Nauczyciele czy terroryści ?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Nauczyciele spełniają klasyczną definicję terrorysty.  Jeżeli  zacytować Wikipedię to „Terroryzm – jest użyciem siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań. Terroryzm skutkuje zwiększaniem podziałów i zaognianiem konfliktów między grupami, co prowadzi do pogarszania nastrojów w społeczeństwie i wzrostu poparcia liderów politycznych chcących go zwalczać. Wraz z tym, zwiększeniu ulega motywacja radykalistów, napędzana wrogością do danego społeczeństwa”

Nauczyciele chcą wymusić na rządzie podwyżkę swoich uposażeń w takiej skali, na której rząd nie może sobie pozwolić bo budżet tego „ nie wytrzyma”. Jest niczym innym jak wymuszaniem i uderza w jakąś część społeczeństwa w tym wypadku w maturzystów. Rząd wyciągnął rękę do nauczycieli rozumiejąc, że podwyżki im się należą, proponując im nieco niższe podwyżki.

Ale nie ma nic za darmo, rząd proponuje podwyższenie pensum do 22-24 godzin tygodniowo( z wynagrodzeniem  ponad 7 tys. brutto  lub ponad 8 tys. brutto) w zależności od pensum do czego ZNP i nauczyciele podchodzą jak do jeża.

Przy czym okres ten powinien nastąpić w ciągu 2-3 lat. Należy dodać, że polscy nauczyciele mają najniższe pensum w Europie (18 godzin), poza tym jak niepodległości bronią reliktu stanu wojennego  Karty Nauczyciela gdzie panuje zasada unarwiłowki. 

Jeżeli można zrozumieć żądanie podwyżek, które rozumie i popiera rząd ( ale nie w takiej wysokości jak chcą nauczyciele) 1000 zł i ani grosza mniej, to groźby Broniarza, że nie odbędą się najpierw egzaminy gimnazjalne, później ośmioklasisty to klasyczne działanie terrorystyczne.

Skoro rząd przeprowadził te egzaminy, Broniarzowi i talibom z ZNP, którzy stoją za nim stoją, został ostatni bastion, którym mogą szantażować zarówno rząd jak i maturzystów, czyli matura.

Broniarza i nauczycieli nie interesują ich wychowankowie, których wychowali,  którym w jakimś sensie chcą złamać życie, wolą działać jak politycy , bo jest jasnym jak słońce, że strajk przerodził się w strajk polityczny.

Żal mi trochę nauczycieli, którzy powinni zdawać sobie sprawę, że Broniarz i poskomunistyczne ZNP wykorzystało ich jak dzieci działając strikte politycznie i działając niczym terroryści biorąc na zakładników młodzież.

Przy okazji nauczyciele stracili na swoim prestiżu, bo jak młodzież ma mieć szacunek do nauczyciela, który przebiera się za krowę, albo nauczycieli, którzy biją brawo kodziarzom , którzy urządzają kocią muzykę w czasie egzaminów gimnazjalnych.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Pisałem o tym 3 dni temu na swoim blogu - nie będę się powtarzał, wiec tylko wkleję tamtą wypowiedź:

"Te szumowiny i dranie to są terroryści.

"Definicja przyjęta przez środowiska akademickie

Terroryzm [łac.], różnie umotywowane ideologicznie, planowane i zorganizowane działania pojedynczych osób lub grup skutkujące naruszeniem istniejącego porządku prawnego, podjęte w celu wymuszenia od władz państwowych i społeczeństwa określonych zachowań i świadczeń, często naruszające dobra osób postronnych. Działania te realizowane są z całą bezwzględnością, za pomocą różnych środków (przemoc fizyczna, użycie broni i ładunków wybuchowych), w celu nadania im rozgłosu i celowego wytworzenia lęku w społeczeństwie."

Strajkujący umotywowani swoimi komuszymi ideologicznymi działaniami próbują wymusić na władzach państwowych określone świadczenia i naruszają przy tym dobra osób postronnych - NASZYCH DZIECI - coraz częściej też używają do tego przemocy fizycznej i zastraszania (jak choćby w stosunku do prawdziwych nauczycieli, którzy chcą pomóc naszym dzieciom). Wytwarzają też lęk w społeczeństwie, gdyż rodzice i dzieci nie wiedzą, czy będą egzaminy.

"Polski Kodeks Karny nie definiuje pojęcia terroryzmu jednak w art. 115 § 20 zawiera definicję "przestępstwa o charakterze terrorystycznym".

Przestępstwem o charakterze terrorystycznym jest czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 5 lat, popełniony w celu:
1) poważnego zastraszenia wielu osób,
2) zmuszenia organu władzy publicznej Rzeczypospolitej Polskiej lub innego państwa albo organu organizacji międzynarodowej do podjęcia lub zaniechania określonych czynności,
3) wywołania poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej, innego państwa lub organizacji międzynarodowej - a także groźba popełnienia takiego czynu."

ad.1) zastraszają tysiące rodziców i dzieci

ad.2) zmuszają organy władzy publicznej RP do wygórowanych podwyżek

ad.3) wywołują poważne zakłócenia w gospodarce RP, gdzie cierpią przedsiębiorcy, którzy współpracują ze szkołami, cierpi społeczeństwo, które musi brać dni wolne od pracy aby zająć się dziećmi itd.

 

REASUMUJĄC - TO SĄ TERRORYŚCI - i jako tacy nie mogą więcej zajmować się naszymi dziećmi, bo to doprowadzi tylko do jeszcze większych patologii!!! Dla nich jedynie dyscyplinarki i prokurator!!!"

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/solidarnyx/hieny-kontra-ludzie-a-w-tle-nasze-dzieci

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 

Dodam tylko małą rzecz. Zgodnie z tym co napisałeś oni się radykalizują. I faktycznie, część terrorystów zaprzestało teraz strajku, a część idzie jeszcze dalej (w jednej ze szkół ci co dotychczas byli na L4, teraz większa część z nich dołączyła oficjalnie do strajku i robią wszystko aby nie dopuścić do matur). Broniarz dziś powiedział, ze ci, którzy wyjdą ze strajku aby zrobić klasyfikacje ocen maturzystom, to nie mają co wracać do strajku.

DLA MNIE JEDNO JEST PEWNE, ŻE CI WSZYSCY TERRORYŚCI NIE MAJĄ CO SZUKAĆ DALEJ W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH - NIE WYOBRAŻAM SOBIE POSŁAĆ DZIECI W "OPIEKĘ" I "NAUKĘ" DO TAKICH TERRORYSTÓW!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1586979

Mamy takie same zdanie, tylko kto tych nauczycielskich terrorystów i odgoni od nauczania naszych dzieci?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1586990

To powinien zrobić rząd poprzez zmianę ustawy i kuratoria poprzez kontrole w szkołach - jednak do tego musi być całkowicie propolski rząd - czy PiS się wywiąże?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1587013

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1586989

Wcale nie chodzi o płace tylko o zamieszki i anarchię.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1586994

Z terrorystami się nie negocjuje, z nimi się gra - to jest podstawowa zasada, której się przestrzega w cywilizowanym Państwie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1587021