Wieszczona wiadomość, że pacjent umarł (PiS), to życzenie nie fakt.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Wieszczona wiadomość, że pacjent umarł (PiS), to życzenie nie fakt.

Wieszczona przez niemieckie polskojęzyczne media przy wsparciu antypolskich szczujni wiadomość okazała się mocno przesadzona. Wszystkie fakty temu przeczą, ale to nie przeszkadza antypisowi w jego narracji.

Grzesiek Dyndała mówiło o odbiciu dużych miast, a ja się pytam ,których? W dużych miastach zostało zachowane status quo , to znaczy, że te miasta, które były rządzone przez prezydentów z ramienia PO, nadal są przez nich rządzone, z tym , że w kilku dużych miastach np. Kraków, Szczecin, Radom, będzie II tura i może być różnie.

Jeżeli chodzi o sejmiki, czyli o władzę w województwach, to na teraz jest wiadome, że co najmniej pięć przejęło PiS z szansą na następne 2-3 po zawiązaniu koalicji.

Porównywanie wyborów parlamentarnych do samorządowych jest chore. Bo jeżeli PiS w parlamentarnych uzyskał 37 % a w samorządowych 33% to specjaliści od propagandy mówią o przegranej zapominająże w stosunku do poprzednich PiS uzyskał około 1 mln. głosów więcej a sumując głosy PO24% i ponad 7%.N w parlamentarnych do KO, która zdobyła 26% w samorządowych i 700 tys.  głosów  mniej niż w poprzednich, to wygranym jest tylko PiS.

Miasta to nie cała Polska, w dużych miastach żyje ca 15% populacji, większość z tej pozostałej populacji żyjących w mniejszych miastach, miasteczkach i na wsi, głosowało w większości na PiS.

Takie są fakty, można używać różnych manipulacji, ale wynik jaki jest, każdy widzi. Na pewno należy jeszcze popracować i nie spoczywać na laurach a będzie jeszcze lepiej.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:8)

Komentarze

PiS wróci do tego co obiecywał przed wyborami, nawet z banksterem Morawieckim.

Gdy zacznie karać winnych niszczenia Polski, a nie pozorować że to robią, bo co teraz widzą wyborcy???

Jeden wielki burdel, wszech obecna anarchia, nie przestrzegania prawa, albo rząd ma jaja i to wszystko weżnie za ryj i zrobi porządek, albo dalej będzie do wyborów taka zgnilizna w rządzeniu wykonaniu PiS i w tedy wyborcy odejdą od popieranie Zjednoczonej Prawicy.

To nie jest tajemnica, że tysiące wyborców którzy poparli PiS, w wyborach to ludzie z ONR, czy RN, bo wierzyli że PiS cały ten syf i patologie wykonaniu PO-PSL rozliczy, a tu guzik, bo reformy sądownicze zawetował Duda, a PiS się nie postawił i dalej mówi że będzie popierać Dudę.

To na efekty nie trzeba było długo czekać i te wybory to pokazały, że wielu wyborców odeszło, bo nikt nie ubi gdy się go robi w konia i nabija w Butelkę.

To co dziś robi PiS, to droga do samo zaorania, bo dziś wyborców PiS jest za mało, by podjąć walkę z patologią PO-PSL-N-SLD i nie pluje się na ludzi z RN, czy ONR i się ich nie obraża, bo przecież pomogli wygrać wybory.

Pycha idzie przed upadkiem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1573909

Mam inne zdanie. RN jest ok. ale nie z Winnickim i Bosakiem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1573911

Pofatygowalem się do mojej komisji wyborczej by spisac podstawowe dane z protokołu (Żoliborz-Warszawa)

Otóż po pierwsze uprawnionych było 2535 osób, a w wyborach wzięło udział 1795 osób co daje 70% frekwencji. Nie wiem jak to było dawniej, ale jest to wynik zdumiewający. I teraz na Patryka Jakiego głosów było 427, a na Trzaskowskiego 1068 (2,5 raza więcej, więc skala 54 do 39 % w Warszawie to i tak nieźle). Ale już do sejmików na PiS głosów 400, na PO 821 (nadal 2x więcej ale jednak skala inna) musialo byc 240 osób które nie wybrały Jakiego, ale też nie glosowały na PO (a to 1/4 tych co chciało Trzaskowskiego). Myślę że Jakiemu zabrakło golych faktów, za duzo było emocji, trzeba było pokazac że owszem powstał bulwar nad Wisłą, ale trwało to (i nadal trwa) tyle to a tyle lat (już nawet nie pamiętam kiedy zaczęli), ktoś zawalił robotę, kończyła Skanska ale dalej sie grzebie przy Syrence, no i ile to kosztowało. To samo z metrem, ile czasu, ile kosztowało (bo to z podatków platformersów to poszło). I kto zdecydował o budowie tylko 6 stacji z nikąd do nikąd, gdzie prawie nie ma ruchu a koszty są. Przebudowa Świętorzyskiej, z maksymalnym ograniczeniem jej przepustowości, ograniczenia ruchu aut na głównych mostach. Mozna by tak dalej. Jaki mówiąc że nic nie zbudowano naraził się na ostracyzm, powinien korzystajac z pewnie istniejących danych wykazać niegospodarnośc, a nie że on teraz to wszystko posprząta, zbuduje 3 linie metra i super dzielnicę tam gdzie ludzie już przyzwyczili sie spacerować czy pić piwo pod chmurką.

Tak więc trzeba stwierdzić że ilośc (akcji) nie przeszła w jakość (uznanie w oczach wyborców) i ludzie wybrali tego pewniaka, który nic nie zrobi ale nie sieje zamętu. A kwestia 40 tyś osób wyrzuconych z kamienic bezprawnie zawłaszczonych, głowny punkt kampanii wyborczej jak widać nikogo (poza wyrzuconycmi) nie poruszył, bo to nie ich mieszkanie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1573917

Mam inne zdanie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1573919