Treści z tagiem: RAZ

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Wraca nowe. Tak mówiliśmy sobie obserwując wtedy jeszcze z pozycji studenta założenia trzech etapów jaruzelskiej reformy PRL. Dzisiaj, patrząc na nowożytnych „postępowców” widać jak na dłoni, że po lewej stronie generalnie nic się nie zmieniło.

 

Rafał A. Ziemkiewicz stał się wrogiem światowej lewicy. Zarzucają tylko...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:10)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wyleniała (wyliniała ) tzw opozycja zaprzestała już posługiwać się rozumem, gdyż go najzwyczajniej chyba już utraciła!

Albowiem ostatnie wypowiedzi oraz zachowania jej przedstawicieli ( spectrum bardzo szerokie od trepa lwp, poprzez TW, esbeków po tych byłych nie tylko od panny "S" plus te od skrobanek ) jako żywo upoważniają mnie do...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:15)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Ależ musiało czerskich nie... RAZ,aboleć! Dzisiaj sąd nieprawomocnym jeszcze wyrokiem uznał, że naczelny czerskiego GWna zupełnie niepotrzebnie stał się ich obrońcą , klimatologiem-kauzyperdą !
Zdaniem sędzi orzekającej sądy same sobie i bez jego troski poradzą z opinią RAZ,a a on jest raczej zbędny w tym ogniwie.
cyt.
A...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

RAZ znów daje czadu jak ... Henia tramwajarka! A co będzie dalej, gdy ?! spodoba mu się to walenie wajchą!? Tak wiele jeszcze przed nim!

W dzieciństwie i młodości skoczyłem tysiące razy do wody na główkę, ale nigdy na tzw trupa, ani też nie znając dna.
Nigdy do rzeki!
Zawsze wiedziałem gdzie skaczę, do jakiej wody, do jakiego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Chciałbym zdementować fałszywe informacje, jakoby nasze Towarzystwo Refleksji i Modlitwy brało pieniądze od właściciela pobliskiego burdelu.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maras245
Kraj
Kto wierzył w Ruch Narodowy, jako odmianę na polskiej prawicy, ten się grubo przeliczył, po akcji na Uniwersytecie Warszawskim i w Radomiu. Abstrahuję całkowicie od poglądów prezentowanych przez prof. Magdalenę Środę i Adama Michnika(których szczerze nie...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika raven59
Kultura

Nowa notka Coryllus'a na niepoprawni.pl
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PolakoCzerwoni
Kraj

W dzisiejszych, podłych czasach, zaufanie do dziennikarzy to niezwykle istotna kwestia. Kiedy większość pracujących w tym zawodzie zajmuje się nie informowaniem lecz propagandą, chciałoby się mieć pewność co do rzetelności i czystych intencji źródła z którego pozyskujemy informacje. Moja lista dziennikarzy godnych zaufania jest niestety dosyć...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Skoro Jarosław Kaczyński zaproponował wyborcom "IV RP bez Ziobry" w odpowiedzi reżim proponuje nam "III RP z Ziobrą". Ktoś powinien napisać podręcznik dla prawicowców gdzie wypada bywać i z kim jadać, bo ostatnio sporo z tym kłopotu.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Furorę robi dziś cytat z Ziemkiewicza. Cytat, który mógł wydawać się aktualny gdzieś tak do wiosny 2010 roku, dziś jednak wygląda mi raczej na rozpaczliwe samooszukiwanie się.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maras245
Kraj

Wiele osób z prawicy stawia dość kategorycznie sprawę, iż upadek Platformy Obywatelskiej spowoduje dojście PiS do władzy i realizację programu IV RP, który jest realizowany po części na Węgrzech. Tylko ten związek przyczynowo-skutkowy jest troszkę nieprzystający do rzeczywistości.
Igor Janke swego czasu dla Rzeczpospolitej pisał, iż...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Po wysłuchaniu rozmowy na VOD Gazety Polskiej (żródło) można dojść do ciekawych konstatacji. Media zaczęły, wprawdzie dość nieśmiało, ale jednak odnajdywać pewne elementy racji po stronie przeciwnej. Oczywiście jest to opakowane w tony wazeliny względem rządu.
Ale najważniejsze jest słowo klucz - RACJONALNOŚĆ.
Kto jest racjonalny a...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Tekst ten dedykuję redaktorowi Ziemkiewiczowi, chociaż wypada przyznać, że RAZ jest tutaj figurą retoryczną. Po prostu, skoro On wprowadził termin "polactwo", no to jest pierwszym do bicia za nieadekwatność porównania, które wprowadził. Wielu innych publicystów używa tego epitetu i do nich również jest ten tekst.

Samo jądro...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Dzień zaczął się i skończył z Pawłem Grasiem w roli głównej i z Łukaszem Warzechą oraz Rafałem Ziemkiewiczem w rolach pozostałych. Gościnne gwiazdy to oficer anonimowy oficer BOR, dziennikarze "Przeglądu" oraz prokuratura.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maras245
Idee

Rafał Ziemkiewicz w ostatnim numerze "Uważam Rze" pokusił się o analizę mesjanizmu, jego sensu, założeń etc. I wyciąga wnioski, które stoją naprzeciw dotychczasowej jego realistycznej wizji prezentowanej, przez chociażby Romana Dmowskiego.

Wspomniany już autor wyciąga wniosek, iż mesjanizm jest potrzebny narodom, w celu utrzymywania...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Jestem w trakcie lektury zbioru artykułów Andrzeja Nowaka, wydanych pod tytułem "Od Polski do postpolityki", w niej zaś znalazłem bardzo celny opis dzisiejszego społeczeństwa, innego jednak autora.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Kraj

Dzisiaj dr politologii, Marek Migalski, odpowiedział na swoim (w S24) blogu red. Rafałowi Ziemkiewiczowi:

(…) No i teraz Rafał Ziemkiewicz pisze o tym, że my, PiS, nie wykorzystujemy takich okazji. Wykorzystujemy, wykorzystujemy, tylko że to się zupełnie nie odbija [podkr. moje - MF] w prasie i w innych mediach. To nie ospałość...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Dopiero dziś, ale lepiej późno, niż wcale. Na wiec potępienia warchołów dotarł bowiem nasz gospodarz z Salonu 24, redaktor Igor Janke. Janke polemizuje z Ziemkiewiczem, przy okazji zaś powtarza argumenty o "przestrzeganiu prawa", równocześnie zaś - wzorem swoich kolegów - nie zauważa wszystkich pytań, które narosły wokół sprawy. Trudno bowiem zadowolić się nic nie znaczącym wtrąceniem, że interwencja mogłaby być przeprowadzona bardziej profesjonalnie. Ale według Jankego i tak nie udałoby się uniknąć zadymy, bo kupcy z KDT to tak naprawdę zdeterminowani bandyci. Po raz kolejny raz pojawia się pytanie, czy wobec osób łamiących prawo dopuszczalne jest łamanie prawa, bo jednym wielkim złamaniem prawa była cała egzekucja komornicza. Dziennikarze, przepisując w zasadzie ten sam tekst, nie zauważają uparcie następujących kwestii:
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Barbara Fedyszak Radziejowska w swoim wystąpieniu (prezentowanym tutaj: http://www.polityczni.pl/20_lat_temu_,audio,51,3820.htm ) opisuje to w sposób według mnie bezbłędny.
Bo z jednej strony pojawia się głos środowisk lewicowych (w tym lewicy laickiej czyli GW), który tępi w sposób wręcz niemiłosierny każdy przejaw dumy narodowej jaki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

FYM, w swoim tekście opublikowanym tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/74/... , zwraca uwagę na pewną wadliwość tez jakie do opisu naszej rzeczywistości społeczno - politycznej wprowadza RAZ, ale również inni publicyści (w tym profesorowie jak na przykład Legutko).
Moje powyższe stwierdzenie może się komuś wydać obrazoburcze, ale sądzę, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Powiedziano o mnie nie tak dawno temu coś w stylu, że (cytuję z
pamięci): "Nawet RAZ nie jest aż taki wielki i niejeden naturszczyk, na
przykład pan Tygrys, gdyby tylko mniej mówił o sobie, by go zakasował".
Wpisuje się ta wypowiedź w nabolałą (jak to się cudnie mówiło za
średniego Gierka) ostatnio kwestię wzajemnej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

RAZ.: "Czas wrzeszczących staruszków"
Książka jak na Ziemkiewicza typowa. Celne cytaty, duże nagromadzenie faktografii, o której się nie można dowiedzieć z mainstreamu lub o której na co dzień się nie pamięta. Jednakże tutaj diagnoza na przyszłość całkowicie chybiona. Ziemkiewicz twierdzi, że czas Kaczora i jego głównego oponenta Michnika...

0
Brak głosów