"Polska świnia" ku przestrodze.

Obrazek użytkownika PolakoCzerwoni
Kraj

Do pociągu relacji Wrocław - Drezno wsiadła grupa 16 młodych Niemców. Byli w imprezowym nastroju, świętowali urodziny kolegi. W pociągu uaktywnił się zakodowany genetycznie germański zew natury i towarzystwo zaczęło skakać po siedzeniach. Kiedy jeden z pasażerów zwrócił skaczącym Niemcom uwagę został najpierw obrzucony stekiem wyzwisk - "Ty polska świnio" krzyczała do Polaka aryjska młodzież - a później uderzony w twarz. Kierownik pociągu wezwał policję i na stacji Legnica niemiecka młodzież została zatrzymana. Trzem z nich polscy funkcjonariusze wlepili mandaty po 1000 zł, pozostali trafili na razie na izbę wytrzeźwień.

Tę historię zadedykować można wszystkim entuzjastom integracji europejskiej, niekończącego się zacieśniania więzów w ramach Unii i stopniowego podziału Europy na eurolandy, a przede wszystkim zacierania się tożsamości narodowych. Jak się okazuje, w Polsce za uderzenie w twarz i obrzucenie stekiem wyzwisk Polaka, już teraz grozi Niemcowi grzywna w wysokości zaledwie ok. 250 euro - dosyć niska cena jak na skalę przeżyć i emocji. Polska administracja takie incydenty będzie oczywiście wyciszać, bo po cichu sprzyja procederowi udomowiania się Niemców w Polsce Zachodniej.

Powoli Polacy oswajają się z niemiecką obecnością, która czasem przybiera postać antyfaszystów plujących na polski mundur, czasem imprezowego rajdu po stolicy Dolnego Śląska, a czasem skutecznego blokowania przez mniejszość niemiecką inicjatywy nadania sali sejmiku wojewódzkiego imienia Orła Białego. Proces ten będzie się pogłębiał proporcjonalnie do postępowania integracji europejskiej. Kiedyś zapewne doprowadzi do zastąpienia administracji polskiej niemiecką. Wtedy to okaże się, że Polacy bez zmiany miejsca zamieszkania zostali wypędzeni z własnego kraju.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

rządzą ruscy agenci????

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#326807

30 lat temu będąc w Karkonoszach, łupinka wobec majestatu gór, doświadczyłem dzikich wrzasków germańskiej dziczy.
Do dziś nie spotkałem takiej hołoty.
A widziałem trochę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326826

 na stacji S-Bahn Friedrichstrasse w Berlinie i podobno była to ich młodzież gimnazjalna...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326835

Last year we moved to Poland to be closer to our family. After only eight months away, it was crystal clear we should return to Australia. The quality of services here is extremely high and we have a very high standard of living. We also have clean air, clear and paved highways and roads, and beautiful weather. The diversity of cultures makes it an interesting place. And being isolated geographically allows people to liberty to set their own peace and character life.
Australians, share the pride that our nation is one of the most peaceful, tolerant beautiful and exciting in the world.
W obchodzonym tu uroczyscie Dniu Australii, zycze wszystkim Rodakom w Polsce podobnej opinii o wlasnej Ojczyznie
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Australia

#326836

 Aż tak słodko to chyba w tej Australii nie jest... Poza tym: My też tu mamy "diversity of cultures: ruskie, żydki, komuchy, esbeki, niemce i inne kacapy, a oni wszyscy gwarantują nam naprawdę "interesting place". "Beautiful weather" jest u nas od maja do września, więc nie jest źle. Tusk zapewnia nas na każdym kroku, że jego partia jest "most peaceful, tolerant, beautiful and exciting in the world". A na dodatek, to u nas jest "green island", bo u Was to raczej bardziej żółto... Przynajmniej tak to widać z kosmosu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326849

Szkoda, ze nie znazło się kilku Polaków, żeby im tak naje...ć, żeby nigdy w życiu nie przyszło im do głowy, aby nas obrażać. Wielka szkoda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326897

Gdyby sie znalezli i im dorzucili zdrowia, to oprocz nagonki na nacjonalistycznych Polakow w G-nianej Prasie, i Jewropejskiej propagandzie, doradcy pRezydenta wystapili by z oficjalnymi przeprosinami. Lepiej wiec, zeby ich Policja traktowala zgodnie z prawem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326910

powiedzenie "I do końca świata Polak z Niemcem się nie zbrata".
Jeśli ktoś wierzy, że może być inaczej, jest naiwniakiem.

A reakcją na fundowaną Europie przez UE sztuczność będzie jeszcze kiedyś "naturalność do kwadratu".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326920

"Jak świat światem szwab i rusek nigdy Polakowi bratem"
______________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#326942

Cwaj hunder finfciś ojro? Tygodniówka pucfrau, za zniewagę i pobicie? To jest zgodnie z prawem? To ja już bym wolał, żeby Tusk przepraszał. Tak ładnie mu to idzie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#326922

To ze niemiecka Putzfrau zarabia wiecej niz polski lekarz, nie bioracy lapowek, nie znaczy, ze polski sad czy kolegium nie mogloby nalozyc wiekszych kar. Ale sady sa jakie sa, a samosady nie naleza do cywilizowanej spolecznosci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326925

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#326929

To teraz Niemcy tak do siebie mówią? Te mrożące krew w żyłach informacje o "polskich świniach", Polaku uderzonym w twarz, mandatach po 1000 zł wypuściła chyba gazeta wrocławska. Nieścisłości jest więcej więc podaję wersję pierwotną:

 

16 Niemców w legnickiej izbie wytrzeźwień. (POSŁUCHAJ)
fot. archiwum prw.pl

Mężczyźni w wieku od 30 do 40 lat zostali zatrzymani na dworcu PKP po tym, jak zdemolowali pociąg relacji Wrocław-Drezno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wracali z jednej z wrocławskich dyskotek, w której spędzili wieczór.

W porannym pociągu do Drezna zakłócali pasażerom spokój. Jeden z obywateli niemieckich został przez nich poturbowany i to on zawiadomił obsługę pociągu, a potem policję:

Na krewkich Niemców na legnickim dworcu czekał szwadron policjantów. Wyprowadzeni z pociągu trafili wprost do izby wytrzeźwień - wyjaśnia asp. sztabowy Sławomir Szymański z komendy w Legnicy:

Skład Wrocław-Drezno po przymusowo wydłużonym postoju, odjechał do Drezna z kilkudzisięciominutowym opóźnieniem.

 

http://www.prw.pl/articles/view/26817/niemcy-zdemolowali-pociag

Nie najlepiej to świadczy o poziomie polskiego dziennikarstwa, gdzie nawet obywatelstwo głównego bohatera wiadomości jest problematyczne. Po co weryfikować dane, ustalać fakty. Niemiec czy Polak? Czy to ma jakiekolwiek znaczenia, znajdą się chętni na każdą wersję. Komu potrzebna jest prawda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326956