Dwie różne miary sądu, za podrobienie leg. szkolnej i podpisu na wekslu

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Swego czasu a było to około 10 lat temu sędziowie z nadzwyczajnej kasty skazali na 3 miesiące aresztu nastolatkę, która przerobiła swoją legitymację szkolną, z której wynikało, że przerobiła legitymację z rzeczywistego wieku 17 lat na 18 lat.

Maturzystka zamiast uczyć się do matury, musiała 3 miesiące spędzić w areszcie, a sąd okazał się bezwzględny w stosunku do tej młodej osoby.

Minęło 10 lat gwiazda TVN najpierw nawalony jak „autobus” prowadzi swoje BMW, powoduje kolizję, policja, która przyjechała na miejsce zdarzenia, stwierdziła, że kierowca miał we krwi 2,6 promila  była nim była  gwiazda szczujni Kamil Durczok.

Chwilę później bank wystąpił  z regresem do byłej żony onego na  skutek niespłacanego kredytu, którego zabezpieczeniem był weksel.

Okazało się, że weksel opiewał na 2,6 mln zł  i de facto nie był podpisany przez żonę Durczoka, tylko przez niego samego albo jakąś inną osobę, ale na pewno nie przez żonę, na którą był wystawiony weksel.

Sprawa trafiła do sądu i sąd nie tak jak w przypadku nastolatki za podrobienie legitymacji szkolnej puszcza Durczoka wolno. Żadnego stawiania się na policję, żadnego wadium, żadnego zakazu wyjazdu za granicę, nic absolutnie nic.

Okazuje się , że podrobienie legitymacji dla sądu jest większym przestępstwem, niż podrobienie weksla i wyłudzenie z banku ponad 2 mln. zł.

Ta sędziowska banda, która potrafi wsadzić do aresztu za podrobienie legitymacji, czy kradzież batonika lub cukierka,  nie widzi nic zdrożnego w podrobieniu weksla na kilka milionów, potrącenie bez prawa jazdy,   badań technicznych staruszki na pasach tylko dlatego, że ktoś nazywa się Najsztub lub Durczok.

Jest to sku……stwo najwyższej wody, a delikatne traktowanie członków tej sędziowskiej bandy, prowadzi do tego, że jeżeli nie będzie zdecydowanego działania rządu, to oni są w stanie podważyć wszystko, konstytucję, później będą wybory, a na końcu Prezydent RP.  

https://nowiny24.pl/17latka-podrobila-legitymacje-trafila-za-kratki/ar/6022679

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)