Kto z Was miał, niewolników, kolonie, mordował Żydów?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Laudacja na cześć Olgi Tokarczuk wygłoszona na podstawie jej słów w Akademii Szwedzkiej wygłoszona przez laudatora przyznającego Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, jest głęboko niesprawiedliwa i krzywdząca Polskę i Polaków.

Nie chcę oceniać warsztatu literackiego pani Tokarczuk, po pierwsze dlatego, że nie czytałem jej książek, po drugie się na tym nie znam.

W prawie istnieje określenie „kłamstwa oświęcimskiego”, które panelizuje zaprzeczenie Holocaustu, natomiast pomawianie Polaków o to, że mordowali Żydów, przechodzi bez echa, a osoby wygłaszające takie brednie są hołubione  przez niektóre media, a powinny być może nie karani ale powinien ich objąć co najmniej ostracyzm.

Szwedzka Akademia Nauk, przyznająca Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury ma wyraźnie skrzywienie lewicowe, żeby nie powiedzieć lewackie.

Ostatnie nagrody Nobla z literatury po prostu się zdeprecjonowały.

Najgorszą rzeczą jaka może być to to, że w imię poprawności politycznej pisarka w tym wypadku Tokarczuk zabiera się za politykę opluwając przy okazji swój kraj.

Nikt nie zabrania mieć pani Tokarczuk swoich poglądów, ale trzeba miarkować co się mówi i gdzie się mówi, tym bardziej, gdy opowiada się androny.

Jeżeli pani Tokarczuk opowiada po prostu głupstwa, to niech powie gdzie Polska miała swoje kolonie, kto miał niewolników i w końcu niech wymieni nazwiska tych co mordowali Żydów.

Jest wprost przeciwnie, już Maria Dąbrowska w swoich „Dziennikach” w 1947 r. pisała, że 80-90% sądów, prokuratorów, ludzi w UB, to byli może i Polacy ale pochodzenia żydowskiego i gdyby noblistka powiedziała , że Żydzi mordowali Polaków, to byłby antysemityzm.

Polaków można oskarżać i zniesławiać do woli, za co jest się hołubionym i nagradzanym.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Polsce dokopać. I Tokarczuk wie o tym doskonale. Tak samo jak niejaki Gross, który zaistniał dzięki antypolskości, choć zapowiadał się całkiem, całkiem.... Niestety, dzisiejsi twórcy z reguły nie są tacy, jak Franz Kafka i nie piszą już do szuflady, by sukces odnieść po śmierci.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1611635

Gross, Grabowski, Engelking, Tokarczuk ta sama półka.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1611679

- aby nie łgała na temat Polski jak Gebels.

Nagrodę jebla dali bolkowej, esbeckiej TW-u świni i teraz tej wariatce i to chyba nie jest przypadek.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1611683

Nie ma przypadków, są tylko znaki.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1611691