Kiedyś było: wejdą nie wejdą, dziś,będą wybory nie będą?  

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

 

W 1981 r. komunistyczna propaganda wiedząc już  co najmniej od połowy 1981 r. że będzie wprowadzony  stan wojenny, metodą socjologiczna, oraz niedomówień,  sugerowały, że w związku z „wiosną”  Solidarności, do Polski mogą wkroczyć wojska Układu Warszawskiego a w szczególności Rosjanie.

Głównym tematem rozmów ,  był temat, wejdą nie wejdą,  jak pokazują dokumenty, Rosjanie nie mieli zamiaru wchodzić do Polski, mimo tego, że gen. Jaruzelski bardzo się starał, by w końcu samemu przy wsparciu wojska, milicji, ORMO , 13 grudnia wprowadził stan wojenny.

Minęło 39 lat , 10 maja mają się odbyć wybory prezydenckie,  którego termin ogłosiła  Marszałek Sejmu Witek, ale niemal w tym samym czasie w Polsce został ogłoszony stan epidemii.

Opozycja, mając  kandydatów, jakich? każdy widzi poczuła wiatr w żagle i nagle chce zmiany terminu wyborów prezydenckich.

Ale stanowisko opozycji ewoluowało. Najpierw  nie można przeprowadzić wyborów, bo idąc na wybory można się zarazić, potem , że komisje wyborcze( tzn. osoby, które w nich są) ponoć są narażone na zakażenie, a samorządy rządzone przez  samorządowców wiadomo , z której partii, wręcz  mówiły, że nie przeprowadzą wyborów.

Skoro tak, partia rządząca postanowiła wprowadzić system głosowania korespondencyjnego. Nie wiadomo czy ustawa dzisiejszym głosowaniu „przejdzie” , bo nagle premier Gowin, który stoi w rozkroku nie wiadomo jak zagłosuje.

Polska stoi przed bardzo trudnym okresem, zarówno epidemiologicznym jak i gospodarczym, tego czego najmniej Polsce potrzeba to awantura polityczna.

Tylko stabilny rząd z prezydentem pochodzącym z tego samego obozu, może przeprowadzić Polskę przez ten trudny okres, a opozycja widząc szansę przejęcia władzy, Polskę ma tam gdzie słońce nie dochodzi,  tylko władza, władza, władza, im w głowie. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Dobry tytul. Ale jedno nie wyklucza drugiego.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624504

Zgoda.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1624510

... jeśli tylko o "przełożenie wyborów o rok" ,co może nawet by się "sprawdziło" . To może "pokerowe sprawdzam" .

https://pl.wikisource.org/wiki/Konstytucja_Rzeczypospolitej_Polskiej/Rozdzia%C5%82_12

Projekt ustawy zgłoszony przez 1/5 posłów dodający  Art. 244. w brzmienu. 

"Kadencja prezydenta Dudy ze względu na okoliczności pandemi COVID-19 w roku 2020 ulega wydłużenia o rok" . Jak znajdą się odpowiednie "większości"  zgodnie z procedurą ,to Trybunał Konstytucyjny i TSUE zdaje się nie miałyby nic do powiedzenia .

Vote up!
1
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1624508

Słuszna uwaga.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1624512