Światowa kompromitacja Donalda po nokaucie MAK-u…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Nie, nie będę cytować tytułów prasy zagranicznej, po raporcie MAK-u, a w zasadzie:

po ciężkim nokaucie podwórkowego trampkarza, który robi za premiera Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Jest mi po prostu wstyd za Polskę. Wstyd, to nie wszystko: Konferencja prasowa Tuska na drugi dzień po publikacji raportu, potem kręcenie Radzia od polityki zagranicznej w „Kropce nad i” a na koniec wypowiedź (a może nawet i orędzie) sołtysa, który dzięki pijarowi objął urząd prezydenta, mogły każdego przyprawić o mdłości…

To niebywałe, że musieliśmy takiej sromoty, jako Naród doznać. Tusk bredził na konferencji, że „zwrócimy się do Rosji o rozmowy w sprawie wspólnej wersji raportu”, choć nie sprecyzował, o jaki raport mu chodzi. Zgodnie bowiem z załącznikiem 13 konwencji chicagowskiej - procedura w sprawie raportu końcowego MAK została już zakończona.  Wychodzi więc na to, że obecny premier III RP nie dość, że pokochał Putina i zaufał Rosji w sprawie śledztwa smoleńskiego, to teraz będzie jeszcze Rosję na klęczkach błagać, aby zechciała z nim rozmawiać w sprawie wspólnej wersji raportu !!! Bo Tusk, po ciosie od MAK-u jest już na deskach i tylko z pozycji klęczek może od Rosji coś uzyskać. Oczywiście – coś za coś.

Znokautowany Tusk, bredził na konferencji o przewadze konwencji chicagowskiej nad umową polsko-rosyjską z 1993 roku - dotyczącą wspólnego śledztwa w sprawie katastrof lotniczych: "Dzisiaj wyraźniej niż kiedykolwiek widać jak użyteczna była i będzie konwencja chicagowska, na podstawie której badane są przyczyny katastrofy smoleńskiej, ponieważ daje ona scenariusz dalszego postępowania i szukania szansy na wspólne stanowisko. Byłoby niestosowne, gdyby powstawały dwa niezależne raporty" - mówił bez żenady nasz ukochany premier…

Problem w tym, że Tusk i jego kolesie nie dysponują żadną umową, czy też podpisanym porozumieniem z Rosją, w sprawie prowadzenia tego śledztwa przez Rosję ! Wystarczy powrócić do niedawnego wywiadu DT (Dzielnego Trampkarza) z MO (M.Olejnik), z którego wynika, że nie wiadomo, kto i kiedy z polskiej strony zadecydował o przeprowadzeniu przez Rosję śledztwa w sprawie katastrofy samolotu wojskowego - na zasadzie konwencji chicagowskiej, dotyczącej lotów cywilnych:

MO: - Czy na posiedzeniu Rady Ministrów w kwietniu mówiono na temat tego, w jaki sposób prowadzone powinno być śledztwo?

DT: - Nie.

MO: - W ogóle państwo tego nie omawiali? A kto panu zaproponował Konwencję Chicagowską?

DT: - Ona była wynikiem... yyy...

MO: - Ale ktoś musiał panu powiedzieć fizycznie, że będzie śledztwo prowadzone tak a nie inaczej.

DT: - No, za całość tych spraw eksperckich odpowiada Komisja do Badania Wypadków Lotniczych...

MO: - No, ale jak pan rozmawiał z Miedwiediewem 10 kwietnia, z Putinem, to zaproponował...

DT: - Rozmawiałem z Miedwiediewem i z Putinem. Z Miedwiediewem telefonicznie, z Putinem i telefonicznie i później osobiście tam już po przylocie do Smoleńska i myśmy nie rozmawiali o szczegółach. Padła tylko w tej rozmowie taka...

MO: - Deklaracja...

DT: - Deklaracja, że istnieje Konwencja Chicagowska. No, obustronnie wiedzieliśmy, że póki co nie mamy innych przepisów prawa międzynarodowego, które mogłyby nam pomóc.

MO: - Prezydent Miedwiediew powiedział, że powinniśmy pracować wedle Konwencji Chicagowskiej?

DT: - Nie, w czasie spotkania w Smoleńsku i tych pierwszych dni ta decyzja nie miała charakteru ostatecznego i nie była wynikiem jakiejś oferty czy propozycji ze strony rosyjskiej. Edmund Klich, który jest szefem Komisji do Badania Wypadków Lotniczych nie miał też wątpliwości, że to jest optymalny wybór, jedyny możliwy.

MO: - Tak, ale czy któryś z liderów rosyjskich powiedział: dobrze – ta konwencja?

DT: - Yyy... była rozmowa, ale nie w charakterze ustalenia czy zobowiązania na gruncie jakiego prawa będziemy się poruszali. Ale trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy w samym Smoleńsku, wtedy przy szczątkach samolotu czy ta rozmowa miała jakiś taki precyzyjny, konkretny charakter. Szczerze powiedziawszy, akurat w tych pierwszych czterech godzinach miałem co innego na głowie.

W czasie, gdy w otoczeniu dziennikarzy z całego świata Anodina odczytywała raport MAK-u, Tusk także miał co innego na głowie. On na głowie miał wełnianą czapeczkę, wygrzewając się w słońcu Dolomitów. Z kolei sołtys Bronek, z kompresem na głowie (aby „zachować maksymalnie wiele zimnej krwi”) - popijał grzańca zaszywszy się w zaciszu Belwederu. Gdy wybrzmiały już echa prasy światowej i komentarze na temat pijanego dowódcy polskiego lotnictwa, samobójców pilotów i wywierającego na wszystkich naciski Prezydenta – wtedy dopiero głos zabrał Donek, bredząc coś o wspólnym raporcie z Rosją i przewadze konwencji chicagowskiej. Wreszcie wtedy odezwał się rezydent Pałacu Namiestnikowskiego, w całości popierając głos swojego przedmówcy...

Oczywiście, rząd podwórkowego trampkarza upubliczni rozmowy kontrolerów z lotniska ze Smoleńska, które prowadzili z Moskwą, jak zapowiedział szef MSWiA Jerzy Miller. Problem tylko w tym, że Polska w ogóle nie dysponuje nagraniami tych rozmów. „Polska komisja występowała do strony rosyjskiej o kopie nagrań rozmów kontrolerów i do dziś ich nie otrzymała; dostaliśmy jedynie odpisy stenogramów” - wyjaśniła w rozmowie z PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak...

Okazuje się, że ten hańbiący honor i elementarną inteligencję Polaków rząd, nie tylko nie wie co posiada, a jeśli nawet coś posiada to tylko to, co Moskwa mu łaskawie dała. I na takiej podstawie chłopcy z podwórka ruszają do boju z Rosją o wspólny raport…Śmiech, płacz, żenada i okropny wstyd...

Ale to Polacy zadecydowali, by Polską rządziła podwórkowa drużyna „postępowców” pod wodzą Geniusza Kaszub, którego Putin bez problemu sprowadził do parteru na oczach całego świata. Niestety, razem z Donkiem także i Polskę…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Świetnie napisane.Może to początek końca ery Tuska?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#124758

bo ona umiera ostatnia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124839

Nie będę komentować. Jestem po prostu oburzony. Nawet nie stać mnie na cynizm, natomiast P. K. stać- "będziemy tak współpracować aby godnie upamiętnić to miejsce".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124761

to klika alfonsów _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#124765

Pomiędzy Rosją a polską komisją wyjaśniającą okoliczności katastrofy smoleńskiej nie ma sprzeczności w kwestii, jaki charakter miał ten przelot - oświadczył szef MSWiA Jerzy Miller. I dodał: - To był lot cywilny. Minister dał w ten sposób odpór słowom płk. Edmund Klicha, który stwierdził, że ostatnia faza lotu powinna być zakwalifikowana jako lot wojskowy.
Szef MSWiA nie ma wątpliwości, że o charakterze lotu nie decyduje właściciel samolotu, tylko cel przelotu. - A celem tego lotu było przewiezienie konkretnych osób, w związku z tym miał on charakter lotu pasażerskiego. Wobec tego nie ma między nami sprzeczności - powiedział Miller, który przewodniczy pracom polskiej komisji badającej katastrofę w Smoleńsku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124767

tatar
Pozwolę sobie zacytować w ślad za innymi blogerami (na Salonie 24 i Frondzie) fraszkę Śp. Pana Andrzeja Waligórskiego,która wydaje się być najlepszym komentarzem do tej "polityki":
"..Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
- Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!...".
lub inną:
".."Chomik, zbierając plony, do swej norki ganiał,
A obok dobry niedźwiedź chomika ochraniał.
Potem zjadł mu te plony, wytarł łapą mordę,
Wydupcył biedne zwierzę i przypiął mu order."..".
Czy potrzeba więcej słów?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

tatar

#124771

tak mi się kojarzy... _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#124773

Jest zdanie, ktore tutaj padlo w jednym z wpisow, ze "Tusk zostal wyd.....ny przez Putina na maksa".... a, my stalismy sie posmiewiskiem swiata, ponizeni po raz kolejny przez Rosje.
Kaczynski, Macierewicz i wszyscy ktorzy zajmuja sie ta sprawie sa byc moze w wielkim niebezpieczenstwie, bo teraz zeby swoje dupy obronic, to trzeba wybic opozyjce.Putin jest w tym przypadku doskonalym doradca.Mam nadzieje,ze ochrona tych ludzi jest czujna.

10/10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124776

 Haniebne i podłe jest oskarżenia Rosji wobec poległych są czysto sowieckie ze swojej istoty. Ale nawet się nie dziwię, bo wiem, ze fabrykowali je sowieci. Oczerniając Polaków pośrednio uderzają też w obecnie rządzących, a właściwie tak naprawdę tylko w nich. Bo uczciwi ludzie i tak wiedzą, co sądzić o oskarżonych (tak jak wiedzieli, co mysleć, gdy oskarżano żołnierzy AK i NSZ o współpracę z gestapo, o szpiegostwo na rzecz Ameryki, o skrytobójstwa itp.).

     Ten człowiek, który jest premierem mojego Kraju, jest cynicznym pozbawionym zasad typem. I tyle. I godności w nim za grosz. 

Jest wasalem Niemiec i zakładnikiem Rosji. Jedno skinienie ambasadora rosyjskiego Repnina czy jeden sygnał z dworu pruskiego i już go nie ma. I on dobrze o tym wie. I jeszcze robi pozy, ale bez tej pewności siebie, którą miał do tej pory. Jak teraz wyczołgać się spod łapy Putina - kombinuje? A tu się nie da. Jest na krótkim pasku.

Próba jakiejkolwiek rekonstrukcji to będzie dla niego klęska. Gra na zapomnienie przez naród jego obietnic i jego afer, ale wie, że dziura w kasie coraz większa...  Strach w oczach - też.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124781

JoannaS
Świat już wie co się wydarzyło w Smoleńku poszło mleko sie rozlało i nic juz tego nie zmieni. Żadna międzynarodowa komisja, nie mamy szans na dojście do prawdy nie ma takiej prawnej mozliwości chyba , że wszechmocny putin wyrazi ma to zgodę a ja bym na to nie liczyła. tusk pozwolił na to by ruscy po raz kolejny napluli Nam w twarz i to na mocy prawa, przy moim zdaniem, pełnym poparciu świata. myślę, że nikogo nie interesuje prawda bo gdyby się okazało, że to zamach to co wtedy oni wszyscy mieli by zrobic iśc na wojnę z rosją to nikomu nie jest na rękę. przykro mi tak po ludzku, że odkąd nie żyje Prezydent Lech Kaczyński nikt juz się z nami nie liczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JoannaS

#124796

JoannaS
Świat już wie co się wydarzyło w Smoleńku poszło mleko sie rozlało i nic juz tego nie zmieni. Żadna międzynarodowa komisja, nie mamy szans na dojście do prawdy nie ma takiej prawnej mozliwości chyba , że wszechmocny putin wyrazi ma to zgodę a ja bym na to nie liczyła. tusk pozwolił na to by ruscy po raz kolejny napluli Nam w twarz i to na mocy prawa, przy moim zdaniem, pełnym poparciu świata. myślę, że nikogo nie interesuje prawda bo gdyby się okazało, że to zamach to co wtedy oni wszyscy mieli by zrobic iśc na wojnę z rosją to nikomu nie jest na rękę. przykro mi tak po ludzku, że odkąd nie żyje Prezydent Lech Kaczyński nikt juz się z nami nie liczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JoannaS

#124797

rządu...

Głosem usmarkanego wikarego plótł coś o hańbieniu polskiego żołnierza. Musztarda po obiedzie...

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#124799

Alexola

TA CAŁA BANDA PRACOWAŁA NAD ZNISZCZENIEM PREZYDENTA I PIS-U
KAZDA PRZYŁOZONA ŁAPA TO TEN SAM WROG O CZYM WY BREDZICIE
WSZYSCY-ONI POZOSTAJA NA SWOICH STANOWISKACH PRACY! ZA CO ZA MORD!!!! TO ICH CAŁA NAGRODA!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#124808

Jedyne czego jutro oczekuje to nowego sondażu w którym ekipa zdrajców zanotuje kolejny rekord popularności !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124828

Jedyne czego jutro oczekuje to nowego sondażu w którym ekipa zdrajców zanotuje kolejny rekord popularności !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124829

ja też nie bedę komentowała tego co zrobili tusku z koMOrowskim......

ja raczej zapytam,ktory to dzielny dziennikarz zapytał donalda,czy złozy rezygnację,tuz po jego konferecji........"

i jeszcze jedno pytanie,ktory to polski psychiatra,podpisał  protokół

z oględzin"martwej osobowości Polskiego PILOTA,kto zna odpowiedz.....?

szukałam,ale nigdzie,nie znalazłam

serd pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#124864

ze wystarczy 115 głosow,by ich postawić przed Trybunałem STANU,za......

za szkodzenie POLSCE

Uwaga: nie teraz,bo tych sędziow wybierało PO a oni orzekają jak

caryca anodina.....

następna dycha dla Autora...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#124865

Tusk o raporcie MAK

wydobył się z ciemnosci

by być bliżej publicznosci...

Tusk i Putin

cienias protestuje raport, wznosi hałasy

wykiwał go zawodnik z ekstraklasy...

okrągły stół

10 kwietnia jak wiesć niesie

odrodził się w smoleńskim lesie

spółka sierot

raport MAK Donalda

to dziecięca bajda...

caryca Anodina

siała babuszka MAK

Donald wiedział

nie powiedział

będzie siedział

jak nie powie kwak...

o raporcie

Putin syty i Anodina cała

a Polakom w.ła!

raport Mak i Tusk

uwaga moskalofil

zmienia profil!

Jacek K. Matysiak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#124881

dycha za FRASZKĘ Jacka...:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#124997

czyli "wedle " kodeksu karnego" tak samo winny.....jak i ci ktorzy te oszczerstwa

podrzucili Polsce......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#125020