NO!!!!!....Protest PISu.

Obrazek użytkownika Akiko
Świat

W związku ze skandalicznym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, który zaakceptował publiczne nawoływania partii NPD do wydalenia cudzoziemców (chodziło między innymi o akcje NPD przeciw Polakom w Saksonii - „Polen raus”) posłowie Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego wystosowali do Komisji Europejskiej następującą interpelację:

Pytanie do Komisji Europejskiej w sprawie wezwania państw członkowskich do zapobiegania nawoływaniu do wypędzenia cudzoziemców Media w Europie szeroko informują o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Republiki Federalnej Niemiec w Karlsruhe, w myśl którego publiczne wezwania do usunięcia cudzoziemców np. hasło „Auslaender raus” nie naruszają godności człowieka i są zgodne z zasadą wolności słowa.

To orzeczenie było związane z wezwaniami neonazistowskiej partii NPD w Niemczech, odnoszącymi się do mieszkających w tym kraju Polaków.
Nie chodzi jednak o narodowość cudzoziemców, ale o ogólną zasadę ich traktowania, która budzi najwyższy niepokój. Należy przypomnieć, że nazizm w Niemczech rozpoczynał się od haseł zbiorowego wypędzenia Żydów, a napisy „Jude raus” zawsze były i są słusznie uważane za antysemickie i nazistowskie.

Uważamy, że tolerancja zachowań, polegających na wzywaniu do zbiorowego wypędzenia cudzoziemców jakiejkolwiek narodowości jest w gruncie rzeczy przyzwoleniem na zachowania nazistowskie.

Należy przypomnieć, że zgodnie z art. 3 Traktatu o Unii Europejskiej Unia Europejska „...zwalcza wyłączenie społeczne i dyskryminację...
” Z kolei art. 1 Karty Praw Podstawowych zapewnia godność i poszanowanie osoby ludzkiej, a w myśl art. 19 Karty Praw Podstawowych wydalenia zbiorowe są zakazane.

Pragniemy w związku z tym zapytać Komisję, czy zamierza wezwać państwa członkowskie do zapewnienia rzeczywistego poszanowania godności cudzoziemców oraz ukrócenia tolerancji dla zachowań nazistowskich, polegających na wzywaniu do zbiorowego wypędzenia cudzoziemców?

„Orzeczenie Trybunały w Karlsruhe jest w gruncie rzeczy przyzwoleniem na zachowania nazistowskie” - powiedział autor interpelacji poseł Janusz Wojciechowski. „Nie możemy tego faktu pozostawić bez reakcji i oczekujemy, że Komisja zajmie stanowisko w tej sprawie.
Komisja nie może komentować orzeczeń sądowych, ale może i powinna podjąć określone działania wobec państw członkowskich, które nie respektują zasad, na których opiera się Unia Europejska” - dodał.

Inicjatywę Janusza Wojciechowskiego poparło pięciu innych posłów PiS do PE: Jacek Kurski, Paweł Kowal, Tomasz Poręba, Jacek Włosowicz i Zbigniew Ziobro.

A gdzie jest nasze Słońce Peru????!!!!!! Czy cos zamierza zrobic, zaprotestowac???

Brak głosów

Komentarze

lesbijki, prawa do organizowania manify to są ważkie problemy!
Gwarancje dla muslimów.
A dyskryminacja Polaków na Białorusi, czy w Niemczech to żaden problem!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#51601

I jeszcze czy debata z prawyborow ma byc w:
- Sejmie
- czy w TV....

..kpią z nas czy co?
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#51602

Pół żartem, pół serio, powiem tak: można na tym wyroku skorzystać. Gdy pojawi się akcja, typu "geje raus", "muzułmanie raus", "feministki raus" - zawsze będzie można powołać się na precedens...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#51620