CZY RZĄDZĄ NAMI PSYCHOPACI ?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Ernst Kretschmer - twórca teorii konstytucjonalnej stwierdził: "psychopaci istnieją zawsze, ale w czasach chłodniejszych my bywamy ich sędziami, a w czasach gorących oni panują nad nami". Żyjąc w „gorących czasach”, przecierałem oczy ze zdumienia, jak z dnia na dzień – po niby zwycięstwie „Solidarności” – władzę nad nami przejmują psychopaci. I muszę się przyznać: sam przyczyniłem się w jakiejś mierze do objęcia stanowiska prezydenta przez psychopatę - co ujawnia nie tylko moje ale i nasze „zauroczenie” psychopatami – ze wszystkimi konsekwencjami takiego wyboru.

Wbrew wcześniejszym przekonaniom psychopata zasadniczo nie ma skłonności przestępczych, ale łatwo sięga do nieuczciwych metod. Wielu ludzi tego typu robi karierę w przedsiębiorstwach, mediach, firmach prawniczych i w polityce. Na konferencji psychologicznej w Sztokholmie w sierpniu 2004 roku dr Babiak powiedział, że wśród ogółu ludności psychopaci stanowią od 1 do 2%, natomiast wśród menedżerów około 8%. Podobnego zdania jest prof. Robert Hare z kanadyjskiego University of British Columbia. Według niego najbardziej charakterystyczne cechy psychopatów to egoizm, narcyzm, nieumiejętność wczuwania się w sytuację innych, arogancja, niecierpliwość, impulsywność, niesolidność, powierzchowność, talenty w zakulisowych manipulacjach, wychwalanie się swoimi osiągnięciami i zrzucanie winy na innych w przypadku niepowodzeń.

Profesor uważa ich za "drapieżników społecznych", którzy, jak wszelkie drapieżniki, znajdują dla siebie najbardziej dogodny teren łowów. Tam, gdzie chodzi o władzę, prestiż i pieniądze, zawsze pojawiają się psychopaci. Z reguły doskonale maskują swoją naturę, potrafią być charyzmatyczni, wzbudzają uznanie swą inteligencją i elokwencją. Skoro aż 8% menadżerów to psychopaci, to ilu jest ich w polityce: 15, 30 a może 50% ? A ilu w mediach ?

Gdy przebiegniemy myślami przez ostatnie 20 lat naszej nowej państwowości, bez trudu odnajdziemy nazwiska psychopatów, którzy zawładnęli nami i Polską. Co gorsza – psychopaci rządzą nami do dzisiaj ! Bo właśnie dzisiaj przeczytałem wywiad z prominentnym członkiem władz Platformy Obywatelskiej, który w ciągu kilku minut zrzucił winę za stadionowe kibolstwo na PIS, stwierdzając - w kontekście transparentu "Tusk ty matole, twój rząd obalą kibole": „…PiS dolewa oliwy do ognia, inspiruje i zagrzewa kiboli do łamania prawa i burd. Zachowania niektórych polityków PiS są nieetyczne a to rodzi współodpowiedzialność za burdy, do których dochodzi. Prokuratura z urzędu powinna zająć się niektórymi wypowiedziami polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. PiS uprawia "kibolstwo" polityczne”.

A wywiad z Halickim zaczął się od stwierdzenia dziennikarza, że w zeszłym roku pięciu działaczy PO w tym m.in. Andrzej Halicki zabiegali w liście do prezesa Legii Warszawa o cofnięcie zakazów dla chuliganów Legii Warszawa, w tym właśnie dla "Starucha". Chyba wiedział pan komu chce cofnąć zakaz stadionowy? – pyta się dziennikarz.

To, w jaki sposób zrzuca Halicki z siebie i PO winę, stanowi niepojęty dla normalnej osoby kunszt, mimo tego, że  dzięki politykom PO w zeszłym roku Legia Warszawa uchyliła zastosowane przez klub zakazy stadionowe wobec 14 osób ! Halicki po zrzuceniu odpowiedzialności z siebie i z PO, atakuje innych oczekując, że „Prokuratura z urzędu powinna zająć się niektórymi wypowiedziami polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, gdyż PiS uprawia "kibolstwo" polityczne”. Takiego sposobu narracji nie potrafił by wymyśleć nikt inny, jak tylko psychopata. Ta „umiejętność” odwracania kota ogonem musi zatem polegać na cechach osobowych – czyli kłamaniu w żywe oczy, nieprzyznawaniu się do niczego, zwalaniu winy na innych z powodu żarłoczności psychopaty na stanowiska i kasę. Ach, zapomniałem jeszcze o wychwalaniu się swoimi osiągnięciami, co także obserwujemy na co dzień – choć bida aż piszczy, ceny pną się do góry, autostrady i tory rozkopane, deficyt pod niebiosa, a na zabieg w szpitalu trzeba czekać i pół roku…

Dr Babiak, który od 15 lat prowadzi seminaria dla czołowych menedżerów wielkich przedsiębiorstw amerykańskich, podkreśla, że psychopaci zawsze myślą przede wszystkim o osobistych korzyściach i gotowi są iść do przodu po trupach. Niekiedy doskonale wywiązują się z jakiegoś zadania i dzięki temu awansują. W trudnych sytuacjach potrafią zmobilizować podwładnych do nadzwyczajnego zrywu. Na dłuższą metę są jednak niebezpieczni dla przedsiębiorstwa.

Jak niebezpieczni dla kraju są rządzący nim psychopaci – widzimy na własne oczy. Wielu jednak, podobnie jak ja na początku 1990 roku – nie dostrzegamy cech psychopatycznych u polityków, mimo nawet realnych trupów na ich drodze do utrzymania władzy. Bo co tam katastrofa pod Smoleńskiem ? Co tam zabicie członka opozycyjnej partii ? Co tam zabranie składek przyszłym emerytom ? Wystarczy, że wyjdzie taki Halicki, Tusk czy Wałęsa – i już wszystko mamy wyjaśnione. Za kibolstwo odpowiada PIS, za deficyt też PIS (bo, gdyby rządził, to deficyt byłby większy), a za śmierć ś.p. Lecha Kaczyńskiego odpowiada.... Lech Kaczyński, który niepotrzebnie do Smoleńska się pchał, narażając przy tym innych ludzi…

Pozostaje sobie odpowiedzieć tylko na jedno pytanie: Dlaczego Polacy w swej większości wybierają psychopatów? Paradoksalnie – odpowiedzią jest wybór Komorowskiego - idola polskiego, większościowego buractwa. Zatem, jak nie psychopata to Nikodem Dyzma… I to jest nasz cały świat, który sami pchamy w przepaść.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Długo i z mozołem pracowano nad odmóżdżeniem naszego Narodu. To,co dajesz jako przykłady psychopatów w PO i gdzie indziej,jest wynikiem wyborów  znacznej jego części.Co do"Bolka" mam taką samą ,jak Ty ,traumę. A jak zachowuje się "społeczeństwo" i dlaczego? Drobny przykład od mego znajomego. Współpracował,można rzec technicznie,z pewną"agencją towarzyską".Któregoś dnia jej szefowa poprosiła go,aby nie przyjeżdżał następnego dnia,gdyż jest to dzień,w którym właściciel przyjeżdża po haracz.Okazało sie,że właścicielem jest ordynator z jednego z większych warszawskich szpitali.Po wpłaceniu należnego haraczu "panienki" ustawiały się w kolejce ze swymi dolegliwosciami do pana doktora,a ten za godziwe honorarium udzielał im porad medycznych i wypisywał skierowania i recepty.  Co jest z mózgami " społeczeństwa" ?

"Nie lękajcie się!"J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#158254

część Polaków wybiera psychopatów a później żałuje swoich wyborów ale duża część z nich robi to dlatego, że też ma cechy psychopaty biorąc pod uwagę przytoczone przez Kapitana Nemo przymioty, a z nich największe są: manipulacja, nieuczciwość, arogancja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#158265

to psychopata , nawiedzony niczym jego poprzednik adolf furer , wmówił sobie że też będzie wodzem , a jego wielbiciele uważali tak samo .Teraz jego poplecznicy w popłochu będą uciekać gdzie się tylko da , żeby nie mieć z nim nic wspólnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158288

 O dawna na ten temat dyskutujemy w domu.Maz moj skonczyl psychologie o kierunku  pedagogika resocjalizacyjna.Pracowal dwadziescia lat z ludzmi o ktorych pan pisze,Kazdy przestepca nigdy nie poczuwal sie do odpowiedzialnosci za swoje czyny.Wiele razy ogladajac wystapienia Tuska mowil,ze w jego oczy przypominaja mu oczy jego podopiecznych.Schizofrenikow,alkoholikow,i innych dewiantow.Zastanawiam sie dlaczego ludzie tego nie potrafia tego dostrzec,jak latwo daja soba  manipulowac.Nigdy w moim domu tuskowcy,/ tak nazywamy tuskopodobnych/, nie przekonali nas do siebie w najmniejszym stopniu.Historia swiata pokazuje nam,ze tacy ludzie maja niesamowity dar przekonywania,ze tacy wlasnie ludzie prowadza do rzadow totalitarnych ,do absolutnego przejecia wladzy i podporzadkowania sobie calego spoleczenstwa.Do rzadzacych nami dolaczaja,podobne im osoby,takie jak Michnik,Palikot,Taras,Niesiolowski- typowy okaz schizofrenika i socjopaty.Jestem bardzo ciekawa czy ci ludzie opanuja calkowicie nasz kraj.Jak wiadomo oni sa zdolni do wszystkiego co najgorsze zeby utrzymac sie przy wladzy.Ludzie madrzy, subtelni ,o duzej kulturze i wrazlowosci nie maja sily  przebicia.Zagluszani,ponizani,lekcewazeni odsuwaja sie w cien dla wlasnego bezpieczenstwa i spokoju.Prosze spojrzec na listy wyborcze PO, jak wiele cech osobowosciowych laczy tych ludzi.Tusk swietnie dobiera sobie ludzi,sa mu absolutnie podporzadkowani,o cechach socjopatycznych.Strach pomyslec do czego doprowadza nasz kraj,ta mysl spedza mi sen z oczu,Tak wiele obiecywalismy sobie wszyscy po odzyskaniu wolnosci i co ? Walczylismy po to aby rzadzili  nami psychopaci?!!!! S.P. profesor Religa okreslil Tuska jako czlowieka bezwzglednego o sklonnosciach despotycznych. Czy to nie jest prawda? Serdecznie pozdrawiam. Jolka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158277

Proszę porownać mój wpis z grudnia. Wtedy wywiązała się długa dyskusja pod nim, chyba nie wszyscy byli przekonani do mojej tezy. Cieszę się że z biegiem czsu staje się ona oczywista.
Chciał bym tylko dodać że najgroźniejszą cechą psychopaty jest umiejętność doskonałego kłamania. kto nie odczuwa wółczucia i nie ma poczucia winy jest perfekcyjnym kłamcą, nie ma u niego żadnych oznak fizjologicznych że klamie, jakie pojawiają się zawsze u normalnych ludzi.

niepoprawni.pl/blog/1785/mamy-psychopate-za-premiera

Jeden z Pokolenia JPII

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#158296

Mała korekta: na zabieg w szpitalu czeka się dziś często trzy lata. Np. moja mama czeka na zabieg usunięcia zaćmy, i we Wrocławiu czas oczekiwania to mniej więcej trzy lata właśnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dama Pik

#158315

NIEDŁUGO POJAWI SIĘ COŚ W STYLU ORMO ,TELEFON ZAUFANIA JUŻ JEST , A ZA KAŻDYM ROGIEM BĘDZIE CZAIŁ SIĘ LISTONOSZ Z LIZAKIEM LUB FOTORADAREM BO TUSKU TUSKU DA IM UPRAWNIENIA DO ZATRZYMYWANIA I KONTROLI POJAZDÓW .EKSPERYMENTUJĄ NA POLAKACH ILE JESZCZE WYTRZYMAJĄ ,CENY WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH SĄ WYŻSZE NIŻ NA ZACHODZIE A PROPORCJONALNIE DO ZAROBKÓW TO ŻYJEMY W NAJDROŻSZYM KRAJU EUROPY.KIEDY NARÓD WYJDZIE NA ULICE? JAK ZACZNĄ PADAĆ Z GŁODU?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158324

NIEDŁUGO POJAWI SIĘ COŚ W STYLU ORMO ,TELEFON ZAUFANIA JUŻ JEST , A ZA KAŻDYM ROGIEM BĘDZIE CZAIŁ SIĘ LISTONOSZ Z LIZAKIEM LUB FOTORADAREM BO TUSKU TUSKU DA IM UPRAWNIENIA DO ZATRZYMYWANIA I KONTROLI POJAZDÓW .EKSPERYMENTUJĄ NA POLAKACH ILE JESZCZE WYTRZYMAJĄ ,CENY WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH SĄ WYŻSZE NIŻ NA ZACHODZIE A PROPORCJONALNIE DO ZAROBKÓW TO ŻYJEMY W NAJDROŻSZYM KRAJU EUROPY.KIEDY NARÓD WYJDZIE NA ULICE? JAK ZACZNĄ PADAĆ Z GŁODU?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158325

gość z drogi

wystarczy spojrzeć na te Oczy

czy te oczy umią kłamać,a no nie

pozdr z dychą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#158359

W pułapce sumienia...

W pułapce sumienia człowiek się nie zmienia.
Wygląda jak głupiec, co doznał olśnienia.
I tak mu z tym ciężko. Od innych jest brzydszy.
Sam sobie tłumaczy - zrobiłem, co wszyscy.

Temu, który wabił też nie jest do śmiechu.
Przygniata go góra znacznie większych grzechów,
więc ludzi z pułapki w wyborze utwierdza.
Rzesza ogłupiałych to dziś jego twierdza.

Pułapka sumienia w czerwonych pozmienia
i tych, którzy wyszli niedawno z podziemia
i którzy walczyli przeciwko niewoli.
Czy wola im dzisiaj wyjść z matni pozwoli?

Najtrudniej przechodzić przez własną głupotę.
Co dzieciom powiedzieć? I jak tu żyć potem?
Jak znosić te wszystkie sąsiadów spojrzenia,
że człowiek tak szybko w leminga się zmieniał.

Możesz zrzucić brzemię, gdy myślisz po polsku!
Popatrz co Ojczyźnie, rodzinom, co wojsku
uczyniła wrogość, pogarda dla ludzi!
Wycofaj się z tego! Szlachetnym się zbudzisz!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#158365

pozdr z dychą

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#158375