Krakowiak, co to uwiódł nie tylko skwarną Warszawę ( bo i ...górali też!)

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Jest siódmy sierpnia AD 2015. Toruń g.6,15. Mocna kawa. Za oknem już ponad 20 C.

Polska!
Dzień drugi prezydentury Andrzeja Dudy.

Polska już choć odrobinę inna, lepsza, bowiem jedna z stóp zgniłej konstrukcji III RP została wymieniona.

Wczoraj miałem być ze starszym synem i jego kolegami w Warszawie.
Niestety nie udało się.
Bardzo żałuję, gdyż to co przeżyłem poprzez internet, to zapewne tylko namiastka tego, co mnie czekało w skwarnej stolicy.

Radość, duma.
Ba!
Jakże wielka radość i duma, niewypowiedziana!

Andrzej Duda prezydentem.
Moim prezydentem.
Nareszcie!
To samo uczucie mną zawładnęło w chwili wyboru Lecha Kaczyńskiego.

I jestem przekonany, że... POLSKIM prezydentem.
( Póki co Prezydent przez duże "P" rezerwuję wyłącznie dla jego nauczyciela, wychowawcy śp Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
A pan A. Duda musi na to zapracować!).

Już komentując kampanię wyborczą Andrzeja Dudy zwracałem uwagę, podkreślalem tę jego klasę.

Tak.
Klasa.
Elegancja!

A wczoraj doszedł nowy element.
Majestat!
I to nie przesada!
Bowiem z niego to biło!, emanowało!

Od zaprzysiężenia przed Zgromadeniem Narodowym# przez nabożeństwo w katedrze.
Potem Zamek Królewski.
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza.
Spacer w tłumie radosnych przybyłych specjalnie dla niego Polaków ze stolicy oraz najdalszych zakątków naszego kraju.
Podziękowanie sprzed pałacu.
Wszystko to w żarze z rozpalonego nieba, polski sierpień niemal jakby w klimacie, spiekocie jaki towarzyszy pielgrzymom zdążąjacym na Jasną Górę!

Jaka będzie ta prezydentura?
Trudna i daj Boże oczyszczająca nasz kraj!

Mam nadzieję, że tak jak w psalmie 97 przewidzianym na Przemienienie Pańskie!
" ...Obłok i ciemność wokół Niego,
prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.
...Niech zawstydzą się wszyscy, którzy czczą posągi i chlubią się bożkami
Światło wzeszło dla sprawiedliwego i radość dla ludzi prawego serca" ##

To musi być prezydentura oczyszczająca przywracająca Polakom wiarę w prawo i sprawiedliwość, tak w największej ogólności i uproszczeniu rzecz ujmując!

Nie będzie łatwo!
Ale Polska, Polacy się budzą!
I mam nadzieję, że wspomogą.
Tak więc prezydent A. Duda nie będzie osamotniony. tak jak niestety był L. Kaczynski).
Wierzę, że 25 pażdziernika otrzyma jeszcze silniejsze nasze wsparcie.

I to by było na tyle.
A resztę dopowiada za mnie biało-czerwona, dumnie od wczoraj, od g. 10,00 powiewająca za oknem na przepięknym, zielonym toruńskim Bydgoskim Przedmieściu!

pzdr

# żałosne zachowanie posłów PO i chyba części palikociarni przy wątku dotyczacym skandalicznego, oskarżającego system zgniłej IIIRP za głodne dzieci! a czego po nich można się sPOdziewać!?
## "bibliści" salonowi... puryści! zaatakowali nawet za liturgię, za psalm 97 czyli "prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu."
Ciekawym jest, jaki to psalm wczoraj uwzględnili w "swej liturgii" przepraszającej B. Komorowskiego za rzekome krzywdy doznane od biskupów i Episkopatu taki ks Kazek z innym ks Lutrem?
Może wyrwany z kontekstu z psalmu 25? "...Będzie opływał w szczęście, a jego potomstwo odziedziczy ziemię".( Nie tylko Budę ruską, ale i tereny inwestycyjne po byłym Ursusie?)

p.s.Ks. kardynał warszawski też Kazimierz!( mówi się, że sa prywatnie z Sową na ty,Stąd może tak PObrykiwać kard. Stanisławowi pod Wawelem!) co rusz zerkał w trakcie uroczystej liturgii w katedrze na czasomierz! Albo cieszył się nowym zegarkiem? albo! martwił się czy zdąży na odBronkowe modły?

p.s.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Liczę na to,  ze ludzie sie tak zmienili, że nie będą popierać ujadających na prezydenta Dudę. Wielu ludzi czyta te inne już czasopisma i zagląda na inne portale internetowe. Marzę o tym, że GW splajtuje, nowi własciciele TVN-u nie będą popierać "resortowych dzieci" i że wreszcie wymuszony na mnie abonament na telewizję rządową obróci sie na coś dobrego.

Mam nadzieję, że prezydent zachowa swoją charyzmę i spontaniczność w kontaktach z ludźmi.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1489810

Też mam taką nadzieję! Ale są niestety jeszcze ludzie "homosovieticus", którzy potrzebują więcej czasu! Bo samodzielnie nie nauczeni myśleć! Postkomuna pozostawiła swoje żniwa! Oni w swej bezmyślności wciąż trwają! Na szczęście jest ich coraz mniej! 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

viki

#1489814

jest ich jeszcze sporo, widac(slychac i czuc)  nawet tu na naszym portalu

pozdrowienia z globalnej wiochy :-))))))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1489850

Musiałam się "przespać" z nimi bo zbyt mnie rozpierała i duma, i radość. I... złość. Bo złożona jakimś wirusem ledwo siedziałam przed komputerem by obejrzeć relacje. Zwijałam się z bólu i taka myśl mi przelatywała przez głowę - jak już musiał mnie dorwać, to dlaczego akurat dziś, 6 sierpnia, a jakbym była w Warszawie? To nawet nosa z domu nie mogłabym pokazać, być tam i nie towarzyszyć nowemu Prezydentowi, mojemu Prezydentowi, no wstyd !

W oczach miałam łzy gdy w Archikatedrze chór śpiewał "Gaude Mater Polonia" i Hymn, gdy przemawiał abp Gądecki, w oczach miałam łzy gdy po Mszy witały Prezydenta oklaski tłumów przed katedrą i te powiewające na wietrzyku  biało-czerwone... Gdy długo klęczał całując proporzec Rzeczpospospolitej na Placu Defilad. Jakby w milczeniu składał jakąś przysięgę ?

Wciąż jestem pod niesamowitym wrażeniem jego przemówienia do żołnierzy ! Wyraz twarzy, tembr głosu, słowa, stanowczość w każdym calu, nawiązanie do wyruszenia po Polskę I Kadrowej... Wreszcie widziałam, po 5 latach, prawdziwego dowódcę, Wodza Naczelnego ! I wreszcie poczułam się jakoś tak bezpieczniej bo choć co my mamy za "armię" po latach ministrowania w MON i prezydętury ćwoka z Ruskiej Budy ? A jednak czuć było, że ten Prezydent zrobi wszystko i jak trzeba by nie dopuścić by jakieś niebezpieczeństwo nadwisło nad Polską.

Nie ujmuję tym młodym ludziom w mundurach polskiego żołnierza ani odwagi, ani umiejętności, ani oddania polskiej racji stanu ale z takimi wodzami, jakich mają to jest się czego bać. Oto przeczytałam wczoraj, że z tych 2% PKB, którymi tak chwalił się Komorowski, że "wywalczył" dla wojska, tylko 20% idzie na uzbrojenie i szkolenie, reszta idzie na świadczenia dla byłego i obecnego "dowództwa" (coś nie mogę znaleźć tego linka)...

 

I na koniec gdy już program uroczystości się wyczerpał  - ciepły gest Andrzeja Dudy, odprawiającego się do swej nowej siedziby po znojnym dniu, gdy w cieniu posągu Poniatowskiego znów przemówił do Polaków. By podziękować tym tysiącom, które w piekielnym słońcu towarzyszyły mu przez cały dzień, tym nie tylko z Warszawy, ale i przybyłym z całej Polski na jego inaugurację. I jeszcze raz potwierdzić swe obietnice. To było piękne ! I te kapele pod Pałacem, grające z zacięciem radosne mazurki...

 

Tak sobie myślę, że Prezydent Duda już za chwilę zacznie forsować swe postanowienia. Pewna jestem, że będą torpedowane choć Kopaczka publicznie deklarowała "współpracę na linii rząd-prezydent", ale mam takie dziwne uczucie, że platfonsy polegną i ulegną Prezydentowi. HGW np.do przedwczoraj stawiała się jak wesz na grzebieniu, że pomnik smoleński na Krakowskim nigdy, a już ponoć wymięka, Szczurek walczy zaciekle o niepodwyższanie kwoty wolnej od podatku bo jemu i reszcie bandy Platformy Oprychów tłuste konfitury przejdą koło nosa i zamiast w ich lepkie ręce, przejdą tak gdzie ich miejsce - do kieszeni podatników. I A.Duda mu udowodni, że podwyżka jest możliwa i wcale nie taka bulesna.

 

To był piękny dzień, ten wczorajszy ! Widać było, że Polska się raduje, że widzi światełko w tunelu... Ja wiem, że mogą zaraz odezwać się głosy, że my tu z Andrzeja Dudy cieszymy się jak ze złotego medalu olimpijskiego polskiego sportowca zamiast z należną powagą pochylić się nad trumną III RP. I powiem tak - cieszyliśmy się przez ostatnie 5 lat z olimpijskiego złota, z innych złotych osiągnięć naszych sportowców bo z czego mieliśmy się cieszyć ? Czy były inne powody do radości, do dumy ? Niestety nie było!  Ostatnie 5 lat Polski to 5 lat w smoleńskiej mgle największego dramatu współczesnej Polski i we mgle fałszu, obłudy, kłamstw i afer rządzącej Platformy Obywatelskiej, arogancji PO-wskich premierów, arogancji i chamstwa PO-wskiego prezydęta. Z tego mieliśmy się cieszyć ?

 

Antysalonie - pozdrawiam i dziękuję za Twój wpis.

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1489816

Pierwszy Polski Prezydent od 1939 roku

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1489842

A sp Prezydent RP Lech Kaczynski byl Chinczykiem czy Afrykanerem moze kosmita :-))))))))

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1489849

Hmmm....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1489867

Przeprzaszam, drugi, chociaż Lech dopiero w Gruzji udowodnił, że jest na prawdę Polskim Prezydentem i wszystko co było złe zostało mu wybaczone
Tak uważam i nie jest to nic złego w kontekstcie działań jakie w tamtym czasie dotknęły Polskę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1489884

Śp. Lech Kaczyński był, jest i jeszcze dluuuugo będzie PIERWSZYM !

Daj Boże aby Prezydent Duda  osiągnął choćby tyle co ON, żeby był lepszym ... czego mu szczerze życzę :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1489906

Przepraszam za chbiony komentarz

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1489885

:-)))))))))))))))))))))))))))

zdarza sie kazdemu, ale nie kazdy jest na tyle "odwazny" by przeprosic

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1489947

dzięki za tolerancję

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1490014

kogo dostałaś te plusy, bo ja spałowałem po raz drugi. Zamieszczasz po raz drugi identyczny komentarz, więc ponownie zadaję to samo pytanie, zapomniałaś czy celowo pominęłaś? Kim wg. Ciebie był ten zamordowany nad smoleńskim lotniskiem?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1489873

Przepraszam za chybiony komentarz

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1489886

ode mnie i moich znajomych, którzy ją znają i uwazają jako chwilę bezmyślności i nakłonili do pisania, wyrobi się

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1489902

Nie do końca /J.d.A/ sprecyzowała o co jej chodzi.... bo wszystko nalezy traktować w obszarze Gruzji i walki o suwerenność po Lizbonie... która to walkazapoczatkowała obecne przemiany i własciwe wybory Polaków. Bez ofiar nie ma niepodległości!!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

emilia plater

#1489907

Przeprzaszam, drugi chociaz Lech dopiero w Gruzji udowodnił, że jest na prawdę Polskim Prezydentem i wszystko co było złe zostało mu wybaczone
Tak uważam i nie jest to nic złego w kontekscie działań jakie w tamtym czasie dotknęły Polskę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1489883

Lech Kaczński wyłamał się z układu. Tworzył Państwo Polskie i polską armię. Walczył o dobre imię Polski w świecie i za to  świat go szanował. Co było złe przed Gruzją, być musiało być. Polityka jest sztuka kompromisu i jest działaniem długoplanowym, nieraz. Wyłamał się z układu i poszedł dalej. Przeciwstawił się planom Rosji Putina iplanom Niemiec, Merkel. Własne, suwerenne państwo, silna armia i niezależna polityka międzynarodowa... za to zginął w egzekucji nad Smoleńskiem i wszystko co złe jest wymazane z jego karty.
Pierwszy Polski Prezydent Lech Kaczyński.
Charyzmą nikt mu nie dorówna.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

zimny drań
 

#1489904

Ta prezydentura to krok pierwszy w stronę wolnosci i suwerenności Polski. w strone normalnosci i państwa prawa. Teraz jesienne wybory i walka z sitwa, która wie co traci i ile nakradła i napsuła...nie będzie lekko- warto podobnie jak w maju być razem i solidarnie patrzeć przestępcom z PO i PKW na ręce...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1489895

Ruch Kontroli Wyborów przekształcil sie w "Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy - Stowarzyszenie" i będzie po wyborach monitorować wszystko i służyć swoja pomocą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

emilia plater

#1489905