Porównajmy sprawę Madoffa i sprawę Amber Gold.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Porównajmy sprawę Madoffa (klienci stracili ca 20 mld USA, to jest ca 70 mld zł) sprawa trwała pół roku Madoof dostał 150 lat. Sprawa Amber Gold (klienci stracili ponad 800 mln zł) sprawa trwa 7 lat a końca nie widać.

Samo odczytywanie kilkanaście tysięcy nazwisk poszkodowanych w tej aferze trwa kilka miesięcy.

Stetryczały profesor Strzembosz, który twierdził , że środowisko sędziowskie samo się oczyści jest współodpowiedzialny za stan polskiego środowiska sędziowskiego. Mimo tego, że w Polsce  jest 10 tys. sędziów, nakłady na sądownictwo jedne z najwyższych w Europie to jest tak , jak ze ściekami do Wisły, 1% ścieków zanieczyszcza całą Wisłę i M. Bałtyckie.

Podobnie jest u sędziów, gdzie mała grupka sędziów ale bardzo wpływowych za przeproszeniem bruździ całemu środowisku.

Wydatki na sądownictwo w Polsce w stosunku do PKB są jedne z najwyższych w Europie. Ta wąska ale jak wspomniałem wpływowa grupka sędziów wprowadza destrukcje w systemie sądowniczym, a za swoje czyny chce odpowiadać tylko przed Bogiem, no i może kolesiami z korporacji.

Tak stworzone prawo woła o pomstę do nieba, ale donosiciele w tym sędziowie mają poparcie wśród swoich z reguły lewicowych kolegach w sądowych trybunałach europejskich.

Reasumując , gdzie prawo jest dla ludzi a nie dla sędziów sprawy trwają krótko ( jak wspomniałem już o przypadku Madoffa), w Polsce gdzie prawo jest stworzone dla sędziów jak w przypadku Amber Gold sprawy trwają latami (7 lat) a końca nie widać.

I jeszcze jedna sprawa, poszkodowani przez Madoffa odzyskali ponad 80% swoich wkładów, w przypadku Amber Gold jak poszkodowani otrzymają 10% swoich wkładów, jeżeli w ogóle to będzie dużo.

http://www.aferyfinansowe.pl/afery-finansowe-na-swiecie/piramida-madoffa-2/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Pytanie, co dalej? Ten stan rzeczy jest wiadomy od dawna, a zmiany ciągle nie ma.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1602366

Wydaje mi się, że to wszystko zależy od tego jak Polacy zagłosują 13 października.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1602372

pomiędzy aferą Madoffa a aferą Amber Gold, by wyciągać daleko idące wnioski.

Zacznijmy od afery Amber Gold, czym była i w czyim interesie była podjęta i prowadzona?

Otóż dla naiwnych podaje się informację, ze za aferą stał M.Plichta, jego żona i teściowa, co jest wierutnym kłamstwem, co potwierdziła też Małgorzata Wassermann, Przewodnicząca Sejmowej Komisji powołanej dla wyjaśnienia tej sprawy, która określiła M.Plichtę jako "słupa" w tej sprawie.

Skoro słup, to ktoś go musiał postawić?

Kto zatem mógł stać za "słupem" M.Plichtą, że wszystkie instytucje państwowe i służby udawały, że są ślepe i głuche i do tego aktywnie aferę osłaniały.

Otóż właściwa odpowiedź jest taka, że taką decyzję musiały podjąć najwyższe władze państwa, którym podlegają pozostałe instytucje i służby państwowe.

Drugim pytaniem jest to, kto tak naprawdę sprawował pieczę nad tym przestępczym biznesem?

Instytucjami państwa dysponującymi takimi możliwościami są państwowe służby specjalne.

Następnym pytaniem jest to, na jakie cele przeznaczone były pieniądze,  ukradzione zwykłym Polakom?

Naiwny człowiek pomyśli, że to poszczególni funkcjonariusze i politycy zaangażowani w tę sprawę zgarniali te pieniądze i będzie to tylko mała część prawdy, gdyż oni ryzykowali, co prawda niewiele ale jednak i dodatkowe wynagrodzenie z tej przyczyny im się należało?

Na co jednak przeznaczano główną część ukradzionych Polakom pieniędzy?

Ktoś kto orientuje  się dobrze w realiach pracy służb specjalnych w państwach  na świecie powinien wiedzieć, że te służby, oprócz ustawowych i legalnych działań, wykonują działania nielegalne, których nie można finansować z jawnego budżetu służb, bo ten podlega rozliczeniu i kontroli i dlatego na nielegalne operacje służb specjalnych, potrzeba nielegalnych funduszy, zdobywanych w nielegalny sposób.

Klasyczną aferą jest amerykańska afera Iran-Contras z lat 1986-1987, czyli tajna sprzedaż broni Iranowi, w zamian za co oczekiwano pomocy w uwolnieniu zakładników uprowadzonych w Bejrucie przez bojowników Hezbollahu. Pieniądze uzyskane z tych transakcji przekazywano na wspomaganie nikaraguańskich rebeliantów Contras.

W aspekcie Polski można przypomnieć PRL-owską Aferę Żelazo, która wybuchła w połowie lat 80. XX wieku po ujawnieniu tajnej akcji I Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL. Operacja została przeprowadzona przez I Departament w czasach, kiedy jego dyrektorem był Mirosław Milewski.

Plan operacji zakładał, że będzie ona wykorzystywana do finansowania działalności wywiadu PRL. Jednak duża część łupu trafiła do rąk oficerów MSW zaangażowanych w akcję i nadzorujących ją z kraju.

Podobną aferą ale już po 1989 roku była afera ArtB, której celem było okradzenie państwowych banków polskich, by sfinansować przerzut ponad 100 tys. Żydów rosyjskich do Izraela via Warszawa(operacja MOST). I tu też organizatorzy(Bagsik i Gąsiorowski) "skubnęli" dużą część ukradzionych pieniędzy dla siebie(Bagsik odsiedział za to chwilę w więzieniu IIIRP a Gąsiorowski zwiał do Izraela a gdy przestępstwo się przedawniło, przyjechał do Polski i grał rolę celebryty w POstkomuszych mediach, opowiadając o kulisach tej afery.

(…)- Ja w operację Most wszedłem w 1985 roku. Kiedy poszła informacja, że gen. Jaruzelski podpisał układ, który był wtedy tajny, o tym, że Polska zgadza się na współudział w operacji wypuszczenia Żydów ze Związku Radzieckiego przez Polskę tranzytem, zacząłem tym mocno żyć. Czyli lobbing, wspieranie, angażowanie innych ludzi do tej operacji - mówił Gąsiorowski na antenie TVN24. (…)

- Afera ArtB zaczęła się w okresie rządów T. Mazowieckiego, kiedy to w 1990 roku, świeżo po wznowieniu polsko-izraelskich stosunków dyplomatycznych, szef rządu spotkał się w USA z działaczami Kongresu Żydów Amerykańskich, podczas którego padły wiążące deklaracje w sprawie zaangażowania się Polski w operację przerzutu rosyjskich Żydów do Izraela.

Polskie władze postawiły na nogi wywiad i kontrwywiad Urzędu Ochrony Państwa, policyjnych komandosów dowodzonych przez Jerzego Dziewulskiego. Powołano do życia jednostkę wojskową 2305, dowodzą przez gen. Sławomira Petelickiego; utworzono specjalną Grupę Realizacyjną Operacji Most oraz Jednostkę Specjalną GROM mającą ochraniać transporty przesiedleńców z Rosji do Izraela via Warszawa. Rodzime służby współpracowały z izraelskim Mossadem oraz Szin Betem, a także specjalną jednostką wojskową Sayeret Matkal. O wszystkim wiedziała, co więcej - pomagała w realizacji zadania - CIA.

 

Teraz powróćmy do afery Amber Gold i zapytajmy o cel jaki przyświecał rządowi ryżego Tuska i podległych mu instytucji i służb.

Z tym Polacy mają największy problem, bo wszystkie partie, rządzące i opozycyjne oraz związane z nimi media, utrzymują ich w celowo w stanie niewiedzy.

Na wstępie zaznaczmy, że tak jak afera ArtB była aferą przełomu zimnej wojny to, afera Amber Gold była sprokurowana dla realizacji interesów amerykańsko żydowskich czasu polityki resetu USA-Rosja, którą zapowiedział i realizował oficjalnie B.H.Obama od początku 2009 roku a intensywne przygotowania do której trwały już w 2008 roku podczas kampanii prezydenckiej w USA.

Zacznijmy od tego, kiedy Amber Gold została zarejestrowana. Otóż rejestrację firmy dokonał M.Plichta 27.01.2009 roku, czyli tydzień po objęciu urzędu przez B.H.Obamę.

M.Plichta w jednym z wywiadów wyjawił, że do powołania firmy przygotowywał się już w 2008 roku, czyli zapewne gdy B.H.Obama wygrał wybory w listopadzie 2008 roku.

Jakie to nielegalne operacje planowały służby IIIRP, że rząd D.Tuska uruchomił aferę na tak dużą skalę?

Dla niezorientowanych przypomnę, że już na początku 2009 roku zaplanowano przeprowadzenie operacji specjalnej z użyciem obu rządowych  Tupolewów posiadanych przez 36SPLT, co po 10.04.2010 roku nazwano "katastrofą smoleńską" a co tak naprawdę było operacją fałszywej flagi, której przygotowanie, przeprowadzenie a potem osłanianie, musiało dużo kosztować. Oczywiście zaangażowani w tę operację, funkcjonariusze i politycy też swoje działki mieć musieli.

Dlaczego tej sprawy jak na razie nie da się wyjaśnić, podobnie jak owej "katastrofy smoleńskiej"?

Odpowiedź jest prosta, bo za tą aferą i zbrodnią z 10.04.2010 roku stały interesy USA/Zachodu i Izraela ery polityki resetu USA-Rosja a rząd PIS-u mógł powstać i zahamować rabunek polskiego budżetu za zgodą USA, strategicznego partnera "dobrej zmiany" wraz z Izraelem.

Czy można oficjalnie wyjaśnić społeczeństwu tę sprawę?

Nie i dlatego J.Kaczyński tak powiedział na temat wyjaśnienia "katastrofy smoleńskiej" podczas 90-tej miesięcznicy w dniu 10.10.2017 roku:

 

(...) - I będzie prawda , której jeszcze dzisiaj nie znamy i ja jej nie znam. Prawda albo stwierdzenie, że dzisiaj, w tych okolicznościach, które mamy, tej prawdy do końca ustalić się nie da. Ale zostanie to powiedziane uczciwie, to się Polakom po prostu należy.(...)

Na koniec trzeba powiedzieć o tej zasadniczej różnicy pomiędzy aferą Amber Gold a aferą Madoffa i to dlaczego tę Madoffa wyjaśniono i skazano tak szybko a z aferą Amber Gold się ślimaczy oraz brak wskazania prawdziwych winnych i odzyskania pieniędzy dla pokrzywdzonych.

Otóż, afera(piramida) Madoffa, była piramidą finansową na wielką skalę stworzoną przez Bernarda Madoffa a nie służby specjalne jak afera Iran - Contras, który pozyskał jako klientów banki (m. in.HSBC, Fortis, Royal Bank of Scotland, Société Générale, BNP Paribas, UniCredit, Citigroup, JP Morgan, Bank of America, UBS), firmy i instytucje (Fairfield Greenwich Group, Uniwersytet Columbia, fundację Eliego Wiesela) oraz inwestorów prywatnych do lokowania pieniędzy w jego fundusz. 

Z powyższego widać, że Madoff okradał zwłaszcza żydowskich bankierów a to jest zbrodnia niewybaczalna a afera Amber Gold była robiona w celu realizacji żydowskich interesów(okradanie gojów w celu realizacji żydowskich interesów, to rzecz szlachetna i jest wg zasad Talmudu obowiązkiem prawowitego Żyda.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1602374

Masz prawo do wyciągania swoich wniosków.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1602375

Bardzo dziękuję za udzielone mi "prawo do wyciągania swoich wniosków" i deklaruję, że będę z niego korzystał także w przyszłości.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1602394

Ja nie daje żadnego prawa, masz prawo przyrodzone do wyciągania swoich wniosków, nie żyjemy w Korei Płn 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1602448

 A poniżej odsyłacz do artykułu w Gazecie Warszawskiej  "Tajemnicze plany Unii i Berlina wobec nas, czyli koniec Polski, jaką znamy" pióra Stanislasa Balceraca, który trochę inaczej tłumaczy tło afery popularnej pod nazwą Amber Gold.
https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/6592-tylko-u-nas-tajemnicze-plany-unii-i-berlina-wobec-nas-czyli-koniec-polski-jaka-znamy

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1602427

"Nie pytaj, co Rywin może zrobić dla Ciebie, spytaj, co Ty możesz zrobić dla Rywina. Niewiele brakowało, a taka przetworzona wersja cytatu z przemówienia inauguracyjnego Johna F. Kennedy'ego zaczęłaby obowiązywać w Polsce. Wizja państwa polskiego jako geszeftu kontrolowanego przez ludzi trzymających władzę, wpływowe grupy tzw. towarzystwa, ciągle ma licznych admiratorów. Pisano apele w obronie Lwa Rywina, bagatelizując jego korupcyjną propozycję. To oni pomniejszają zasługi sejmowej komisję Nałęcza, gdyż życie w bagnie wciąga. Jakże wspaniale żyłoby się w Polsce (tej grupie, rzecz jasna), gdyby nie wariat Michnik wspierany przez innych wariatów, którzy w nieuzasadniony sposób - bo nie mają w tym geszeftu - psują taki fajny geszeft. Struktura takiego państwa-geszeftu jest nadzwyczaj prosta. Na jego czele stoi grupa kolesiów kontrolujących najistotniejsze dziedziny życia, a przytłaczająca większość przypadkowego społeczeństwa nie ma żadnego wpływu na państwo. Aby to geszeft-państwo sprawnie funkcjonowało, trzeba ową gawiedź społeczną pozbawić możliwości korzystania z oczu i uszu, czyli przejąć kontrolę nad mediami (...)".

~ Marek Król

PS

A jak już geszeft zrealizowany to czas na cymes.

Cymes czyli marchewka po żydowsku.

- marchew 2 szt

- rodzynki garść

- cebula mała

- sól

- cukier opcjonalnie

- masło/ olej do smażenia

Przygotowanie.

Ugotowałam marchew pokrojoną w grubszą kostkę, w lekko osolonej wodzie.
Rodzynki zalałam wrzątkiem i namoczyłam.

Na patelni lekko podsmażyłam cebulę pokrojoną w kosteczkę. Po ugotowaniu marchewki dodałam ją na patelnie z rodzynkami i podsmażałam do lekkiego zrumienienia.

Na koniec można dodać jeszcze cukru, ale marchewka i rodzynki są wystarczająco słodkie.

Cymes to generalnie podsmażane danie z marchwi z suszonymi owocami.

To połączenie świetnie się sprawdza jako dodatek do obiadu, marchew jest słodkawa a rodzynki lekko kwaskowe.

Smacznego :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1602431

- wspominaliśmy już tu na forum jak wybrnąć z łapówkartwa urzędników państwowych który to przestępczy proceder stał się prawdziwą plagą Polski.

Nikt nie każe wieszać na szubienicy te skorumpowane,zachłanne kreatury choć z pewnością są i tacy którzy na to zasługują jak to było za Piłsudskiego ale wprowadzenie do kodeksu karnego brak przedawnienia dla tego rodzaju przestępstw i dziedziczenie długu do państwa przez spadkobierców tak jak zrobiły to obce banki w Polsce z całą pewnością ukróciło by radykalnie ten proceder nie tylko w Polsce ale przy upowszechnieniu tej kary na całym świecie.

Czasem patrzę na wszystkich polityków jak na pazerne świnie skorumpowane do cna.

Zobaczcie jak "ustawili do wiatru" obcy żydo-bolszewiki z Warszawy Polskę. Afera z oczyszczalnią ścieków władz Warszawy a tłumaczy się za nich Polska.
Tu link:
https://niezalezna.pl/287843-polska-zlozyla-wyjasnienia-ws-sciekow

Obcy złodzieje okradają Naród Polski (Amber Gold,FOZZ,SKOK i inne) a płacą za to wszyscy uczciwi Polacy.

Czy my kiedy kolwiek pozbędziemy się tych obcych bandyckich s....synów i pasożytów ?
Czy potrzebna jest rewolucja jak we Francji aby im wszyskim łby poucinać na gilotynie i wyrzucić do kibla ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1602401

Nie trzeba nikomu obcinać łab, potrzebna jest zwykła przyzwoitość, którą trzeba wynieść z domu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1602449