W Gdańsku niemieckości za mało, potrzebne prusactwo

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Trójmiasto, za którego sprawą,  głównie stoczniowców przy wsparciu innych podmiotów, w 1980 r rozkwitła Solidarność i w efekcie czego w 1989 r.upadła  PZPR ze swoimi przystawkami,  jako lennicy  ZSRR . Niestety Solidarność została w 1981 r, rękami WRON i jego żołnierzy w jakimś stopniu unicestwiona, żeby w 1989 r przy współpracy niektórych członków Solidarności  wyselekcjonowanych przez  gen. Jaruzelskiego i jego kamaryli doprowadzić  do  częściowo wolnych wyborów, w których wybrani przez (PZPR) członkowie Solidarności  zapewnili upadek postkomunistom na cztery łapy.


Ze strony Solidarności  główny prym w rozmowach wiedli byli członkowie PZPR Geremek, Kuroń, przy wsparciu takich postaci jak Michnik i Mazowiecki, zapewniając   upadek postkomunistom  na cztery łapy.


Te środowiska , które w Gdańsku doprowadziły do zmiany  niestety  w jakimś sensie zostały odsunięte, a w miejsce nich przyszły elyty takie jak  śp. Adamowicz, którym najprawdopodobniej polskość uwiera jak kamień w bucie.


Dla Adamowicza pewnie jak i dla Tuska Polska to nienormalność, stąd przemiana nazwy polskiego urzędu pocztowego na POSTAMT , nazwanie tramwaju nazwą niemieckiego nazistowskiego uczonego, sprzedaż spółek komunalnych, niemieckim spółkom komunalnym, itd.


Po śmierci Adamowicza zniemczania Gdańska widać za mało, nawet kler zawsze broniący polskości zgodził się na odprawę wart przy grobie Adamowicza w strojach pruskich ( chociaż na ten temat są różne opinie) , ale w polskim kościele odprawa wart przy grobie Adamowicza wydawana jest w języku niemieckim jest czymś niepojętym.


Nie wiem co na to infułat bazyliki Mariackiej w Gdańsku, już sam pogrzeb śp. Adamowicza  był w moim przekonaniu skandalem, żeby Prezydenta RP i Premiera RP usadzić w piątej ławce nawet za przedstawicielem rządu niemieckiego.


Odprawa wart w języku niemieckim  w bazylice Mariackiej, powoduje to, że pocztowcy gdańscy, westerplatczycy czy pomordowani przez Niemców w lasach piaśnickich Polacy , przewracają się w grobach.   
 
https://wpolityce.pl/polityka/449551-rekonstruktorzy-przy-grobie-adamowicza-w-pruskich-mundurach
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)