Czy niektórzy purpuraci są zblatowani?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Chociaż jestem członkiem katolickiego kościoła powszechnego, nie zgadzam się z poczynaniami niektórych purpuratów. Chodzi mi zwłaszcza o abp. szczecińsko-kamieńskiego Dzięgę. Ostatnio ABW wystąpiło o areszt dla zarządu zakładów chemicznych Polic i niektórych innych osób z kierownictwa tego zakładu.

Po śledztwie okazało się, że byli fachowcy z nadania PO w Policach kupili za ca. 200 mln zł. „ dziurę w ziemi” w Senegalu,w której miały być fosforyty. Okazuję się, że fosforytów nie było, może inaczej były śladowe ilości, a 200 mln zł. zostało wrzucone do tej dziury.

ABW wystąpiło o areszt dla tych „ fachowców”, niestety sąd nie przychylił się do tego wniosku. Później okazało się , że Abp Dzięga poręczył za te osoby a przynajmniej za część tych osób. Nasuwa się pytanie, dlaczego to abp. zrobił? Spiskowa teoria mówi, że abp Dzięga został „ zblatowany” być może jakimiś datkami na kościół.

Inny purpurat kardynał Nycz metropolita warszawski wbrew opinii wielu wiernych coraz częściej nawołuje do stworzenia tzw. „ korytarzy  humanitarnych” dla uchodźców z Syrii. Mam obawy czy taki korytarz humanitarny nie będzie czymś w roli konia trojańskiego, przez który do Polski będzie się wlewała rzesza muzułmanów.

Czy Kardynała Nycza dopadła poprawność polityczna? wbrew słowom abp. Aleppo, który apeluje, żeby  pomagać, ale przede wszystkim na miejscu, czyli w Syrii.

http://radioszczecin.pl/1,355804,arcybiskup-dziega-poreczyl-za-byly-zarzad-polic

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

...resztę można sobie dośpiewać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1543133

Jak mówił klasyk " kasa misiu, kasa".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1543135

.....zakładów chemicznych Police? Abp Dzięga może za kogoś poręczyć owszem, przecież ma takie same prawa obywatelskie, jak każdy z nas, poza tym dysponuje pewną kasiorką, którą my zapewne możemy sobie ino powąchać, co najwyżej i to na odległość. Ma zatem prawo i może ręczyć i nikt mu tego prawa nie odbiera, ale nie roumiem co to ma do samego procesu, koniecznego osądzenia tych ludzi za ich czyny?! Po prostu niech prokuratura, jeśli ma takoweż dowody robi swoje, niech toczy się właściwe śledzwo, a abp Andrzej Dzięga może się w tym czasie modlić, wszak to jego powołanie. Jak ludzie winni strat na kosz firmy chemicznej Police, zostaną skazani w legalnych wyrokach, to wtedy ks. abp Dzięga będzie miał jeszcze możliwość, dokonania uczynków miłosierdzia, czyli odwiedzać delikwentów za kratkami. Przecież to jasne jak słońce! Pozdrawiam Andi51

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1543137

ks. abp Dzięga będzie miał jeszcze możliwość, dokonania uczynków miłosierdzia, czyli odwiedzać delikwentów za kratkami. To zdanie mi się podoba.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1543142