Gabinety znikającego Ministerstwa Skarbu... i Apel o informacje!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Ogłoszenie

Witam
 

Ministerstwo Skarbu, którego celem winno być sprawne zarządzanie państwowym majątkiem powoli zanika stając się spanikowanym syndykiem masy upadłości polskiego majątku.
 

W zaciszu zanikających gabinetów Ministerstwa Skarbu, wśród ochraniającego parasola kreowanych medialnie quasi konfliktów i sporów politycznych, w świetle niby "gaf" panującego nam Namiestnika, ciągłego urlopowania (przebywania w krajach śnieżnych i słonecznych) Kochanego Premiera... dokonuje się ostateczna sprzedaż resztek Polski, prywatyzacja bardziej "dzika" i alogiczna niż ta, której byliśmy świadkiem na początku lat 90-tych.
 

Zatrważający dług publiczny (ponad 700 mld zł*) i zadłużenie zagraniczne (ponad 250 mld USD*) oraz deficyt budżetowy (rzeczywisty ponad 100 mld zł?*) spowodowały i powodują paniczną wyprzedaż przez rząd D. Tuska resztek majątku, który przez ostatnie 20 lat ostał się jeszcze w polskich rękach.
 

Nie chcę w tej chwili wnikać w szczegóły, ale polecam zapoznanie się z następującym linkiem: http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/141/4047/?poz=1. Zawiera on Plan Prywatyzacji przyjęty w dniu 22 kwietnia 2008 roku, bardzo ciekawą listę uzupełniającą "... skomercjalizowanych spółek przeznaczonych do włączenia do „Planu ...” przyjętą Uchwałą Nr 22/2009 Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2009 r. w sprawie aktualizacji "Planu prywatyzacji na lata 2008 - 2011" oraz jeszcze ciekawszy "Zaktualizowany Plan Prywatyzacji 2009-2011" z lutego 2009 roku (służę ewentualnie odpowiednimi plikami, które mogę wysłać na wskazane e-maile).
 

Ciekawym wydaje się również zapoznanie z materiałami na stronach: http://opzz.org.pl/assets/obj/aktprawnyopiniowany/d/zalozenia_12_03_08_1_po_kolegium.pdf oraz http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/import/7/?ile=10&page=158 (należy kliknąć na tytuł: Wykaz spółek z udziałem Skarbu Państwa, w których nastąpiło zbycie akcji/udziałów - stan na dzień 30.09.2010 roku (plik *.xls) Materiał obejmuje prywatyzację od 1990 roku!).
 

Analiza tylko tych materiałów budzi szereg wątpliwości, które stają się jeszcze większe w przypadku również nagłej prywatyzacji firm, które w żadnych planach prywatyzacyjnych nie zostały ujęte a do ich sprzedaży wystarczyło tylko szybkie "ad hoc" rozporządzenie właściwego ministra (np. w przypadku firmy SOLANKI Uzdrowisko Inowrocław /wcześniej wykluczonej z procesu prywatyzacji/, którą sprzedano pod koniec roku 2010 drukarni /zarejestrowanej jednoosobowo jako działalność gospodarcza/ np. za około 20 mln zł podczas, gdy same nakłady inwestycyjne uzdrowiska w latach 2008-2010 wyniosły przeszło 15 mln zł).
 

Dodatkowo niepokój musi budzić prywatyzacja PKO BP oraz niejasne zapowiedzi dotyczące np. przyszłości Narodowego Banku Polskiego czy Polskich Kolei Państwowych. Jeżeli dołączyć do tego sprzedaż wszystkich niemalże tzw.: "resztówek" (firm, w których udział Skarbu Państwa jest lub był znikomy) wyłania się dramatyczny obraz szybkiej wyprzedaży pozostałości polskiego majątku przez jaśnie nam panujących kontynuatorów zniszczenia Polski przez niejakiego quasi profesora L. Balcerowicza. Z punktu widzenia efektywności i zyskowności ekonomicznej tak pospieszna sprzedaż aktywów państwowych połączona z uproszczeniem całego procesu prywatyzacji jest najdelikatniej mówiąc nieracjonalna (potencjalni kontrahenci wiedząc o konieczności przez rząd sprzedaży i uzyskania jakichkolwiek środków finansowych będą oczywiście - co jest zrozumiałe - skłonni wydać na zakup o wile mniej środków inwestycyjnych a pakiety socjalne będą zawierały i zawierają gorsze dla pracowników pakiety prywatyzacyjne).
 

Pragnę poinformować, że razem z kilkoma przyjaciółmi opracowujemy materiał/raport o poszczególnych, wątpliwych (i być może niezgodnych z prawem lub elementarnymi zasadami ekonomicznymi) prywatyzacjami firm, w których Skarb Państwa posiada lub posiadał jakiekolwiek udziały. W związku z tym zwracam się do wszystkich, którzy w swoich regionach zetknęli się z wyraźnymi niejasnościami wokół ostatnich prywatyzacji firm z ich regionu, aby o takich przypadkach poinformowali mnie e-mailowo. Z góry dziękuję.
 

Pozdrawiam
 

* dane szacunkowe i zaokrąglone (własne oszacowanie, wariant pesymistyczny)
 

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Panie Krzysztofie wielokrotnie pisałam na ten temat,
że ekipa Tuska chce wyprzedać wszystko przed wyborami parlamentarnymi.

Media jak wiemy nie pokazują prawdy o poczynaniach związanych z finansami państwa, z wyprzedażą narodowego majątku.
Najczęściej podawaną informacją jest ta,
że "rząd" zdał egzamin w roku 2010.
Jeśli popatrzymy przez pryzmat Donalda Tuska stojącego
na czele rządu reprezentującego interesy obcych państw,
no to tak - zdał on egzamin, bo doprowadził państwo polskie na skraj bankructwa.

Pozdrawiam z 10.

____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#123069

Majstrowanie przy Konstytucji w ekspresowym tempie jest niebezpieczne.

A sprzedają wszystko.

http://wolnapolska.pl/index.php/2011010313034/handel-bezpieczestwem.html -- Handel bezpieczeństwem
http://blogmedia24.pl/node/42791 -- Handel bezpieczeństwem - Eksperci: Wstrzymać sprzedaż!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#123096

Witam

Kilka słów wyjaśnienia.

Otóż zależy mi na każdej informacji dotyczącej trwających procesów prywatyzacyjnych, szczególnie firm spoza tzw. "głównego nurtu prywatyzacyjnego", czyli spoza kręgu spółek znanych (te informacje są też potrzebne, ale o nich wiemy stosunkowo dużo). Jest w Polsce jeszcze wiele firm, których prywatyzacją z ramienia Skarbu Państwa zajmuje sie np. jakiś specjalista łasy na profity i inne korzyści a poza tym (według naszych informacji) wykorzystuje się pomocowe srodki unijne na zakup prywatyzowanych firm (sic!!!).

Zależy nam głównie na lokalnych prywatyzacjach, gdzie często (nie zawsze i owszem) dochodzi do nadużyć i łamania prawa. Proszę też o informacje związane z pakietami socjalnymi dla załogi.

pozdrawiam

P.S.
O szczegóły proszę pytać: kjahog@gmail.com
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#123116