Waluta Euro to katastrofa, UE to katastrofa...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Wczoraj, późnym wieczorem w TVP wyemitowano brytyjski film dokumentalny z 2012 roku przedstawiający źródła kryzysu w UE. Jako przyczynę owego kryzysu film wskazuje przede wszystkim fakt nieracjonalnego ekonomicznie wprowadzenia wspólnej waluty Euro przez  - owładniętych absurdalną ideą politycznej jedności Europy - przywódców europejskich... przede wszystkim reprezentujących Niemcy i Francję. Stąd też sam tytuł: EuroKatastrofa.

Sądzę, że warto ten film obejrzeć, szczególnie w kontekście kolejnych pomysłów "eurokołchozu" ratowania europejskiej waluty za wszelką cenę, nawet poprzez zwykłą kradzież oszczędności ludności czy też  wprowadzanie podatku katastralnego.

Oczywiście film nie zawiera szczegółowej analizy wszystkich przyczyn obecnego kryzysu w UE, ale w sposób w miarę przejrzysty stara się wskazać te najważniejsze, czyli: wspomniane wprowadzenie wspólnej waluty, chęć politycznego stworzenia superpaństwa europejskiego i często ukrywane ogromne zadłużenie państw strefy euro.

Niestety w filmie tylko raz wspomniano, że Goldman Sachs pomagał Grecji - poprzez kreatywną księgowość - ukryć stan faktycznego jej zadłużenia. Osobiście sądzę, że rola międzynarodowych instytucji finansowych w kreowaniu obecnego kryzysu jest bardziej znacząca, ale i tak warto zapoznać się z treścią filmu... Tym bardziej, że jednak przedstawia on niechlubną rolę sektora bankowego oraz mechanizmy kreatywnej księgowości i obnaża swoistą ekonomiczną ignorancję a także hipokryzję państw zrzeszonych w strefie Euro (UE)... Dodatkowo też tłumaczy, dlaczego wspólna waluta jest rozwiązaniem niszczącym gospodarkę większości - szczególnie biedniejszych - krajów, które przyjęły Euro oraz wskazuje na niebezpieczną dominację Niemiec w UE...

http://www.youtube.com/watch?v=RuJ_4sgUmyE

Pozdrawiam

 

P.S.

Film ma misyjno-społeczny walor edukacyjno-informacyjny i mam nadzieję, że nie będą wobec mnie skierowane zastrzeżenia dotyczące praw autorskich...

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Waluta Euro to katastrofa, UE to katastrofa...

Niech zakończą się jak najszybciej nasze męki z Unijnym dobrobytem Angeli i Donalda.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#345063

Niech tak się stanie :)

Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#345066

jest pochodną całej tej katastrofy jaką jest UE. To jest powielony system centralnego zarządzania jaki miał miejsce w naszej części Europy pod wodzą Wielkiego Brata z tym, że jest to system unowocześniony stosownie do nowych technologii. Niemniej wydawanie najdurniejszych dyrektyw w najdrobniejszych sprawach dyskredytuje całą unijną politykę rządzenia jako niewydolną, przebiurokratyzowaną i zidiociałą. Pomysł ze wspólną walutą był wyciągnięty z kapelusza jak królik przez magika. Ni z gruszki, ni z pietruszki a teraz to wszystko się sypie i urzędnicy brukselscy podejmują decyzje, które nie przystają do rzeczywistości. W końcu mogło by się to wszystko rozlecieć żeby nikt z zewnątrz swoją łychą nie mieszał w finansach poszczególnych krajów.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#345110

Maz dużo racji z tą UE, przy czym sama waluta wcale nie została wyciagnęta "z kapelusza". Właśnie to jest najbardziej przerażające, że w głowach global-komuno-unionistów już dawno powstała myśl o całkowitym zjednoczeniu krajów Europy (unia ekonomiczna, terytorialna, monetarno-fiskalna i polityczna) pod wodzą jednego parlamentu i jednego, centralnego rządu. I realizują ten plan z premedytacją, ale stopniowo... poprzez okłamywanie i manipulowanie europejskiej opinii publicznej. Sądzę, że podobnie jest realizowany ów plan w odniesieniu do innych unii (północnoamerykańskiej, azjatyckiej, afrykańskiej, etc.), które w końcu mają sie połączyć w jeden organizm z Rzadem Światowym i jedną światową walutą...

Na całe szczęście ludzie coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę i zauważają, że prowadzi to do zupełnego ich ubezwłasnowolnienia i podporządkowania. W sumie się cieszę, że zostały "odkryte karty" poprzez działania na Cyprze. Oni by chcieli mieć nad nami pełna władzę...

Pozdrawiam

P.S.
Ja od dawna mówię, że Związek Socjalistycznych Republik Europejskich (UE) jest twórczą kontynuacją dawnego ZSRR i jego struktur zewnętrznych. Teraz nie muszą już uzywać broni palnej, dziś wystarczy medialna manipulacja i broń ekonomiczna (finansowa).

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#345128

Masz rację. Podobnymi planami obdarza się inne związki kontynentalne lub regionalne. Jest to realizacja planu NWO dzielącego świat chyba na 11 regionów. Ciekawe, że w regionie europejskim Polska jest przydzielona do rosyjskiej strefy wpływów tworzącej osobny region. Stąd chyba przyzwolenie na zacieśnianie naszych stosunków z Kremlem i nawet otwarcie dla nich granicy w Obwodzie Kaliningradzkim, co akurat mieszkańców tej części Polski nie cieszy w kontekście przenikania do nas wszelkiej maści bandytów (ostatnio brutalny mord w Gdańsku).
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#345171