Gdański  przekręt na wybory

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Gdańsk słusznie nazwany „ Małą Sycylią” dający co rusz  dowody potwierdzającą tą tezę zblatowania się polityków, sądów  i  przedsiębiorców, czego ostatnim dowodem był skandaliczny wyrok   gdańskiego Sądu  wydanego na członka elity gdańskiej, byłego sekretarza L. Wałęsy, Krzysztofa Pusza.

Otóż ten człowiek skaził niewyobrażalnie tereny w Gdańsku, sprowadzając toksyczne odpady. Prokuratura zażądała dla niego  4,5 lat bezwzględnego więzienia,  5 mln zł grzywny i naprawienia szkód.   

Chyba mało rozgrzany sąd skazał go na 25 tys. zł grzywny, co jest niewyobrażalnym skandalem. W dowód wdzięczności Krzysztof Pusz pojawił się wkrótce na zdjęciach protestujących  przeciwko ich zdaniem zbyt małej dotacji ECS z min. kultury.

Teraz w Gdańsku próbuje się zrobić numer na wybory. Otóż jeden z kandydatów na prezydenta pan Braun zauważył, że komitet  pani Dulkiewicz ma nazwę tożsamą z nazwą stowarzyszenia. PKW uznała, że ,  nazwa  „KWW Wszystko dla Gdańska” została w poniedziałek przez Państwową Komisję Wyborczą uznana za tożsamą z nazwą stowarzyszenia, a to oznaczało konieczność jej zmiany. We wtorek ogłoszona została nowa nazwa komitetu – do starej dołożone zostały tylko dwa słowa: „…Aleksandry Dulkiewicz”. To: „Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz”.

Okazało się że podpisy pod nazwą jednego komitetu , można po prostu „ przenieść”  i udawać, że Polacy nic się nie stało.

Widać, że  „Sycylia” rozszerza wpływy w Gdańsku nawet na  Biuro Wyborze.

Całe szczęście znalazł się polityk czy się go lubi czy nie protest do NSA na uchwałę PKW w sprawie pani Dulkiewicz.

Pozostaje pytanie, co robią całe sztaby prawników opłacanych  z naszych podatków że dopuścili do tego rodzaju sytuacji.

Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/wybory-w-gdansku-nowa-nazwa-komitetu-wyborczego-aleksandry-dulkiewicz-kandydatki-na-prezydent-gdanska/ar/13862352#wiadomosci

https://fakty.interia.pl/polska/news-komitet-brauna-zlozyl-skarge-do-sn-na-uchwale-pkw-ws-dulkiew,nId,2820535

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Stoją na straży...aby nikt spoza  samych swoich nie wygrał wyborów. Dlatego przezornie PiS nie wystawił kandydata. 

G. Braun....odważny prawie jak Lepper.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1580147

PiS zachowuje się jak słowa wiersza/piosenki - "kruk krukowi oka nie wykole..."

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1580159

podano, że Komitet Wyborczy prezydentessy Dulkiewicz zebrał  wczoraj, od 10 rano, 25 tys. nowych podpisów (potrzeba 3 tys.)! Daje to 2,5 tys. podpisów na godz, czyli 42 podpisy/min, czyli prawie 1 podpis na sekundę! Zabójcza mobilizacja!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1580176

przepisali stare podpisy w nowe rubryki - ale na rubrykach powinien się podpisywać właściciel danych - na nowych kartach, na pewno podpis właścicieli danych jest sfałszowany, bo nie wierzę aby zbierali w tempie 1 podpis na sekunde (to nawet przy fałszerstwie tak szybko by nie szło) - nawet jeśli te wszystkie podpisy to są członków PO i ich rodzin, to nie ma szans na nawet w części tak szybkiego zbierania

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1580195