odtworzenia własnej walki z Wirusem i spowodowanym przez niego obustronnym zapaleniem płuc.

Przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech natychmiast po powrocie do Belgradu po trzymiesięcznej nieobecności. Zapisanie się poprzez Internet z 48-godzinnym wyprzedzeniem była łatwe. Wybrałem...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Jacek Trzaska
Blog

Podobno. w niektórych krajach, lekarze przychodzą do łóżka pacjenta z kwiatami, życząc serdecznie, „wszystkiego najlepszego z okazji dnia urodzin”. Następnie oświadczają, że to już siedemdziesiąte, po czym biorą wtyczkę respiratora do ręki – pyk.

 

W naszym kraju, tak jak wszystko inne, wirus w koronie roznosi się głównie przez znajomości. Wygląda na to, że przestraszył głównie tych, którym...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Narodowy Fundusz Zdrowia funkcjonuje już od 2004 r. jest płatnikiem, za nasze składki, świadczeń zdrowotnych. System okazał się niestety chory na chorobę nieuleczalną.

Co to jest i jak działa NFZ?

Na temat Narodowego Funduszu Zdrowia napisano już wiele publikacji, media niemal codziennie wypowiadają się na temat funkcjonowania tego systemu ochrony naszego zdrowia.

Każdy pracujący i niepracujący (...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Świat

Nauka, czy brednie naukowe

[dotyczące Rożka, witaminy D i raka piersi].

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25611&Itemid=119

Każda kobieta, która przychodziła z rakiem piersi czy przydatków, macicy itd. miała poziom witaminy D w granicach 10 ng.

Z cyklu: " P-340, państwo istnieje formalnie".

dr J.Jaśkowski

Motto:

"Charta non erubescit ",

czyli papier jest cierpliwy.

Można...

2.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (5 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Kultura

[video:https://www.youtube.com/watch?v=VWQeB6PeBzs]

dr n. med. Jerzy Jaśkowski - Jak nas oszukują.
Choroby jatrogenne na przestrzeni wieków

( Skaryszew koło Radomia, 17 marca 2018 )

 

(Czeremcha Zjadliwa)

Kropla drąży skałę- miejmy nadzieję, że słowo prawdy już od lat tak odważnie głoszone przez p.dr Jaśkowskiego dotrze wreszcie do szerokich warstw społeczeństwa i spowoduje dobre zmiany.

3.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (9 głosów)
Obrazek użytkownika dratwa3
Kraj

Nie jestem lekarzem. Zrozumiałym więc jest, że nie do końca znam się na chorobach.

Gdy chory pacjent wymaga operacji, w wyniku czego chirurg bierze do ręki skalpel, nie znaczy to jeszcze dla mnie, że lekarz jest paskudnym sadystą.

Normalnym jest, że drżę o zdrowie i życie bliskiej mi osoby, niemniej dopiero śledzenie procesu zdrowienia pozwoli mi ocenić, czy postawiona diagnoza była słuszna i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Quasar
Idee

Dlaczego marihuana jest przyszłością medycynyPrzyszłość medycyny spoczywa na posiadanym przez nas fundamentalnym prawie wykorzystywania rzeczy rosnących w ziemi w sposób naturalny jako środków leczniczych. Dlaczego cannabis, stosowana przez ludzkość co najmniej od 10.000 lat dla łagodzenia cierpienia, miałaby być wykluczona spod tego prawa?Polityka wobec konopi jest niezwykle...

1.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Czy urzędnik państwowy może oficjalnie kłamać ? Zadanie takiego pytania w demokratycznym kraju zachodnioeuropejskim wzbudziłoby konsternację. Jesteśmy jednak w Polsce, a tu panują kryteria burackie, postpeerelowskie.   Jest rzeczą oczywistą, że za publiczne propagowanie kłamstwa taki urzędnik powinien trafić do Trybunału. Oto wiceminister zdrowia Neuman publicznie, w radiowej Trujce na uwagę...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

   Przeciw chorobie jest każdy. Tylko że choroby są ku życiu, lub ku śmierci. Choroby są też ku objawieniu się spraw Bożych. Do chorób trzeba podchodzić z powagą, szacunkiem i chęcią docierania do całej prawdy o nich. Są choroby, że ich posiadacz powinien za nie dziękować Bogu. Okazuje się np. że odra, czy gruźlica potrafią wyleczyć z raka. Okazuje się, że choroby oczyszczają organizm z...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Zajrzałem na Facebook i czytam tam z przerażeniem: " Szanowni Państwo, w związku w powyższym, że stwierdzono u mnie raka gardła (niestety złośliwy z przerzutami do węzłów chłonnych) i musiałem się poddać ostatnimi dniami intensywnemu leczeniu.

Co można w takiej sytuacji powiedzieć. W życiu zdarzają się najróżniejsze sytuacje które często nie są przez nas ani planowane ani zawinione. Ale kiedy...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (17 głosów)
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Idee

  Co powiedział nasz obecny Prezydent o sprawie „pana T”, kiedy redaktor Kraśko zwrócił się do niego o opinię?

 Jak to było?

Że to wszystko NIEPOTRZEBNA HISTERIA jak uważa też i Premier! Jakieś bezpodstawne obawy, bo przecież jak na wolność wychodziły inne „bestie”, to jakoś nikt nic nie mówił!

No tak – odparł redaktor, ale ten, to czterokrotny wyrok posiadł onegdaj!

Nic to. A był i taki, co pięć...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Moja dziewczyna opiekuje się dwoma inwalidami: swoim synem i mną. Robi zakupy, prowadzi syna do szkoły, odbiera go, prowadzi do świetlicy, robi posiłki. Nie ma czasu na chorowanie. Nie mówiąc o czasie dla siebie.
Nie potrzeba dużej wyobraźni, aby domyślić się tego, co będzie dalej. Bo najsilniejszy człowiek tak długo nie pociągnie, a co dopiero krucha kobieta. Przedsmak nieuniknionego już...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj

W tym wpisie zechce opisać postać naszego Pana Premiera – Donalda Tuska i jego braku zaradności w stosunku do służby zdrowia.

Nie jest on moim zdaniem idealną osobą do kierowania krajem, co najlepiej ukazuje przykład służby zdrowia. W tym wpisie zechcę udowodnić dlaczego tak jest. Jedną z ważniejszych kwestii jest fakt braku wcześniejszego doświadczenia, ale po pięciu latach powinien już umieć...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Trafiłem do szpitala. Wydział neurologiczny. Tam się dowiedziałem, co mi dolega. Pomagali mi rożni ludzie. Oprócz mojego neurologa.
Po wyjściu ze szpitala należało mi się sanatorium. W ciągu miesiąca. Ale wszystko trwało dłużej. Ponad rok. Jak to w Polsce.
Sanatorium dla mnie musiało być specjalne. Na schorzenia neurologiczne. Wiec czekałem.
Gdy już znalem dokładnie termin wyjazdu,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Dlaczego nie mamy takiej karty jak Francuzi, w której zapisane byłyby wszystkie informacje o naszym zdrowiu. Wielu ofiarom wypadków, ludziom w podróży uratowałaby życie czy zdrowie. To co się dzieje teraz w naszym kraju z receptami, dzięki premierowi i jego ekipie byłoby kompletną abstrakcją, złym snem. Niestety nie jest, większość obywateli wybrała sobie właśnie taką rzeczywistość, jaka mamy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Gospodarka

Ostatni rok „zbliżył” mnie do służby zdrowia. Wpadłam w jej objęcia, a może raczej w tryby. Nie należę do krezusów, więc musze korzystać z publicznych placówek.

Nie wiem, czy odwołanie minister Kopacz, o które zabiega PiS, coś by w tej zepsutej maszynerii zmieniło, ale jestem pewna, ze już dużo gorzej być nie może.

Obecny kryzys w polskiej służbie zdrowia trwa od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Świat

„Każdy powinien wiedzieć, że większość oficjalnych badań przeciw rakowi to wielkie oszustwa" – dr Linus Pauling (1901-1994), dwukrotny laureat Nagrody Nobla

Partick Swayze - aktor i tancerz, gwiazdor filmów "Dirty Dancing" i "Duch" był chory na raka trzustki .
Mimo stosowanych nowoczesnych terapi zmarł.
Róża ma 23 lata i do niedawna nie różniła się niczym od swoich rówieśniczek. Studiowała,...

0
Brak głosów