Symptomy normalności

Obrazek użytkownika PolakoCzerwoni
Kraj

Po 8 miesiącach spędzonych w więzieniu, zwolniony za kaucją zostaje Piotr Staruchowicz - jeden z przywódców środowiska kibiców Legii, organizator akcji "Donald ma Tole". Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym Sąd stwierdził, że zniknęły przesłanki do stosowania aresztu jako środka zapobiegawczego. Środowisko sędziowskie musi być podzielone w nie mniejszym stopniu niż całe społeczeństwo. Z jednej strony bowiem widzimy sędziów, którzy w nadgorliwości czynienia władzy dobrze, przebijają nawet klakierów politycznych, a z drugiej mamy wyraźną sugestię, że za fikcyjne zarzuty nie może być wyroku.

Prokuratura będzie mieć poważny problem ze sprawą "Starucha". Powszechnie wiadomo, że motywy zatrzymania były stricte polityczne i miały związek z podjętą przez środowisko kibiców akcją mającą na celu ośmieszenie Donalda Tuska. Niezależna prokuratura zareagowała z urzędu, rozpoczynając poszukiwanie jakiegoś dyscyplinującego paragrafu na kibicowskich prowodyrów . Na Staruchowicza znalazła handel narkotykami - dużo większy kaliber niż w przypadku twórcy Antykomora, który podrobił ponoć legitymację. Akt oskarżenia jest jednak wyjątkowo kruchy. Z dwudziestu jeden świadków tylko jeden potwierdza zarzuty, a innych dowodów w ogóle nie ma. Pytanie gdzie jest dzisiaj sędzia Igor Tuleya? Dlaczego nie piętnuje tych iście stalinowskich metod?

Uwolnienie Staruchowicza to nie jedyny akt normalizacji życia publicznego. Kuriozalny proces, który Lech Wałęsa wytoczył Krzysztofowi Wyszkowskiemu został niedawno wznowiony ze względu na nowe dowody potwierdzające agenturalną przeszłość Wałęsy. Sąd zamierza przesłuchać świadka obrony, byłego szefa SB i wiceministra spraw wewnętrznych PRL Władysława Ciastonia, a ponadto zapoznać się z dokumentem z archiwów czeskiej służby bezpieczeństwa, w którym Ciastoń podaje szczegóły współpracy Wałęsy z bezpieką. Jak widać prawda prędzej czy później musi wyjść na jaw. Miejmy nadzieję, że zeznania Ciastonia ostatecznie położą kres lustracyjnym kłamstwom byłego prezydenta i przywódcy związkowego, oraz obalą bałamutny obraz jego postaci, który wykreowały media.

Wraz ze słabnącą pozycją Tuska pojawiają się w naszym kraju pierwsze symptomy normalności. Doświadczenie to musi być przykre dla tych wciąż ślepo wierzących w premiera - tych którzy dali sobie wmówić, że Wałęsa to legendarny bohater, a Staruchowicz pospolity bandzior. Zbliżającej się normalności wielu próbuje przeciwdziałać. Forsowanie Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu to typowy przykład takiej prewencji. Tak naprawdę nie ma to już jednak większego znaczenia. Zmiana mentalności elit nieuchronnie oznacza bowiem zmianę polityczną. Symptomów świadczących o zupełnym bankructwie republiki kolesi będziemy mieć wkrótce już całe mnóstwo.

Brak głosów

Komentarze

ot, co!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#327433

 normalności, co blade światełko w tunelu. Albo kamyk, który z wolna ruszył. A ruszył po to, aby wywołać lawinę. I ta lawina poleci, ona już się zbiera. To może dopiero pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, ale owo zagrożenie rośnie i to chyba szybciej, niż nam się zdaje. Piszesz o zmianie mentalności elit, której próbuje przeciwdziałać paligłup, dla mnie to dopiero początek metamorfozy postaw. Wkrótce będziemy podziwiać odmienionych polityków, dziennikarzy, sędziów i własnym uszom ani oczom nie uwierzymy, jak będą się wić i motać, aby "odkręcić" to wszystko, co zostało powiedziane, zrobione, przegłosowane, zaniechane czy spieprzone. I nagle kidawa przyzna, że jednak górski to górski, a nie jakaś baba, halicki odczepi się, co więcej, złoży kondolencje M. Kaczyńskiej a schetyna powróci do ukarania hazardzistów. Już niedługo, bo system zaczął się walić, idzie recesja, kasy coraz mniej, "kolesie" zaczynają oglądać się na siebie.  I tylko do nas należy, żeby nie dać się zwieść i rozliczyć te wszystkie mendy. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#327455

były stricte polityczne".

Kto wie, ten wie. Min. Gowin na przykład nie wiedział:
"– W Polsce nie ma więźniów politycznych – odpowiedział Jarosław Gowin i przekonywał, że nie zamierza tej sprawy wyjaśniać u sędziów, bo im ufa."*

Zaufanie duża rzecz.

[quote=PolakoCzerwoni]Wraz ze słabnącą pozycją Tuska pojawiają się w naszym kraju pierwsze symptomy normalności.[/quote]Obawiam się, że Tusk to tylko czubek góry lodowej.

Pzdr.

*http://natemat.pl/43813,jaroslaw-gowin-u-moniki-olejnik-ostro-o-religii-smolenskiej-i-przemocy-wobec-kobiet

Vote up!
0
Vote down!
0
#327470

Mam taką nadzieję,że tak się dzieje,ale na moim,,podwórku"na razie tego nie widzę,powoli tracę zdrowie na rozmowach z ludżmi korzystających tylko tvn i i innych tego typu stacji.Oni po prostu nie CZYTJĄ.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

wojtek

#327490

ale co do Starucha - Tusk właśnie się definitywnie ośmieszył próbując ze Staruchem walczyć byle jak i za wszelką cenę. I po co mu to było? Jaki doradca mu to zasugerował?
Co do mnie, wierzę że Staruch jest uczciwym człowiekiem. W przeciwieństwie do Słońca Peru. Parafrazując wypowiedź innego premiera - już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć jak "kończy".

Vote up!
0
Vote down!
0
#327508

wysokosc kaucji swiadczy ze chca chlopa
skazac i jeszcze wydoic na spora kase
oprocz kasy ktora placi adwokatom

sedzia T wyjasnil wam kto cierpi w sadowych kazamatach
oczywiscie niewinny inaczej doktorek G

Vote up!
0
Vote down!
0
#327522