Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy; apelujemy o godne przejście marszu, który nie traci swojego społecznego charakteru. Święto Niepodległości odbędzie się w tym roku pod hasłem "Dzień szacunku do munduru". W akcji uczestniczyć będą 103 jednostki wojskowe w całym kraju. "W tym roku obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego symbolicznie w akcji wezmą udział właśnie 103 jednostki wojskowe".

11 listopada podczas "Dnia szacunku dla munduru" będzie można dowiedzieć się, czym jest mundur dla żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważnym jest elementem dla naszego narodu i państwa. Żołnierze opowiedzą o zasadach noszenia umundurowania, co oznaczają jego kolory, kroje oraz czym jest np. gapa, baretka i co oznacza m.in. żółty otok na wojskowej rogatywce. Wytłumaczą też, kto może nosić mundur wojskowy, dlaczego nie każdy ubiór przypominający mundur jest prawdziwym mundurem, i w jakich sytuacjach żołnierz występują w umundurowaniu galowym, a w jakim na służbowo oraz dlaczego żołnierz ma zawsze nakrycie głowy.

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk w specjalnym oświadczeniu skierowanym do mediów poinformował, że Marsz Niepodległości będzie miał status formalny.
W obliczu niezrozumiałej decyzji Prezydenta Stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości, a także krzywdzących organizatorów Marszu Niepodległości decyzji sądów, w poczuciu odpowiedzialności za to społeczne wydarzenie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy 11 listopada chcą obchodzić w tej formule Święto Niepodległości, podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny, na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach.

„Uroczystość rozpocznie się zgodnie z pierwotną wolą społecznych organizatorów wydarzenia o godz. 13.00 na rondzie Romana Dmowskiego”.  Następnie uczestnicy Marszu Niepodległości przejdą tradycyjną trasą. Natomiast w Parku Skaryszewskim delegacje złożą kwiaty pod popiersiem jednego z ojców naszej Niepodległości Ignacego Jana Paderewskiego. W uroczystości złożenia kwiatów weźmie udział wojskowa asysta honorowa. Bezpieczeństwo uczestnikom obchodów zapewni Policja i Żandarmeria Wojskowa.

(]]>https://niezalezna.pl/417937-m]]>...(link is external))

Przed nami Święto Niepodległości. 11 listopada w całej Polsce będą odbywać się jego obchody. Akcję wspólnego śpiewania hymnu, której w tym roku twarzami są sportowcy - lekkoatleci, Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oraz koncert dla Niepodległej "Chopin / Norwid / Niemen" - takie m.in. wydarzenia zaplanowano w ramach 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Centralne obchody Święta Niepodległości 11 listopada odbędą się tradycyjnie na placu Piłsudskiego. Wywieszamy flagi biało- czerwone. Flaga wisi u mnie w domu cały rok, zmieniam na nową 11.11. W tym roku Marsz Niepodległości do granic - popieramy naszych!

Brawo ! To wielkie święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. to święto wszystkich Polaków i żadna agentura Niemiecka czy poplecznicy Sorosa czy POpaprańcy zdrajcy nie będą tego święta Polakom ograniczać. Spotykamy się zatem  w Warszawie wraz z rodzinami w dniu 11 listopada 2021 z biało czerwonymi flagami.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (10 głosów)

Komentarze

żal,że nie "osobiście ",ale zdrowie  już nie pozwala  :)

Flaga 

Biało -Czerwona jak zawsze na balkonie,od lat niezmiennie :)

Jak dobrze być dumnym Polakiem :)

serdeczne pozdrowienia 

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1635151

podobnie piszą  wpolityce.pl

"W obliczu niezrozumiałej decyzji prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach - poinformował we wtorek szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk."

"

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1635153

- późniejszy Prezydent Polski.

Rafał Trzaskowski tak jak i Święcicki i Waltz jest Żydem. Tak specjaliści od wyborów podstawiają swoich - kogo nie wybierzesz to Żyd.

Podczas wyborów muszą być publikowane życiorysy i pochodzenie ale automatycznie będzie oskarżenie nas o antysemityzm :)

Vote up!
6
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635155

Jestem ciekaw czy Trzaskowski i ten sędzia z SA już się posrali ze złości.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1635160

szkoda tylko znowu Wisły, bo kolejny RAZ bedzie przez nich zapaprana

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1635162

W końcu została podjęta właściwa decyzja czym ma być Marsz Niepodległości. Żaden zdrajca, czy neotargowiczanin nie będzie nam, Polakom mówił, co i jak mamy świętować. Mamy prawo czuć się niepodległymi w naszym, własnym państwie. Taka jest nasza wola, której nikt nie złamie. 

Vote up!
5
Vote down!
0

Szpilka

#1635163

A nie frakcyjne kalkilacje: czy to się nam opłaca, czy nie.

A ja z tej radości Autorowi pełną piątkę, a każdemu z Komentatorów duży plusik! Jak świętować, to świętować.

Pisałem, tam niżej: Sursum Corda! Pisałem. I stało się. Wreszcie rodzice nie będą się obawiać, że ktoś ich małe dzieci skrzywdzi w jakiejś prowokacji na Marszu, a dzięki temu te małe dzieci będą dużymi patriotami, kiedyś.

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Widzisz Tezeuszu ile radości sprawiają Twoje "gorące" wpisy? Więc zamiast się wykłócać o byle co, odpuść awantury, nie zawracaj sobie d..y i wróć do zawodu dziennikarskiego.

Vote up!
5
Vote down!
0

Apoloniusz

#1635164

Mamy wojnę,  naszą ojczyzna została zaatakowana  wieloplaszczyznowo Także w internecie. Kto się czuje patriotą staje w obronie  Polski. Ja się wyłączam  aktywne .

Pozdrawiam 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1635170

     W tym roku wyjątkowo nie będę na marszu w stolicy z przyczyn ode mnie niezależnych. Ale, z przyjaciółmi uczcimy Święto mszą św, marszem wokół rynku z orkiestrą. Będą kwiaty znicze pod obeliskiem Piłsudskiego, pomnikiem Smoleńskim. Na zakończenie udamy się do niedalekiej miejscowości pod Pomnik pułkownika Łupaszki. U mnie na elewacji domu flagi wiszą całorocznie, a 11-stego dokładam wielką biało - czerwoną. To wyjątkowe dla nas coroczne Święto. Serdecznie pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1635177

Drodzy Niepoprawni, z wielkim wzruszeniem czytam Wasze wpisy 

Niech Dobry Bóg ma WAS i Polskę w Swojej Opiece

# MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635189

Gdziekolwiek żyjemy czy akurat jesteśmy w Polsce, wszędzie idziemy w jednym wielkim Marszu dla Niepodległej, wspieramy dobrym słowem i modlitwą naszych żołnierzy, szczególnie tych broniących wschodniej granicy naszej Ojczyzny.

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1635194

Uff... Ulżyło.Po cichu miałam nadzieję  na takie rozwiązanie, bo pozwolenie na to, by zamiast Marszu Niepodległości  legalnie odbyły się w tym dniu wyłącznie demonstracje LGBT i aborcjonistów oraz wyzywanie uczestników Marszu w od bandziorów łamiących prawo i faszystów byłoby klęską.

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635198

Obawiam się, że będą prowokacje zorganizowane przez bojówki opłacane z warszawskiego ratusza oraz lewactwo.

Ale MN się odbędzie!

BRAWO

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635212

... więc lewactwo będzie milutkie i cichutkie, bo jak nie ...

Vote up!
0
Vote down!
0

Apoloniusz

#1635224

Gdy przeczytałem zlewaczałemu towarzystwu o tej decyzji.

Wierzyć nie chcieli i z rozpaczą w głosie zaprzeczali: " ale sąd przecież... ".

A tu w TOK FM ogłaszają decyzję... 

Miny jak przy zatwardzeniu.

Ech, piękna chwila.

Piękna.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1635244

ale i smutna,też

bo o czymś niestety świadczy 

Antifa z Niemiec tak ,My ,nie ?

szkoda,ze są  tacy ludzie ,którzy tego nie rozumieją, myśle o tych właśnie "niemyślących"

Kochani ,a  już jutro 

103 rocznica odzyskania NIEPODLEGŁOSCI

bądżmy RAZEM 

Bóg Honor Ojczyzna,  pamiętam te słowa od dziecka ,słowa wyryte na skrzyżowanych dwu szablach 

Dobrego, nowego Dnia  drodzy Niepoprawni

#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

wnuczka starego polskiego oficera spalonego żywcem w Warszawskiej Elektrowni przez Niemców

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1635245

Przecież warszawska elita to potomkowie rosyjskich oficerów - jak Pohanke, lub w najlepszym wypadku dzieci bandytów z UB, SB, MBP, KBW - jak Prokop, Wojewódzki, Ćwiakalska.

Oni nienawidzą Polski, Polaków, polskości w ogóle.

Mówią po polsku, tak oficjalnie, ale to nic nie znaczy. Nie wiemy w jakim języku mówią prywatnie, między sobą.

Ten marsz to drzazga w ich tyłkach, która nie pozwala siedzieć, czy spokojnie spać.

Te masy ludzi pokazują im, że wojna o Polskę trwa i mają setki tysięcy wrogów, których muszą pokonać, bo jeśli nie, to Warszawa, to Polska przestanie być ich.

A jak przestanie być ich, to skończą się posady w urzędach, sądach, szpitalach, spółkach miejskich... a oni i ich dzieci będą musiały na siebie uczciwie zarabiać.

Koszmar.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1635265

napisałeś to wszystko, co wiem i co czuję :)

tak mysli i czuje  zresztą większość z nas a wiedzę mamy od lat, ot n.p

złodziejska prywatyzacja, przejmowanie kamienic  itd itp

ba co niektórzy wręcz z nazwiska znani  są mi osobiście,

bardzo to wszystko boli ,ale miejmy Nadzieję,ze takich jak TY, czy "my" jest dużo więcej 

serdeczne pozdrowienia z dróg i ścieżek Życia 

dawny Kodeks Handlowy a nieraz "wędrowiec" z nieistniejącej już pięknej patriotycznej Strony   :)

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1635266

Vote up!
6
Vote down!
0
#1635285

Dewianci komuchy i pedalstwo wstyd i hańba

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1635286

Każdy kto będzie chciał robić burdy podczas marszu będzie kacapską QRWA

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1635306