Prezydenci niektórych polskich miast, model chiński

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Za czasów Mao w KC KPCH ( Komitet Centralny Komunistycznej Partii Chin) a zwłaszcza w BP  KPCH (Biuro Polityczne Komunistycznej Partii Chin)  w zasadzie obowiązywała zasada, że członkiem BP mogła być osoba członek partii , który ukończył minimum 75 lat.

W kościele katolickim obowiązuje zasada, że  księża przechodzą na emeryturę w wieku 70 lat, a hierarchom papież może przedłużyć ich posługę do 75 roku życia.

Podobnie w Polsce na uczelniach państwowych,  kadra naukowa przechodzi na emeryturę w wieku 70 lat.

Nie wiem jak podejść do sytuacji z prezydentem Rzeszowa , który ma 78 lat został wybrany w wyborach samorządowych na pięcioletnią kadencję, skończy ją jeżeli będzie w dobrym zdrowiu mając 83 lata, a spodziewam się, że będzie startował na kolejną kadencję, czyli dojdzie do wzorcu chińskiego mając  88 lat. Brawo!!!.

Drugim trochę młodszym jest nowo wybrany po raz kolejny prezydent Krakowa Majchrowski , który ma 71 lat a jak skończy będzie miał 76 lat, czyli będzie młodszy od obecnego wieku prezydenta Rzeszowa Ferenca, czyli może być jeszcze przed nim długa przyszłość polityczna.

Jaka jest kondycja stetryczałego prezydenta Majchrowskiego, można było  zobaczyć w dyskusji przed II turą wyborów w Krakowie, kiedy to stetryczały Majchrowski nie mógł sobie przypomnieć pytania do pani Wasserman.

Nie wiem, jak daje sobie radę prezydent Ferenc, ale mam pewne obawy co do jego kondycji fizycznej, jak on sobie da radę do końca kadencji, nie mówiąc o prezydencie Majchrowskim.

Ocena wpisu: 
Brak głosów