Wojna Kadafiego ze Szwajcarią i nowy meczet w Warszawie

Obrazek użytkownika Akiko
Świat

Szwajcarzy stwierdzili, że meczety mogą być w ich kraju, ale śpiewu z minaretów u siebie nie chcą.
I nawoływania do modłów z minaretów nie będzie.
Ponieważ Kadafi zapomniał już jakie Bum Amerykanie mu urządzili, a może liczy na to, że Obama po otrzymaniu nagrody Nobla odważy się tylko na pogrożeniem paluszkiem nawołuje tak:
"Masy muzułmanów muszą wyjść na wszystkie lotniska w krajach muzułmańskich i nie dopuścić do lądowania szwajcarskich samolotów, do wszystkich portów, by nie cumowały tam szwajcarskie statki, sprawdzić wszystkie sklepy i stragany, aby nie sprzedawano tam szwajcarskich towarów".
Stwierdził też, że "Każdy muzułmanin w jakiejkolwiek części świata, który współpracuje ze Szwajcarią, jest odstępcą, przeciwnikiem Mahometa, Boga i Koranu".
Ktoś by pomyślał, że Kadafi jest taki pobożny...
Ale to nie o to "pobożnemu" tak naprawdę chodzi.
Relacje między Kadafim a Szwajcarią popsuły się w 2008 roku, kiedy jeden z synów Kadafiego został aresztowany w genewskim hotelu .....za znęcanie się nad służącymi. Szybko został wypuszczony, a zarzuty przeciwko niemu oddalono. Mimo to Libia zerwała kontakty handlowe ze Szwajcarią i wycofała z jej banków miliardy dolarów. Potem aresztowano dwóch szwajcarskich biznesmenów...
A teraz mamy Kadafiego świętą wojnę.
Kadafi to tylko jeden kacyk ze świata muzułmańskiego...Niestety są też inni.
Ciekawam kiedy wreszcie świat przejrzy na oczy w sprawie muzułmanów oraz wyznawców innych religii, którzy zaczynają coraz bardziej się panoszyć i zakłócać spokój. Cały czas zaślepiają nas takie hasła jak tolerancja, otwartość, walka z rasizmem. Przez to wszystko to my stajemy się ofiarami.
W każdym kraju, w którym ilość imigrantów z krajów arabskich jest znaczna w stosunku do ilości rodowitych obywateli, zaczynają powstawać problemy.
Co pewien czas płoną często ot tak sobie podmiejskie dzielnice Paryża.
Jeżeli ktoś przejdzie się w Londynie, Berlinie, Amsterdamie, Paryżu czy innych stolicach po dzielnicach imigranckich może zostać pobity, obrabowany czy nawet zabity za biały kolor skóry i wtedy to nie jest rasizm tylko ..... chuligańskie wybryki.
A teraz coś z naszego podwórka.
Przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich z ziemi wyszła już budowa meczetu. Powstaje głównie dzięki pieniądzom ..... saudyjskiego sponsora.
"Będziemy się tam modlić i tłumaczyć Polakom, że islam jest religią umiarkowaną" - zapowiadaj muzułmański inwestor.
Powstaje tu trzykondygnacyjny budynek Ośrodka Kultury Muzułmańskiej.
Gotowa jest już część podziemna i wylane ściany parteru. Budynek zaprojektowała pracownia KAPS Architekci. Ma być gotowy jesienią.
Nad 12-metrową bryłą meczetu górować będzie 18-metrowa wieża - nowoczesna wersja minaretu.
"Nie zamierzamy jednak nadawać z niego na okolicę głosu muezina wzywającego do modlitwy. Będzie słyszalny tylko w sali modlitw" zapewnia Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP. Pewnie na razie....

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Pamiętam, jak komuniści nie pozwalali budować kościołów, a jeśli już, to bez wysokich wież, żeby krzyż nie sterczał. Myślę, ze jeśli w Warszawie są muzułmanie, to tez powinni miec prawo do własnej świątyni. Właśnie po to, żeby nie dawać bandytom i terrorystom głupich argumentów, a wspierać przyzwoitych i spokojnych ludzi innej wiary. Przyznam, że problemem jest obcy styl, ale... To nie Rynek w Krakowie i nie bezpośrednie sąsiedztwo Zamku Warszawskiego. Miasto to żywy organizm i wchłonie różne formy i style. Atrakcją Krakowa jest teraz Kazimierz, dzielnica dawniej żydowska, z synagogami (ale i kościołami), czyli innym rodzajem architektury niż na przykład Kanonicza. Ciekawostką jest, że całe Podgórze (oceniam, ze będzie następnym centrum turystycznym już niedługo), czyli dzisiejszy Kraków za Wisłą (prawy brzeg), był kiedyś osobnym miastem (pod innym zaborem) i ma inną architekturę. Komuna zafundowała nam jeszcze Nową Hutę w stylu stalinowskim, ale... na doskonałym planie urbanistycznym. Kraków w średniowieczu, miasto pod władaniem mieszczaństwa, zamykał się w granicach dzisiejszych Plant, a Wawel był osobnym (czasem wrogim) zamkiem królewskim. Potem postępowało rozszerzanie się miasta i asymilacja sąsiednich miasteczek, dworów i wiosek...

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49069

Miłe złego początki a koniec...
Oby potem nie było jak w Szwajcarii, Francji i w innych europejskich krajach..
Milego weekenda..Akiko

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#49097

"Myślę, ze jeśli w Warszawie są muzułmanie, to tez powinni miec prawo do własnej świątyni" - a ja myślę Dixi, że jesteś w tej kwestii bardzo poprawny. Politycznie poprawny. No to ilu jest w Warszawie muzułmanów by im budować takiego kolosa? Z tego co pisze Akiko to będzie to duża budowla. Ponawiam pytanie: po jaką cholerę to jest budowane? Żeby Polska dołączyła do reszty tej bezmózgiej bandy zachodnio-europejskiej i zaczęła podcinać kolejną gałąź, na której siedzi? Tak to właśnie wyglądało na Zachodzie Europy paręnaście lat temu. Tak się zaczynało. A dziś idziesz na basen i zostajesz wyproszony, bo Twój strój... obraża uczucia religijne muzułmanów, którzy właśnie mają swoją sesję!

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49105

Z jednej strony trudno odmówić ludziom budowy miejsc kultu, z drugiej jednak, ten sponsoring Arabii Saudyjskiej... Trzeba zwrócić też uwagę na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej - by nie stał się wylęgarnią jihadyzmu, jak szkoły koraniczne przy meczetach na Zachodzie. I jeszcze ten minaret - to ingerencja w przestrzeń kulturową.
Ogólnie - przyznam się, że trochę się niepokoję. Nasze służby powinny uczynić to miejsce obiektem swej szczególnej troski.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#49101

Pewnikiem do nowo wybudowanego meczetu przybędą duchowni islamscy z Arabii Saudyjskiej. Kto jeszcze z nimi?
Polacy są w Afganistanie. Nie wszystkim wyznawcom Islamu jest to...w smak.
W Warszawie mieszka już 11-13 tys. wyznawców Islamu. To będzie drugi meczet w stolicy.
Też na miejscu naszych służb bym miała oko na nich...

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#49104

Kiedyś, gdzieś obiło mi się o uszy, że nasz Mędrzec Europejski, niejaki Wałęsa Lech, ps. "Bolek" miał jakieś kontakty z Arabią Saudyjską i zaangażował się w jakiś projekt współpracy i budowy czegoś w Polsce.... Nie pamiętam już tego dokładnie, bo jak piszą gdzieś o Bolku, to zmieniam stronę, ale warto by może kiedyś przyjrzeć się jego kontaktom z dynastią Saudów.

Pozdrowienia,

Vote up!
0
Vote down!
0
#49168

... nie będzie przykrywką dla terroryzmu. Od tego są specjalne służby.
Faktycznie, rozmiar inwestycji obliczony jest na reklamę islamu. Trudno. W wyznaniach też wyznaje wolny rynek. Niech się nasz rodzimy Kościół lepiej stara.
Nie kieruje mną polityczna poprawność, tylko takie mam przekonania. Prezentowanie akurat tych na Niepoprawnych jest lokalnie.... nieoprawne :):):)
Mam znajomą Karaimkę. To jest dopiero mała grupka. Może trochę mniej, może trochę więcej, niż sto osób. Gdyby obie chcieli wybudować świątynię, też bym nie protestował. Jeśli jesteście ciekawi co to za zjawisko, daję link do Wikipedii ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Karaimi ), mona też znaleźć w Sieci stronę Karaimów - "najmniejszej mniejszości w Polsce".

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49179

Problemem nie jest meczet, Dixi. Problemem jest kolejny meczet w Warszawie!!! Po co? Zwyczajnie się pytam: po jaką cholerę?

A jeśli Twoja znajoma Karaimka zechce zbudować sobie świątynie, to nie mam najmniejszego problemu z wzięciem udziału w powszechnej ściepie na ten cel. Nie w tym rzecz. Tu znów dotykamy demokracji jako takiej i praw mniejszości. Jakoś dziwnie się składa, że określone "mniejszości" są, powiedzmy, promowane... Ciekawe.

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49187

Nie moja sprawa, czy nie będzie świeciła pustkami, bo jest "kolejna", czy za duża. Jeśli nikt nie będzie naruszał prawa, to nie ma problemu. Mam niejakie wątpliwości estetyczne, ale też nie do końca umotywowane. Różnorodność też jest walorem. Jeśli nowy budynek nie szpeci otoczenia, szczególnie historycznego, to znów nie ma sprawy.
Powoływałem się w dyskusji o polskiej kulturze na barok. Wpływy wschodnie były oczywiste, ale efekt bardzo polski i powalający.
Staram się myśleć zgodnie zasadą "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe", która przecież jest ewangeliczna z natury ("Będziesz miłował Pana Boga swego, a bliźniego swego, jak siebie samego")

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49201

A mnie właśnie interesuje dlaczego kolejna i dlaczego taka duża! Mimowolnie, jak mniemam, dotknąłeś sedna problemu: "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe". No to raczej powinno Cię obchodzić dlaczego w relacjach z Islamem istnieje ogromna dysproporcja, brak równowagi? Dlaczego mamy pozwalac komukolwiek budować świątynie, jeżeli ten ktoś gardzi nami, nie pozwala nam budować świątyń u siebie? Mało tego: przyznawanie się do chrześcijaństwa w krajach muzułmańskich grozi śmiercią!!! To są fakty! A ja na taką dysproporcję w "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe" zwyczajnie się nie zgadzam. To brak poszanowania samego siebie. Szaleństwo i głupota.

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49203

... "zło dobrem zwyciężaj" :):):) Nie jestem znowu taki świętojebliwy. Uważam, że do terrorystów trzeba strzelać, a gdybym wiedział, że jeden z nich wie, gdzie jest bomba w szkole czy metrze, to bym go torturował bez litości. Niemniej świątynie, to jeszcze nie terroryści. A gdyby się okazało, że tak, to wkraczamy nawet w butach.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49207

A jeszcze większym problemem jest przymus albo szantaż.

Co innego jest przyzwolenie na wzbogacanie tego i owego,
a czym innym jest przymus!

Chyba normalnym jest, że we własnym kraju się przyzwala na..., a nie zgadza się na coś pod grożbą
" przyłożonego do skroni" rewolweru.

Przykład Kadafii i Szwajcarii.
Dla samych gróżb,to już należy temu wariatowi mocno pogrozić palcem, a nie jakieś ugody.

A co zdegenerowany zachód w tym temacie?

Nie tylko, że nie stanął jasno w obronie Szwajcarów,
to do tego sposobi się jak k... do miodu!

A odnośnie prawa...:),
to te prawo,
które teraz mamy :)))))
to delikatnie mówiąc jest niedoskonałe...

Polska od wiekow jest krajem chrześcijańskim,
w większości Katolickim i Islam w świetle swoich popisów na własnym terenie,
nie ma u nas co do szukania...

Ale, że bezprawie się od lat w Rzeczpospolitej panoszy,
to i skurwysyństwo przy władzy pozwala na tego typu anomalia,
jak budowa nowych meczetów w kraju.

To nie terroryści zabraniają u nich budowy kościołów, tylko odpowiednie władze na mocy rozporządzeń danego państwa.
I kropka!
kółko się zamyka.
Dalsze dywagacje nie są w gruncie rzeczy potrzebne.

-----------------------
Przepraszam, niepotrzebne skreślić

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#49204

... powinniśmy być lepsi. Inaczej zniżymy się do cudzego poziomu i przegramy moralnie. Mówię tylko o przyzwalaniu na to, co mieści się w granicach prawo. Jeśli "ich" prawo jest inne, powinny nastąpić jasne i radykalne kroki administracyjne ogłoszone na forum międzynarodowym, sankcje, wydalenie dyplomatów etc...
To jak z Białorusią. Odpowiedzią na niszczenie Polaków nie powinno być niszczenie Ukraińców w Polsce, tylko bicie po ryju ukraińskiej administracji.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49208

Sęk w tym, że żadne jasne i radykalne kroki nie następują, Dixi! I doskonale o tym wiesz, więc uprawiasz polit-pop, nie tylko tu na Niepoprawnych, ale ogólnie. No to kto ma te kroki zrobić? I kiedy? I jak? I w jakiej formie? Nikomu w Europie przez gardło nie przejdą takie zdania: "Jeżeli chcecie budować u nas meczety, to musicie zezwolić na budowę kościołów w waszych krajach. Musicie też przestać dyskryminować chrześcijan. Musicie przestać mordować chrześcijan. Musicie zacząć surowo karać terrorystów, a nie ich ochraniać. Teraz, natychmiast. A jak nie, to spadajcie!" Dlaczego? Powiedz mi Dixi, dlaczego nikt tego nie mówi głośno i nie stawia takich warunków? To nie ma nic wspólnego z byciem lepszym czy gorszym, a tym bardziej z świętojebliwością. Prosta reguła współżycia międzyludzkiego. Równowaga. A jeżeli ta równowaga jest zachwiana, to okazujemy tym samym słabość!

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49213

Państwa uprawiają politykę międzynarodową, a nie religijną. Trzeba domagać się respektowania podstawowych praw jednostki, a przy okazji samemu ich nie łamać. Niby w jaki sposób Polska ma domagać się budowy kościołów w innych państwach. Nie bądźmy jak Kadafi! Możemy i powinniśmy domagać się swobody wyznania i uprawiania kultu religijnego. Jeśli sami jej nie ograniczamy, będziemy mieli do tego moralne prawo.
Oskarżenie mnie o polityczna poprawność jest, co tu kryć, obraźliwe. Ja tylko upominam się o kilka prostych zasad i staram się nie zapominać, że jestem katolikiem. Nie politykiem "katolickim", nie dziennikarzem "katolickim" tylko katolikiem, ktróy czasem przypomina sobie o co chodziło Chrystusowi. To wielkie słowa, ale nie sposób ich nie użyć. Różnica między taką postawą a michnikowszyzną czy nawet "oświeconym" katolicyzmem "Tygodnika Powszechnego" jest radykalna. Prawdę mówiąc - Rydzykiem też :):):)
Może to Twoja ulubiona niezależność? :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49219

Polityka międzynarodowa staje się polityką religijną, gdy zezwala się na budowanie świątyń wyznawcom innej (wrogiej w tym wypadku!) religii. Wiesz, że nie mam najmniejszego zamiaru Cię obrażać! Twoje tłumaczenie, choć oparte na innych przesłankach, jest tożsame z ględzeniem politycznie poprawnych salonowców, którzy pieją o tolerancji i multi-kulti. Zdaję sobie sprawę,  że sprawa jest bardzo skomplikowana, bo meczet jest dla wyznawców islamu, a politykę prowadzi się konkretnymi państwami, których w świecie islamu jest przecież wiele. Nie zmienia to jednak faktu, że szanowanie praw jednostki, które jest psim obowiązkiem państwa prawa, nie może pozostać jednostronne! Durna skądinąd zasada "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" jest nadrzędnym celem prowadzenia polityki międzynarodowej. Nie zapominaj też o Stańczaku i podobnych sprawach. Zresztą tu nie chodzi tylko o Polskę, ale o całą Europę, do której podobno przynależymy. Jasne: poprzez kopiowanie błędów...

Pozdrawiam

P.S. Moja niezależność lub jej brak nie ma tu nic do rzeczy. Obiektywnie.

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49228

Moje tłumaczenie nie jest jednak tożsame z tym, o czym piszesz. Niedawno udowadnialiśmy, że Polska nie jest licha i nie wypadła kurze spod ogona. W tym rzecz. Katolicyzm to dwa wieki tradycji, doświadczeń i praktyki. Nawet drugi i duży meczet mu nie zagrozi. mamy tez wiele synagog (w większości historycznych" i co. Można czytać w "GW" o facetach, którzy obcinają sobie napletek (a propos, muzułmanie także:):):)), bo nagle zapałali chęcią włączenie się do wspólnoty. Bóg z nimi. Z nieskróconym fiutkiem nie byli nikim innym.
Mam znajomych, ba, nawet kogoś w rodzinie, którzy zaangażowali się w buddyzm. Dla mnie to śmiech. Wolę już komunię i kadzidła, niż mantry, ryż i kadzidełka. To jednak dowód, że ludzie szukają zdeterminowanej religii, nawet, gdyby to było coś niemal z innej planety, czy wręcz sekta. Dlatego uważam, że katolicyzm powinien być konserwatywny i mocno bronić podstaw, a nie schlebiać wszystkim i iść na ustępstwa. Będę też walczył z tymi, którzy chcą zdejmować krzyże (a Żydzi twierdzą wprost, że krzyż jest obrzydliwy i niedopuszczalny, jako narzędzie tortur, zaś Chrystus na krzyżu to trup). Nie będę jednak oponował, jeśli ktoś zechce nosić na piersi, albo powiesić na ścianie półksiężyc, albo gwiazdę Dawida. Stać mnie na to. Rozumiesz?

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49232

i mam świadomość tego, że mogę być przewrażliwiony. Podobno byt określa świadomość, no nie? Tak więc mieszkając w blisko Islamadynu, tfu... Londynu, reaguję tak a nie inaczej! Masz rację, że chrześcijaństwa tak łatwo się nie zabije. Co nie znaczy, iż pewnych rzeczy nie należy piętnować, I nie chodzi tylko o ten nieszczęsny meczet. Budowle to pikuś. Chodzi o zmianę kultury i obyczajów. Chodzi też o ekonomię - socjalna Europa jest wprost rajem dla muzułmanów, tylko hurys brak! W myśl wątpliwego postępu wyrzekamy się swoich wartości. Być może kraczę, być może się mylę. Oby tak było. W przeciwnym razie za kilkadziesiąt lat Big Ben, Wieża Eiffla czy nawet PKiN zostaną zamienione na minarety...

W kwestii formalnej, Dixi: najlepszy kolega mojego syna pochodzi z Pakistanu. Dla mnie nie ma żadnego problemu. W drugą stronę jest... Rozumiesz?

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49243

... a nie kneblować innych. Kultura europejska wiele zawdzięcza islamowi, bo w jego bibliotekach przetrwały pisma greckich filozofów, wchłoniętych powtórnie z tego źródła w średniowieczu. Spoko. Trzeba zwalczać wariatów i terrorystów, nie inne religie i kultury. Islam uważa Jezusa za jednego z proroków (i przyjmuje starotestamentowych). Łatwo się dogadać, pod warunkiem, ze nie wkroczą polityczni prowokatorzy, we własnym, podłym interesie.
Różnica pomiędzy moim zdaniem, a polityczną poprawnoscią polega na tym, ze nie postuluje specjalnych praw dla mniejszości. Wystarczy traktowanie wszystkich równo i nie odmawianie nikomu jego praw.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49250

Widzisz, znów słyszę politycznie poprawną pieśń. Może się mylę (wyprostuj mnie), ale z Twojego komentarza przebija hasełko o Islamie jako religii pokoju, tylko ci przeklęci polityczni prowokatorzy. Zapytam wprost: dzielisz muzułmanów na umiarkowanych i radykalnych? Z góry powiem, że ja tej bajeczki nie kupuję...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49252

... przestrzegających prawa i nie, życzliwych i nieżyczliwych innym. Że też tego nie potrafisz zrozumieć!?????
Komuna wmawia opinii publicznej, że katolicy to fanatycy, krzyżowcy i Święta Inkwizycja, mordujący i palący wszystkich, którzy myślą inaczej, na stosach.
Może nie stosujmy tej samej metody, co?
Mnie nie przeszkadzają innowiercy, o ile nie próbują mnie nawracać na siłę, albo.... zabić.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49253

o ile nie próbują mnie nawracać na siłę lub zabić! Dużo potrafię zrozumieć (w sensie rzeczywistej tolerancji), ale właśnie tej siły, tej nienawiści, tej pogardy do wszystkiego co związane z Zachodem (a więc ze mną) nie rozumiem. I nie chcę rozumieć, Dixi. O to tu idzie: o nawracanie siłą lub mordowanie.

“Muzułmanie powinni walczyć o zdobycie politycznej i militarnej przewagi nad niemuzułmanami, dlatego wojna jest koniecznością każdego Muzułmanina, tak by państwo Islamskie oparte o prawo Szariatu zapanowało nad światem. Wszystko to ma swoje źródło w cytatach z Koranu”

Nie ma znaczenia, kto te słowa wypowiedział - podobne rzeczy można cytować w nieskończoność. Ale data ich wypowiedzenia jest ciekawa: 08.07.2005 - dzień po londyńskich zamachach! Pewnie nie robią na Tobie wrażenia. I słusznie. Na mnie też nie, bo zbyt często je słyszę. Zwyczajnie przywykłem. Ale są tacy, którzy wreszcie powinni zacząć brać na poważnie takie deklaracje. Mam na myśli rządzących Europą.

A Twój podział na uczciwych i nieuczciwych nie ma tutaj zastosowania. Muzułmanie w swoim głębokim przekonaniu są uczciwi. Nawet wtedy (a może zwłaszcza wtedy), gdy zabijają w imię Allacha...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49254

cytujesz prowokatorów, którzy wykorzystują instrumentalnie religię, a także frustrację społeczną i tym podobne problemy do własnych celów, którym jest prowadzenie "świętej wojny", na której zyskują politycznie i... materialnie.
Jestem pewien, że byłbym w stanie wywołać wojnę Nowej Huty z Krakowem, a w niej byłyby zamachy, morderstwa i gwałty. Wojna klubów piłkarskich dowodzi, że nie zmyślam.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49255

Właśnie wróciłem z szybkich zakupów w dzielnicy obok, gdzie angielskie słówko "outnumbered" nie oddaje w pełni moich odczuć. Cały czas myślałem o naszym dialogu. Cóż... ja potrzebuję takich rozmów. Inaczej skończę w psychiatryku lub w więzieniu.

A co do prowokatorów to masz rację i mylisz się jednocześnie. Masz rację, bo jest grupa "przywódców duchowych", którzy zwyczajnie trzepią kasę na terroryzmie, a mylisz się bo zamachy z 07.07.05 w Londynie żadnych korzyści tym "prowokatorom" nie przyniosły, a nwet na jakiś czas zaszkodziły. Tak więc kiepska to prowokacja, gdy przynosi straty... Nieważne zresztą. Temat mnie męczy... Mógłbym długo wyliczać historyjki, które potwierdzałyby moje tezy o zagrożeniu w jakim się znajdujemy. Każdy ma swój rozum i każdy tak jak potrafi ocenia sytuację.

Pozdrawiam

P.S. Do tej pory to chyba nasza najdłuższa rozmowa...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#49262

Katolicyzm nie jest lepszy czy gorszy, tu nie ma miejsca na taką kwalifikację.
Nie ma więc opcji zniżania się czy też wywyższania.
To są nie tylko dwie różne religie, ale naturalnie połączone z nimi kultury.
Wywodzimy się bardziej powiedziałbym z cywilizacji łacińskiej i to powinno zobowiązywać...
Katolicyzm jest poprostu wrośnięty w naszą kulturę,
a ona wypływa bezpośrednio z niego.
Katolicyzm to nie puste słowo, jak można by po dzisiejszych załukach Rzeczpospolitej się spodziewać,
to system wartości i kilka innych jeszcze "małostek"

Wprowadzając tak szeroko Islam prowokujesz w pierwszej lini zmianę oblicza naszej kultury.

To podobnie jak z gen.klonowaniem...,
a co wyjdzie z tyłu? :)

Prowokujesz wiele zmian, które nie można ogarnąć wzrokiem tak dalece naprzód,
jakby to się może chciało.

A odnośnie sprawności administracji na Białorusi,
czy w świecie islamu:))),
to już inna bajka.
Co i jak powinno być, to jedna kwestia,
a jak się bronić przed barbarzyńskim atakiem obcych kultur czy religii,
to inna sprawa.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#49220

"Co cię nie zabije, to cię wzmocni". Wierzę w naszą kulturę, więc wierzę też, że żaden "obcy gen" jej nie zaszkodzi, ani nie zmieni jej radykalnie. Wierzę też, że rozwój następuje drogą mutacji, a nie chowu wsobnego.
Cholera! Wychodzi na to, że jestem wierzący :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49221

No chyba tak, przecież powyżej napisaleś wyrażnie ,
że jesteś katolikiem.
W normalnej konstalacji,
to się raczej wiąże ze sobą:)

W tych dysputach z Wilkiem, a którym się przyglądam, jesteś jednak zbyt miękki, w tej swojej tolerancji...

Nie wyobrażam sobie,
bym kiedykolwiek mógł przyznać Ci rację w takich tematach.

Gdy tracimy na ten przykład niepodległość,
nasza kultura ulega zniekształceniu przez nachalne obce nam siły,
gdy to i tamto z takiego poważniejszego kalibru ulega unicestwieniu,
to nie czas Dixi na pieprzenie o demokratycznym...
i zgodnie z międzynarodowym prawem i takie tam..., szczególnie,
gdy nie mamy wpływ na swoje rodzime prawo,
a cóż dopiero na międzynarodowe...,
gdzie nikt się z nami nie liczy
i nie bierze poważnie.

Czasami opierasz, a nawet podpierasz się wiarą,
by nagle skoczyć w inną stronę bardzej racjonalną
i to w obrębie jednego tematu,
czy to jest Ci świadome :)

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#49224

Jestem wierzący, ale też staram się wykorzystywać wiedzę i argumentować racjonalnie, czasem nawet logicznie :):):)
To nieprawda, że jestem miękki, czyli odpuszczam.(Z P.T. Nurnim czubimy się po przyjacielsku:):):)) Prawda o tyle, że jestem za mało wierzący, bo wiara podobno przenosi góry :):):)
Nie chcę, żeby komuchy wytykały mi stary tekst, niby-katolicki: "Zabijmy wszystkich. Bóg rozpozna swoich". Nie wierzę też w chrzczenie na siłę (to świętokradztwo). Katolicyzm ma wielki potencjał, a nasza kultura (europejska, judeochrześcijańska, czy jak ją tam zwał)także. Więcej wiary we własną tradycję, siłę i zalety!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49230

Ok. od zaraz będę ...bardziej uważny :)

Nie bardzo rozumię to Twoje ...chrzczenie na siłę...,
niby kogo na siłę?
bo chyba nie piszesz o dzieciach ???

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#49244

Piszę o historycznych praktykach ludzi, którzy wietrzyli, że pokropienie działa jakoś magicznie. Jedni tak chrzcili, inni ...zabijali tych biedaków ochrzczonych na siłę. Taki historyczny drobiazg. Chrzest, jako "cwelenia" w grypserce? Przykre... Katolicyzm to nie magia.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49260

a prosiłem, żeby mnie nie podcinać.
Jeżeli jest Ci za długie, to ogranicz się poprostu do dwóch liter ZA..., to mi wystarczy.

Muszę przyznać,
że masz osobliwy stosunek do Katolicyzmu...

Tym samym
przybliżyło mi to Twoje wielorakie nastawienie do różnych tematów.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#49273

1....'' nie będzie przykrywką dla terroryzmu. Od tego są specjalne służby.''A nasze służby, nie mają czasu, to może
pogrozimy im palcem.
2.''Faktycznie, rozmiar inwestycji obliczony jest na reklamę islamu.''Kuźnia, czyt. wylęgarnia musi być duża.
3.''Niech się nasz rodzimy Kościół lepiej stara.''Przyznam się szczerze, tego nie rozumiem.Ale podziwiam troskę innych
w tym zbożnym celu.''BRE Bank zapewnia kompleksową ofertę finansową dostosowaną do potrzeb zarówno Klientów instytucjonalnych, Private Banking jak i indywidualnych?''
Jeżeli pozwalamy budować to może na zasadzie symetrii.Jeden kościół za jeden meczet.Ciekawy jestem co za idiota wyraził zgodę? Oczami wyobraźni widzę jak zlewaczałe służby pytają się, czy za tydzień mogą przyjść przeprowadzić rewizję?
Odp.Nie, bo mamy ramadan.Pozdrowienia.
ps.Profesor Wolniewicz wczoraj w TVP-INFO, odpowiedział
lepiej, to było gdzieś po 20-tej? Szukajcie ,to znajdziecie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#49212

.... w jej zwycięstwo bez administracyjnych podpórek i zakazów dla innych. Kurcze, ja się staram!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#49216

"Saudyjczycy nie tolerują innych religii niż islam. Przed wjazdem na autostradę łączącą Dżuddę z Mekką widnieje znak,
który w pięciu językach ostrzega, że drogą tą nie mogą jeździć innowiercy.
.....

750 batów i 40 miesięcy więzienia dla nauczyciela za wspomnienie na lekcji o Biblii i Żydach. Zatrzymania, areszty,
deportacje, tortury, konfiskaty egzemplarzy Pisma Świętego i krzyży. To dziś. A w 1993 roku kara śmierci przez ścięcie
dla Sadeqa Mallallaha, młodego Saudyjczyka, za to, że miał Biblię. Taki jest los chrześcijan w Arabii Saudyjskiej"

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/zderzenia_060808/zderzenia_a_7-2.F.jpg

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#49242

Proporcje są jednak zachwiane.
W Warszawie są 3 cerkwie dla 30 - 40 tys. wyznawców
prawiosławia.
Dla 11 - 13 tys. muzułmanów będą 2 meczety.
......
A cerkwi na placu Piłsudskiego nie chciałabym zobaczyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#49248

Libia objęła całkowitym embargiem gospodarczym Szwajcarię. To efekt trwającego od dawna kryzysu dyplomatycznego między dwoma krajami,
który zaostrzył się w ostatnich miesiącach - po zakazie budowy w Szwajcarii nowych minaretów.
Libia wstrzymała dostawy ropy do Szwajcarii oraz wycofała ponad 5 miliardów USD ze szwajcarskich banków. Wprowadzono też zakaz rozładunku
szwajcarskich towarów w libijskich portach. Ponadto Libia ograniczyła połączenia lotnicze ze Szwajcarią. Szwajcaria odpowiedziała zaostrzeniem
polityki wydawania wiz Schengen libijskim obywatelom.

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#49805