Sikorski demaskuje Tuska

Obrazek użytkownika igorczajka
Kraj

W dzisiejszej porannej audycji radiowej Trójki, w rozmowie z Michałem Karnowskim, minister Radosław Sikorski potwierdził premedytację działań rządu w sprawach związanych z katastrofą smoleńską. I to w kilku momentach.

Najpierw zapytany o reakcję polskiego MSZ na wezwanie Administracji USA do restytucji prywatnego mienia żydowskiego, odpowiedział, że reakcja USA jest cokolwiek spóźniona, bo czas na reakcję był w latach 1943-1944 gdy emisariusz polskiego rządu, Jan Karski, błagał wręcz o jakąkolwiek pomoc dla eksterminowanych w obozach koncentracyjnych Żydów i Polaków. Wtedy te błagania pozostały bez reakcji. Co więcej, Sikorski na następny dzień zapowiedział opublikowanie umowy z lat 60-tych, w której USA zrzeka się jakichkolwiek roszczeń osób trzecich wobec Polski i zobowiązuje się rozwiązać ewentualne problemy w przyszłości własnymi siłami.

Minister Spraw Zagranicznych, pokazał w ten sposób, że jeśli się chce, to można szybko odszukać nawet stary i mało znany dokument, aby bronić polskiej racji stanu. Dlaczego zatem zignorowano wiadomą umowę dotyczącą badania wypadków lotniczych? Jak widać nie było to czysto ludzkie zaniedbanie, co jeszcze można by nawet na poziomie ministerialnym zrozumieć, ale ewidentne działanie celowe.

Inną poruszoną sprawą była kwestia usuwania palących się zniczy spod Pałacu Prezydenckiego. Najpierw minister Sikorski próbował uniknąć odpowiedzi, następnie potwierdził, że jest to wstydliwa i niegodna sprawa, odsyłając pytającego redaktora do Urzędu Miasta. Na koniec zaś przyparty do muru potwierdził również, że jego zdaniem jest ta sytuacja rozgrywana politycznie. Nie wymagajmy od ministra rządu, aby wprost stwierdził, że działanie partii rządzącej jest w tej kwestii haniebne. Postawienie sprawy w taki sposób mi osobiście całkowicie wystarcza.

W tym kontekście inaczej także należy podejść do prośby premiera Donalda Tuska, którą skierował do senatorów, aby wykreślić z ustawy medialnej cały fragment dotyczący internetu. Cała afera związana z propozycją regulacji internetu jest zatem także niewątpliwie przemyślana, zaplanowana i zrealizowana z żelazna konsekwencją. Jej cele, które widać na pierwszy rzut oka to: a) wysondowanie czujności opinii publicznej, b) skompromitowanie opozycji, która w całości głosowała za przyjęciem ustawy, c) budowanie medialnego wizerunku premiera, który jest czuły na opinie publiczną i reaguje na nadużycia swoich podwładnych.

Pozostaje tylko podziękować premierowi i ministrowi spraw zagranicznych za tą jakże pouczającą lekcję dyplomatycznej komunikacji.

Brak głosów

Komentarze

"Najpierw zapytany o reakcję polskiego MSZ na wezwanie Administracji USA do restytucji prywatnego mienia żydowskiego, odpowiedział, że reakcja USA jest cokolwiek spóźniona, bo czas na reakcję był w latach 1943-1944 gdy emisariusz polskiego rządu, Jan Karski, błagał wręcz o jakąkolwiek pomoc dla eksterminowanych w obozach koncentracyjnych Żydów i Polaków. Wtedy te błagania pozostały bez reakcji. Co więcej, Sikorski na następny dzień zapowiedział opublikowanie umowy z lat 60-tych, w której USA zrzeka się jakichkolwiek roszczeń osób trzecich wobec Polski i zobowiązuje się rozwiązać ewentualne problemy w przyszłości własnymi siłami."

Musze przyznać iz Tuskowcy manipulacje opanowali do perfekcji..Inna sprawa że poprzez swoje powiązania z chazarobolszewickimi kregami na całym świecie a szczególnie w USA, maja szerokie mozliwosci konstruowania róznych propagandowych numerów na uzytek polskich lemingów!

A teraz proszę powyższą wypowiedz Sikorskiego powiązac z wypowiedzia Grossa sprzed kilkunastu dni, a nastepnie z informacja że "rzad USA dopomina sie od Polski 70 milirdów USD dla Żydów".. Od poczatku mnie zastanawiało dlaczego Gross w taki chamski sposób atakuje Polaków?! Przeciez wiadomo było, iz to bedzie miało bardzo negatywny oddzwięk wśród Polaków i jednoczesnie szkodliwe dla obecnego rzadu!..To samo z żądaniem 70 miliardów dla Zydów!! Takie coś musiało wkurzyć nawet najgłupszego zwolennika PO! I tak by sie stało, gdyby rzad Tuska z Sikorskim na czele zgodzili sie z żadaniem Zydów a nawet tylko przemilczeli tą wrzutkę..A tu co? Sikorski butnie jako mąż stanu...co tam mąż! jak mąż i żona w jednej osobie odpowiada aby sie Jankesi nie wpieprzali w "nasze" sprawy bo to "oni sa winni za los Żydów w czasie wojny!" i tym wstrętnym Żydom nie da nawet CENTA! I co w takiej sytuacji POmysli przecietny leming?  POmysli że "nareszcie mamy prawdziwie polski rząd, który walczy jak lew o polskie interesy nawet z tak potężna Ameryką"!Żenie nie boi sie Zydów z Grossem na czele  I co wy na to kłamliwi PiSowcy? Kto tu jest prawdziwym Polakiem, patriotą? Tusku, Komorusku i Sikorsku? czy ten wsciekły Kaczor? I tak niestety juz od ponad 3 lat robi się w bambuko polskich lemingów którzy wydaja sie być wyjatkowo tępymi lemingami!

Vote up!
0
Vote down!
0
#144016