Las Birnam coraz bliżej Tuska

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

Wróćmy do mistrza Szekspira: Las birnamski opisany w tragedii Szekspira jest zwiastunem ostatecznej klęski królobójcy. Otrzymana przez Makbeta przepowiednia mówiła o tym, że rządy władcy skończą się w momencie, gdy las podejdzie pod mury zamku. Królowi wydało się to niemożliwe.

Tuskowi wydawało się, że rozwiązanie tragedii smoleńskiej będzie niemożliwe, oddając śledztwo Rosjanom spowodowało to, że kluczowy dowód w sprawie czyli wrak samolotu został w Rosji i będzie tam tak długo jak będą uważali Rosjanie.

Wysłanie min MON Klicha bez tłumacza i pieniędzy do Smoleńska, pokazuje jak rząd Tuska potraktował tę katastrofę, o nieporozumieniu o nazwisku Kopacz już nie wspomnę, która z trybuny sejmowej mówiła o przekopaniu na metr w głąb miejsca katastrofy.

Jak to się stało, że pół godziny po katastrofie członkowie rządu i PO dostali sms, że za katastrofę odpowiadają piloci, a ówczesne media mówiły o pijanym gen, przymuszaniu  pilotów przez Prezydenta do lądowania.

Kto stał za tym haniebnym sms-em ? Kilka dni Tusk spuścił swoje psy pod kierownictwem Palikota, które sikały na znicze, obrażali modlących się i profanowali tych którzy zginęli, że wspomnę krzyże z puszek marki Lech czy olbrzymi baner na Wawelu „ Zimny Lech”

Pseudokomisja Millera niemal toczka w toczkę skopiowała raport Anodiny, wszystkich kwestionujących raport i bajkę o pancernej brzozie  Tuskowe media zakwalifikowały do sekty smoleńskiej.

Dla Tuska najważniejsza nie była prawda, ale to żeby podejrzenie nie padło na Rosjan.

Ale w 2015 r. wszystko się zmieniło, po wygraniu wyborów przez PiS zaczęto ten zamach rozkładać na czynniki pierwsze, na skutek działania komisji A. Macierewicza w kwietniu 2022 r. ogłoszono tezy do nowego raportu, który wyraźnie wskazuje, że to był zamach jednocześnie unieważniając tzw. raport Milera i Anodiny.

Nie wiem czy Tusk wiedział o przygotowywanym zamachu, moim zdaniem tak, i teraz zauważył , że tak jak u Makbeta Las Birnam zbliża się do Makbeta, tak katastrofa smoleńska, a raczej zamach smoleński zbliża się do Tuska.
 
 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)

Komentarze

Kaczyński: To jest kwestia, która musi być ostatecznie w trybie procesowym wyjaśniona. Co do odpowiedzialności politycznej, moralnej, to tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Jest pytanie o odpowiedzialność dalej posuniętą. Mówię to ja jako obywatel i jako prawnik - wydaje mi się to rzecz dość oczywista. (...)

Służby muszą działać w ten sposób, żeby było rozeznanie, co do agentury rosyjskiej, bo to, że cała ta akcja po Smoleńsku była w istocie wielkim dziełem agentury rosyjskiej, że wywołano nienawiść do ludzi, którzy zginęli w tragicznej katastrofie, że przedtem wywołano nienawiść do człowieka, który reprezentował w sposób naprawdę bardzo poważny i najbardziej właściwy z możliwych polskie interesy, to wskazuje, że ta agentura była i sądzę, że dalej jest w Polsce bardzo potężna.

Całość: https://wpolityce.pl/smolensk/594177-prezes-pis-nie-mam-watpliwosci-ze-to-byl-zamach

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1643376

Cieszę się, że się pojawiłeś, długo Ciebie nie było, to, że to dzieło agentury rosyjskiej to nie ma wątpliwości, pozostaje pytanie, jaka była  w tym zamachu rola Tuska?

Vote up!
6
Vote down!
0
#1643378

   Rudy fizycznie, nic nie znaczy bez swoich kolesi, którzy coraz mniej mogą. Przyjdzie czas rozliczenia...

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1643459

Są materiały.

Dowody wszelkiego rodzaju.

Donald von Z Polski wyjeżdża do Bruk...

I tam oficjalnie przyjmuje np.rosyjskie obywatelstwo.

Przy rzęsistych brawach towarzyszy z FDJ.

Jako prześladowana gwiazda walki z faszyzmem udaje się na zasłużoną emeryturę.

Ruska, resortowa plus tą dla Krula Ełropy.

Bo tam nikt nie chce go "dyskryminować".

Zwłaszcza Szwaby.

Po hmm, powiedzmy roku ginie w celowo spektakularnym zamachu.

Oczywiście z ręki "polskich służb na pasku USA".

Potencjalny świadek skasowany.

Współpracownicy również.

I mamy legendę niezłomnego antyfaszysty.

Oraz... kogoś tam.

Do wyboru.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

brian

#1643529