Pogoda dla samobójców

Obrazek użytkownika kryska
Kraj
Sezon "samobójcóqw" w pełni. Kolejny samobójca? Założyciel i pierwszy dowódca GROM-u Sławomir Petelicki nie żyje. Ciało pierwszego dowódcy i założyciela GROM-u znaleziono w garażu na warszawskim Mokotowie z raną postrzałową głowy. Najprawdopodobniej było to samobójstwo, którego powodem mogły być problemy rodzinne. W garażu znaleziono pistolet, z którego padł jeden strzał w skroń i łuskę. Na miejscu są policjanci i prokuratorzy, którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności śmierci generała. Sławomir Petelicki urodził się 13 września 1946 r. w Warszawie. Był generałem brygady Wojska Polskiego. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Od skończenia studiów aż do 1990 r. Sławomir Petelicki był funkcjonariuszem MSW. Wiele lat spędził, pracując w placówkach dyplomatycznych za granicą - w Chinach, Wietnamie Północnym, Nowym Jorku. Był m.in. odpowiedzialny za kontrwywiad zagraniczny. W Polsce zajmował się wywiadem ekonomicznym. Potem został szefem Wydziału Ochrony Placówek MSZ. Sławomir Petelicki był współorganizatorem oraz pierwszym dowódcą Jednostki Wojskowej "GROM" - elitarnego oddziału komandosów. W 1996 r. został pełnomocnikiem premiera do walki z przestępczością zorganizowaną. W 1998 r. Sławomir Petelicki awansował na stopień generała brygady. Przeszedł w stan spoczynku i zajął się działalnością biznesową. ps. s.p.Lepper też miał problemy rodzinne podobno. Dlatego zażył lekarstwa i zaraz po tym się powiesił, bo chciał umrzeć zdrowszy. Kto następny? ]]>http://fakty.interia.pl/polska/news/rmf24-slawomir-petelicki-nie-zyje-mo...]]>
Brak głosów

Komentarze

Podobno zastrzelił się czterema strzałami w plecy.Podobno...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#266179

ciekawe czy patrzył w lustro?
może nie i dlatego nie mógł trafić

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#266186

Nastepny mord polityczny.

Mafia rzadzi.

Lotna
"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#266181

na taką robotę. Widać rękę fachowców.

----

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#266185

Jeśli chodzi o czas, to tak. Nigogo nic poza meczem nie interesuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266195

Vote up!
0
Vote down!
0
#266273

To gen. Petelicki ujawnił, że zaraz po katastrofie do polityków PO rozsyłane były wiadomości SMS z instrukcją, w jaki sposób mają się wypowiadać na ten temat.
SMS PO brzmiał tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił".
W walce o swoja dupe, PeO-wska mafia nie moglamu tego zapomniec , jak i innych wypowiedzi krytykujacych rzad i tego co sie dzieje w kraju. Klejny mord i kolejny dowod w jakim kraju zyjemy.
Boze, ratuj nasz kraj!

Vote up!
0
Vote down!
0
#266191

A broniąc zwracał uwagę na manipulowanie i prowokacje...
Dziwne choćby ze względu na aktualność tematu

Vote up!
0
Vote down!
0
#266192

Vote up!
0
Vote down!
0
#266213

nasi świadkowie naoczni, bredzą od rzeczy!
Prokuratura zbierze się w poniedziałek po południu (!!!!), bo w week-endy nie pracuje i wyznaczy termin badania zwłok na początek sierpnia. 2013!
Czemu nie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#266193

powinno sie zaczac w momencie raportu o znalezieniu ciala a nie trzy dni pozniej. Kazdy slad i kazda minuta sie liczy ale przeciez wynik tego sledztwa jest juz przesadzony, to po co sie spieszyc?

Lotna
"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#266492

http://gdziewojsko.wordpress.com/tag/katastrofa-tu-154m/

"(...)W rocznicę Katastrofy czujemy się w obywatelskim obowiązku zwrócenia uwagi na błąd najważniejszy – stawiający Polaków w roli bezbronnych petentów! Niezrozumiałe jest dlaczego Polska jako Kraj będący od 12 lat w NATO, po katastrofie wojskowego samolotu NATO, w którym zginęli najważniejsi dla Polski generałowie NATO, za pośrednictwem polskiego rządu niezwłocznie nie zwróciła się o pomoc i radę do innych członków Paktu i Kwatery Głównej w Brukseli! Taki krok wykonały potężne Stany Zjednoczone po tragedii 11 września. Nic nie usprawiedliwia tego zaniechania premiera Donalda Tuska,
Polacy nie po to tak długo i usilnie zabiegali o członkostwo w NATO, żeby po dwudziestu latach wolności, kierownictwo naszego Ministerstwa Obrony Narodowej wydało komunikat, że Polska nie ma obowiązku informowania NATO, nawet gdy zginą wszyscy najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego.

To nie Rosjanie ośmieszyli nas i upokorzyli przed całym cywilizowanym światem. Zrobił to polski premier, oddając śledztwo i wmawiając Polakom, że nasza prokuratura może prowadzić równoległe śledztwo bez posiadania czarnych skrzynek, wraku samolotu i dostępu do miejsca katastrofy. To, że jest to niemożliwe – nie wymaga dowodu.

Dokładnego wyjaśnienia wymaga też podjęcie przez premiera decyzji o niebraniu pod uwagę polsko-rosyjskiej umowy z 7 lipca1993 roku , która stanowi, że wyjaśnianie katastrof polskich i rosyjskich samolotów wojskowych na terenie Federacji Rosyjskiej i Rzeczypospolitej Polskiej prowadzone jest WSPÓLNIE. Wybór przez premiera konwencji chicagowskiej to bezprawie, bo Konwencja ta dotyczy wyłącznie samolotów cywilnych.

Premier Donald Tusk jest również osobiście odpowiedzialny za zwolnienie szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego, po którym na znak protestu odeszło 10-ciu najwybitniejszych w Polsce ekspertów od zarządzania ryzykiem.

Jeśli po ocenie raportu komisji szefa MSWiA i wyników prac polskiej prokuratury Sejm nie podejmie decyzji o postawieniu premiera Donalda Tuska i Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha przed Trybunałem Stanu, będzie to oznaczało, że nawet największa Narodowa tragedia od zakończenia II Wojny Światowej, nie jest w stanie nic w Polsce zmienić, a system bezpieczeństwa naszego Państwa będzie ulegał dalszej degradacji.

Siła i Honor!

Warszawa, 4 kwietnia 2011 roku (...)

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#266196

Gen. Sławomir Petelicki rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim ? - link

Jak GROM z jasnego nieba. Po raz kolejny zaskakują nas wydarzenia na scenie politycznej. A może jednak nie, może to nowe rozdanie ?

Wyjście z "Mgły" - wyrok na Tuska i jego ferajnę - Raport ZEN - link

 

Wyrok na Tuska i jego ferajnę już zapadł. Ciekawe czy w tym gronie znajdzie się również Bronisław Komorowski. Radosław Sikorski - człowiek o którym mówi się, że jest powiązany z angielskimi i rosyjskimi służbami oraz z amerykańskim biznesem to osobna bajka. Może się okazać, iż nie uda mu się dokończyć Polskiej Misji i stanąć u steru władzy.

]]>Dlaczego musiało dojść do katastrofy]]>  - raport Zespołu Ekspertów Niezależnych.  

jwp

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266197

gość z drogi

właśnie za ten piekny sposób w jaki troszczył sie o los młodych Kibicow,przez tuskoPOdobnych zwanych kibolami....

Co wiedział ?czego nie zdążył powiedzieć ?

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266562

Wszedzie newsy o meczu Polska - Czechy, a tu taka tragedia.

Nie lubieli generala ci, ktorzy zasiada na trubunie honorowej wroclawskiego stadionu,

na czele z ponurym Gajowym i koszmarnym, zachodzacym Sloncem Peru.

I pierwsze komentarze, ze to moglo byc samobojstwo na tle rodzinnym.

Tworca sluzb specjalnych i zwolennik wzmocnienie naszej armii strzela sobie w skron... kto w to uwierzy !

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266199

Z całym szacunkiem dla dokonań i postawy śp.generała Sławomira Petelickiego w III RP proponuję jednak pamiętać o tym, że miał on pewną postawę i pewne dokonania przed 1989 rokiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266202

Przecież nie o jego przeszłość chodzi, choć właściwie teraz już tylko o przeszłość.
Gdy swoi stają się nie swoi i niesforni.

Zobaczymy co na to NATO, bo jak nic, to koniec gry.

jwp

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266206

Ja po prostu pamiętam to, co się działo przez pierwszych kilka godzin po farsie w wykonaniu płk Przybyła.

Ja nie wiem, o co chodzi. Podobno z wywiadu nie sposób odejść. A generał, abstrahując od wszystkich innych elementów układanki, był na dodatek od dobrych dziesięciu lat czynny w biznesie. Wielkim biznesie.

NATO na to nic, bo co ma NATO do śmierci polskiego generała w stanie spoczynku. A co na to wywiady krajów NATO i nie tylko NATO, tego zapewne się nie dowiemy.

No, ale na szczęście trwa mecz... ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#266208

Petelicki o rozkładzie państwa!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_8JfL4ZX-To

http://www.youtube.com/watch?v=B0tYuxonto4&feature=relmfu

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#266212

Nie wiem, czy na szczescie czy na nieszczescie.

Ale rzeczywiscie trwa jeszcze 1 polowa meczu Polska - Czechy.

Amerykanska TV (ESPN) jakby sie wsciekla i po kazdej udanej akcji bialoczerwonych pokazuja niezdrowo podnieconego Wielkiego Gajowego.

Tego nie da sie ogladac ;)

Trzymajcie jednak kciuki. ;)

pozdro.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266215

Ma Pan rację.Kariera biznesowa generała nie jest tu bez znaczenia.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#266221

Nie wiem, czy ma ona znaczenie, czy też nie ma. Zwracam tylko uwagę, że śp. Petelicki zrobił karierę służąc w SB przez 20 lat, kontynuował karierę publiczną w III RP, a w stanie spoczynku związał się z biznesem. Ernst&Young to poważna sprawa. Nie licząc Biotonu i Pol-Aqua.

Wszelkie hipotezy są uprawnione. Wszelkie wnioski są nieuprawnione. Tyle.

Pozdrawiam

PS. I jeszcze operacja "Most" w 1989.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266226

''Wszelkie hipotezy są uprawnione''.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#266455

Ależ oczywiście. ;-). Tym bardziej uprawnione, im na solidniejszych podstawach oparte. ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#266470

PRZECIUPALISMY z Czechami;
PRZECIUPALISMY GRUPE;
PRZECIUPALISMY ME 2012 - szkoda
Niestety niewykorzystane sytuacje mszcza sie.Niewtykorzystane z Grecja
niewykorzystane z Rosja
niewykorzystane z Czechami...

"tl" ,czy cos jest niezrozumiale?
no i co z tego ze wyjscie z grupy
- oh gdyby GRECJA 1:0 z Rosja jak zrobili
a my z Czechamitez 1;0 ( zamiast 0:1 )
to bylaby inna gadka .

Ale drapal pies mecze gdy
ZABILI NAM KOLEJNEGO NIETUZINKOWEGO GENERALA.

w TYM momencie mam w rzyci mecze i ME jak nam najwyraźniej szyja nowy kaftanik !!
nawet przegrany mecz smakuje inaczej gdy nie jestes w klatce !
Nas spychaja do klatek !
Skoro mozna ZABIC GENERALA GROMU
JESLI MOZNA ZABIC GENERALOW NATO /Smolensk/
JESLI MOZNA ZABIC ZA JEDNYM ZAMACHEM DWU PREZYDENTOW -
QURNA TO MOZNA SZYSTKO.............
ze wszystkimi, rowniez z nami.
Targowica ma w dupie Polske i Polakow
Targowica szarpie sukno Rzeczypospolitej

Vote up!
0
Vote down!
0
#266369

I dla Emira, na otarcie lez:

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266378

Nawet jesli byly to porachunki "wewnatrzmafijne" to cos tu jest nie tak, prawda?
Emerytowany wysoki urzednik panstwowy zostaje zamordowany we wlasnym domu, po czym okazuje sie to "samobojstwem" i wszyscy przechodza nad tym do porzadku dziennego, jakby nigdy nic.
Zgodnie z prawem przestepcow nalezy wiezic a nie mordowac. Nie chodzi tu o holdy albo wybielanie ale o bezpieczenstwo kazdego obywatela.

Lotna
"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#266214

Szczerze mówięc, nie rozumiem o co Ci chodzi.

Jeśli domniemany (lub rzekomy) samobójca zostaje znaleziony z kilkoma ranami postrzałowymi, to wszystko jest nie tak, tym bardziej że był on doświadczonym żołnierzem sił specjalnych.

Masz więcej informacji na ten temat? Bo ja nie mam.

Ja właśnie robię to, co Ty masz wypisane w swoim motto.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266216

Napisalam dluga odpowiedz, ktora stracilam - mam trudnosci z serverem.
Mysle, ze nie zrozumialam intencji Twojej wypowiedzi i ze sie w sumie rozumiemy. Nie jestem za wybielaniem i stawianiem pomnikow a obiektywizmem ale dla mnie w tej chwili najwazniejsze jest samo morderstwo (najprawdopodobniej), opieszalosc wladz i ich niekompetencja w dochodzeniu, a takze fakt, ze nawet nie stwarzaja pozorow praworzadnoscim aczkolwiek, byc moze, po delikatnie ujmujac, niedociagnieciach Smolenskich, nie powinno mnie to dziwic.
Pozdrawiam

Lotna
"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#266512

W takim ujęciu, nie ma sporu.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#266520

 czy uprzednio poobijał się na wzór Leppera?

*************************************************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#266211

 a może jest związek?

Głos Polski

pos. Antoni Macierewicz (2012-06-14)

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=31107

**************************************************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#266217

??!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#266371

Zapamiętałem Go gdy nawet na wywiady w TV chodził w mundurze generała Polski przedwrześniowej (dla komuchów i lewaków sanacyjnej).

Strasznie nie podobało się to niejakiemu Pałubickiemu jakiemuś "koordynatorowi" z nadania nieboszczki UD czy też już UW ,który miał zapuszczać lewackiego żurawia na to co się dzieje w tzw.służbach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266218

gość z drogi

to super czynny ,jest ale inny generał,tzn Gromosław.

mimo czyszczenia internetu,to wszyscy pamietamy jak wspierał biznesowy folwark,tego co od tatusia na rozkrecenie byznesu  pierwszy milion dostał 

na dobry POczątek.... początek wiedeńskich śniadan z  kunami i wiatrem,ktory dął w zagle...

dziwne tylko,ze nikt jakoś PITów nie sprawdzał ani tatusiowi ani synowi,ale kowalskich  zwyczajnych ,o TAK

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266223

Gość nie był z nadania UD UW.

Teraz przeczytałem o nim w Wikipedii.

Ale nadana mu nagroda "Gównianej" w 2005 roku daje do myślenia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266232

Stało się to,co się stać musiało.Ge>Petelicki za dużo widział i wiedział.To w dzisiejszej Polsce bardzo skraca życie.Kto następny?

Vote up!
0
Vote down!
0
#266222

Grom

Nie znajdziemy dobrych tekstów,
odnośników i kontekstu.
To generał. I strzał w głowę.
Ta śmierć groźną ma wymowę!
Na szaniec, może na stos?
Zagadka, albo śmiech w nos?
Rząd trumien nam stale rośnie.
Dyskutujemy bezgłośnie,
lecz w jedną patrzymy stronę.
Żołnierzu! Gry nie skończone!
Wczoraj przerwała je burza.
Daleko, gdzieś na przedmurzach
zabłysnął w ciemnościach grom.
Pytamy - Dlaczego On?
Na wojnie - jak to na wojnie.
Nie zaśnie nikt tu spokojnie,
gdy niebo tną błyskawice.
Czy kwiaty znów na ulice
powrócą?

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#266225

gość z drogi

szanowny Poeto,chyba TAK

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266401

Pewnie nie na temat smierci generala, przynajmniej w oficjalnych zrodlach.
Ale za to Twoj jest dobry!
Pozdrawiam

Lotna
"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#267000

I kolejny smutny news.

Przegrywamy z Pepikami 0-1.

Ale dzien ;(

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266235

 

Grecja - Rosja 1-0

************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#266239

Rosyjscy olgarchowie

odlatuja z Polski z zalzawionymi oczami ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266381

Jak to możliwe że ci Żydzi tak szli tysiącami na zagładę, no jak?
A jak na naszych oczach ginie Polska.
A te Kołtuno-Tuskie mówią:
To są prawa demokracji.
Prawdę można przegłosować, przyzwoitość przykryć zmilczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266260

Kiedy przed meczem, w strefie kibica, konferansjer sterował ze sceny setką tysięcy kibiców, nieprawdopodobne było nieuczestniczenie w powszechnej zabawie.
Optymistycznych nastrojów uczestników nie mąciły żadne złe myśli, ani czarne przeczucia, tego co miało nadejść. Tym chętniej zabawa przybierała masowy charakter, a polecenia ze sceny wykonywano z entuzjazmem i dużą wesołością.
Tym większą więc miałam satysfakcję, kiedy na polecenie skierowane do mężczyzn, by zdjęli z siebie koszulki i wymachiwali nimi ponad głowami w rytm skandowanych haseł, ci nie zareagowali. Nad głowami wirowały biało-czerwone szaliki i flagi, koszulek w powietrzu nie widziałam.
Pewnie były jakieś pojedyncze przypadki, ale to tylko wąski margines. Polacy nie dają sobie narzucić wszystkiego, o nie:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#266394