Ryszard Czarnecki potrafi skakać

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Ryszard Czarnecki kpi z polityków nowopowstałej partii „Naprzód Polsko!”, którzy stojąc na przepaścią (…) skoczyli. Rzeczywiście, kolejne przetasowanie prawicowego planktonu jest zabawne. Lecz jeszcze śmieszniejsza jest bufonada europarlamentarzysty.

Bo Czarneckiemu w skakaniu nie dorównuje nawet Adam Małysz. Uprawianie polityki przez tego człowieka to jeden wielki skok.
 
Zaczynał w UPR. Potem był ZChN. Potem Samoobrona. A teraz PiS. Owszem, są politycy, którzy zmieniali partie równie często. Zwykle jednak starali się utrzymywać w jednym nurcie ideologicznym . Tymczasem, jak widzimy, dla Czarneckiego względy programowe nie były zbyt ważne. Libertarianie (powiedzmy, że UPR można nazwać tym mianem), katoliccy narodowcy (chadecją to ZChN nie był), ludowi socjaliści (jakoś SO musiałem nazwać) i konserwatywni etatyści (wiem, z PiS mocno spłyciłem). Każda z tych partii była dla Czarneckiego okrętem, na którą wskakiwał, gdy poprzedni zaczynał tonąć.
 
Trzeba przyznać panu europarlamentarzyście, że zawsze wybierał idealną chwilę do ewakuacji. Ktoś złośliwy mógłby go porównać do pewnego sprytnego zwierzątka, które równie bezbłędnie potrafi wyczuć wodę przeciekającą poprzez poszycie.
 
Czarnecki zapewne zdaje sobie sprawę, iż posiada unikalny talent i dlatego, nie kryjąc poczucia wyższości, drwi z dawnych kolegów (większość polskich polityków to jego dawni koledzy). Oni nie wiedzą, gdzie jest suchy pokład, a nawet kawałek sera. On wie.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Co tak słabo oceniacie? Dla mnie to dobry tekst. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11853

Doskonała charakterystyka p.Czarneckiego i bardzo trafne spostrzeżenia o jego karierze politycznej.Brawo P.Rybitzky.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11909