Kampania Tolerancji

Obrazek użytkownika igorczajka
Kraj

Tak, mamy kolejny przykład chamskiego zachowania Cejrowskiego. Odmówił przyjęcia zabawki! Użył stwierdzeń obraźliwych! Skandalicznych i niedopuszczalnych. Czy jednak naruszone zostało prawo? A zasady dobrego wychowania? Zastanówmy się.

Obrażanie uczuć religijnych: np. koncert Madonny 15 sierpnia. Jest to oczywiście artystyczna prowokacja, całkowicie dopuszczalna w cywilizowanym demokratycznym świecie.

Obrażanie geja w sklepie: jak wiemy wyrok zapadł, nie wolno w miejscu publicznym nazywać geja pedałem, bo to godzi w jego dobre samopoczucie i dobra osobiste. 

Obrażanie Cejrowskiego: przychodzenie do niego z plakatem „Zakaz Cejrowania” jest w porządku, bo mieści się w granicach demokratycznego dyskursu.

Obrażanie KPH w Poznaniu: odpowiedź Cejrowskiego jest niedopuszczalna, choć jest całkowicie pozbawiona agresji zarówno w tonie głosu jak i w mowie ciała. Odmowa przyjęcia zabawki od obcej osoby, jest oznaką homofobii. A czy Ty przyjąłbyś pieniądze od obcego na ulicy? A w kopercie pod biurkiem?

Czy Cejrowski nawoływał do nienawiści? Nie zauważyłem. Czy nawoływał do przemocy? Także nie zauważyłem. Cejrowski wygłosił swoja opinię, którą można zaklasyfikować jako nieuprzejmą, homofobiczną i z marnym poczuciem humoru. Jak można nazwać prowokację KPH? Jako kulturalną i pełną smaku?

Pisałem juz o Cejrowskim jako próbniku demokracji. W zasadzie jest on tak samo wartościowym próbnikiem jak stosunek do gejów. W tym ujeciu obie strony wydarzenia jadą na tym samym wózku. Zastanawia jednak, dlaczego konflikt między tymi skrajnościami jest dla znakomitej większości tak jednoznaczny etycznie i moralnie?

Zamiast litanii żalów podsumuję tylko jednym zdaniem, które powinien sobie przed snem powtarzać każdy szanujący swoje własne poglądy demokrata: 

Nie muszę podzielać Twoich poglądów, ale zrobię wszystko, byś mógł je głosić.

Informacja prasowa o zdarzeniu z relacją filmową
www.dziennik.pl/....

Brak głosów

Komentarze

Z drugiej strony jak nietolerancyjni są organizatorzy "Festiwalu Dobrego Smaku", przecież mówiąc, że nie zaproszą Cejrowskiego w przyszłym roku zachowali się dokładnie tak samo jak Cejrowski w stosunku do KPH. Oj nieładnie FDS, może by tak trochę "samokrytyki" i poddać się pod opinię "egzekutywy".

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#28742

no ja właśnie o tym ;-))))))

http://blog.czajka.art.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

http://wiktorinoc.blogspot.com

#28743

Cejrowski dał się podejść jak dziecko. Co za żenada... Z obu stron, niestety.

Vote up!
0
Vote down!
0
#28753

Czy ja wiem? On jest konsekwentny w swojej politycznej niepoprawności i świadomie taka postawę wybiera. Nie odszedł ani od stylu ani od tresci. Kwestia tutaj nie jest sam Cejrowski i KPH ale to jak my podchodzimy do tych zdarzeń ;-)

http://blog.czajka.art.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

http://wiktorinoc.blogspot.com

#28755

krótka lekcja tych od "dobrego smaku"!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#28802