Bomba w Sejmie, stalinowskie metody... a bezrobocie rośnie

Obrazek użytkownika PolakoCzerwoni
Kraj

Trzeba przyznać, że doskonale rozgrywają nas "elity" rządzące. Od wielu dni najważniejszym tematem w naszym kraju są rzekomo "stalinowskie metody śledcze CBA" sprzed blisko 6 lat, oraz głoszący te brednie sędzia Sądu Okręgowego o specyficznej prezencji osobistej. Paranoja. Tym bardziej jest to smutne, że sympatycy opozycji z łatwością dali się zaprząc do tej akcji propagandowej i śpiewają dokładnie tak, jak im grają rządowi eksperci od marketingu politycznego. Zamiast spuścić kurtynę milczenia na te wszytkie idiotyzmy o "konwejer" ulegamy ich presji i tkwimy wciąż w defensywie, zajmując się czymś równie ważnym co zeszłoroczny śnieg.

Mimo, że taktyka odwracania naszej uwagi od spraw istotnych jest stosowana przez układ rządzący od samego początku trwania tej władzy, to wciąż okazuje się zaskakująco skuteczna. Wyczerpuje się temat sędziego Tulei, zatem dzisiaj dostajemy wrzutkę od redaktora Sekielskiego, który wniósł "bombę" do budynku parlamentu. Oceniam, że minimum 3 dni zajmie przeżucie tej sprawy w debacie publicznej. Jakie ma ona znaczenie dla przeciętnego Polaka? Oczywiście żadne. Niemniej, dyskusja o bezpieczeństwie posłów, pozwala zmarginalizować spływające dane o fatalnej kondycji gospodarki i pesymistycznych prognozach ekspertów.

Kiedy my oburzamy się na kretyńskie porównania upolitycznionego sędziego i związaną z tym nagonkę na CBA, a oni podnoszą lament nad totalitarnym charakterem IVRP, bezrobocie przekracza 13%, zadłużenie Polaków rośnie, a raport Unii Europejskiej ostrzega, że Polska znajduje się w czołówce krajów pod względem liczby obywateli zagrożonych ubóstwem. To wszystko oczywiście nie przebija się do głównego przekazu medialnego, w którym zmieścić się jeszcze może co najwyżej dzieciobójczyni-celebrytka, której pamiętniki właśnie publikuje jeden ze szmatławców.

Ubolewamy nad tym, jednocześnie sami się do tego przyczyniając. A propagandyści zacierają ręce, bo po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że ciemny lud kupi wszystko. Tak to się kręci już 6 rok i perspektyw zmian na horyzoncie nie widać. Zasoby tematów równie poważnych co "bomba" w Sejmie, są niewyczerpane. A my jak zawsze rzucimy się na każdy ochłap, który nam zaserwują.

Brak głosów

Komentarze

Na EURONEWS podali, ze ruszył program dożywiania
650 000 Polaków, którym grozi głód.
W tym celu już ruszyły zakupy np. w Mlekowicie
i dystrybucja pomiędzy placówki pomocy społecznej.
Wiwat Zielona Wyspa - chciałoby się zakrzyknąć...
Ale - świat powinien się od nas uczyć - jak
przekonuje Vincent bezpesel wzRostowski.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#320850

weźmie tego Rostowskiego. Byle jak najdalej stąd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#320862

Zapomniałem tylko dodać, że to dożywianie
Zielonej Wyspy uruchomiła unia...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#320869

Świat nie taki głupi, żeby brać PO... (POśladkach) za frajer.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#320927

Niestety...

Vote up!
0
Vote down!
0
#321660

bezrobocie przekracza 13%, zadłużenie Polaków rośnie, a raport Unii Europejskiej ostrzega, że Polska znajduje się w czołówce krajów pod względem liczby obywateli zagrożonych ubóstwem."

Oby tylko nie wymyslili jakichs przekretnych argumentow przekonujacych, ze wprowadzenie waluty euro byloby panaceum na te, coraz to pogarszajaca sie sytuacje.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#320856

możemy być pewni.

Na szczęście wątpliwe, żeby ta banda nieudaczników na tyle długo utrzymała się przy władzy, żeby przepchnąć zmianę waluty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#320864

Ja też nie mogę się nadziwić naiwności(?) niektórych blogerów , którzy od wielu dni kręcą tematem jak wałem w Tulei i odwracają niechcący (?) nasza uwagę od spraw naprawdę ważnych.

Jakie to ma znaczenie, że jakiś sędzia-komuszy i skur..el w jednej osobie powiedział coś co ujawniło jego stronniczość i kulisy wyroku ?
Żdnego. Nie pierwszy i nie ostatni raz odwracają nasza uwagę i zapodają nic nie znaczące tematy zastępcze.
Daję autorowi dychę, a tym co roztrząsają temat na pohybel(szubienicę).
Pozdrawiam
To NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#320872

To co - pominąć milczeniem ???
Milczenie to aprobata lub tumiwisizm, a ja wątpię że Ci zwisa lub, że zgadzasz się z takim postępowaniem.
Poza tym o sprawach ważnych w mediach mętnego nurtu przecież nie znajdziesz ani słowa. Jedną ze spraw ważnych jest sqrwienie tzw.wymiaru sprawiedliwości.

I tak źle, i tak niedobrze.... Ech !
;);)

A tak na marginesie - Igor T. sam się "podłożył" pod pióra, a przecież nie musiał.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#320992

 wolę debatę nt sqrwienia sądów od roztrząsania motywów dzieciobójczyni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#321015

Nie sposób się nie zgodzić ;]

Vote up!
0
Vote down!
0
#321662

Cieszę się, że się zgadzamy ;]

Dziękuję i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#321661

Mnie nie rozgrywają. Dyskutujemy o tym, bo to było wyjątkowo obrzydliwe wystąpienie sędziego, ale pani prof. Pawłowicz wyjaśniła dość jasno to zjawisko, a również Przewodniczący Górski nie był zachwycony. Mnie pozostało w pamięci jedno zdanie z tej dyskusji: "po kiego wacka sędzia wpychał sobie ten łańcuch pod pachę", które mnie szczerze rozbawiło (przepraszam autora, że nie pamiętam danych autora i może nie dosłownie zacytowałam). To tylko jeden tematów do rozmowy. Może trochę ważniejszy od "Matki Madzi".

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#320978

ale na jeden dzień, a nie na cały tydzień.

A zachowanie sędziego, podciąganie tego łańcucha, było rzeczywiście... charakterystyczne ;]

Vote up!
0
Vote down!
0
#321663

Swietna wypowiedz Autora i doskonaly tytul. Gratulacje,podziekowanie i prosba o ciag dalszy. Mimio, ze mieszkam od wielu lat w Australii, kazdego dnia rano i wieczorem sledze wiesci z mojej Ojczyzny. Glownie ze zrodel niezaleznych, ktore przekazuje kazdemu znanemu mi tutaj rodakowi. Taka moja akcja uswiadamiajaca, bo polska TV jest z braku innej, nieoficjalnej, bardzo czesto ogladana, niestety. Pozdrawiam serdecznie wszystkich prawdziwych patriotow w Kraju. Choc jestesmy daleko, jego sprawy sa nam bardzo, bardzo bliskie. Reprezentuje w Melbourne organizacje Australijsko-Polskie Towarzystwo Historyczne www.polishhistoricalsociety.org.au

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#321005

Bardzo dziękuję za pochwały i serdecznie Państwa pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#321665