Czy może spotkać nas, coś gorszego, niż Donald T. i Vincent R.?

Obrazek użytkownika danielik
Kraj

Nie ma, co ukrywać, że to ci dwaj panowie są w największym stopniu odpowiedzialni za obecną sytuację w naszym kraju. Ich rządy trwają już ponad pięć lat, jednak dopiero teraz, gdy skończyły się inwestycje związane EURO 2012 można zobaczyć ich „dzieło” w pełnej krasie.

Tylko mistrzowski PR, niewidziana w historii Polski od czasów Gierka medialna propaganda sukcesu oraz kreatywna księgowość powoduje złudzenie, że w tym kraju sytuacja nie jest tragiczna. Gdy to odrzucimy, zobaczymy prawdziwy obraz, a wypadające z szafy trupy mogą przyprawić nas o palpitację serca. Gigantyczne rozmiary korupcji, nieróbstwo, arogancję władzy, cz zwykłe złodziejstwo i nepotyzm w państwowych instytucjach. Gdy wyłączy się telewizor, przestanie czytać prorządowe czasopisma to okazuje się, że „król jest nagi”, bo co przez pięć lat zrobił rząd PO-PSL, żeby Polakom żyło się lepiej? Może były to podwyżki podatków, może podniesienie wieku emerytalnego, przepłacone i będące marnej jakości inwestycje przed Euro, może kontrakt gazowy z Rosją, dzięki któremu za ten surowiec płacimy najdrożej w Europie, może były to niezliczone afery? Co takiego zrobiło PO, że według sondaży nadal cieszy się zaufaniem ponad trzydziestu procent Polaków? Rozumiem, że część rolników będzie popierać PSL, a funkcjonariusze poprzedniego reżimu SLD, a kto jest twardym elektoratem PO?

Mimo, że nasz kraj zadłuża się w nieobrażanie szybkim tempie, to nie wpłynęło to na gwałtowny rozwój naszego kraju i spadek bezrobocia. Należy, więc się zastanowić, gdzie się te pieniądze podziały. Może również ekipa PO- PSL ma w Szwajcarii swojego Petera Vogla? Sytuacja w naszym kraju staje się dramatyczna. W województwie, w którym mieszkam bezrobocie przekroczyło 21%. Wśród młodych w skali kraju już ponad 30% osób jest bez pracy. Ostatnio podczas wizyty w miejscowości, w której mieszkałem przez wiele lat spotykałem znajomych. Jedni są na utrzymaniu rodziców, drudzy szykują się do wyjazdu zagranicę, a inni narzekali, że w największym zakładzie pracy w miejscowości właśnie wszystkim obniżano pensję i też rozważali, czy nie rzucić tego wszystkiego i nie opuścić kraju.

Co roku setki tysięcy młodych Polaków pakuje walizki, ucieka z "Zielonej wyspy" w poszukiwaniu lepszego życia, do pogrążonych w kryzysie krajów zachodniej Europy. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to nie będzie potrzeba wojny, a nasz kraj w sposób naturalny zniknie z mapy. Tylko, że dla „naszego rządu” los Polski jest mniej ważny, niż los Europy, więc w Polsce wprowadzane są rozwiązania, które uderzają w naszą gospodarkę oraz powodują, że tracimy resztki naszej suwerenności na rzecz Paryża, czy Berlina (prawo patentowe, pakiet klimatyczny, pakt fiskalny). "Nasi" czcigodni przywódcy pchają nasz kraj w przepaść, gdyż wejście do stref euro prawdopodobnie zakończyłoby się katastrofą (piszę w trybie przypuszczającym, gdyż mam nadzieję, że do tego nie dojdzie). Co z tego, że większość obywateli jest przeciwna przyjęciu wspólnej waluty, wszak w referendum powiedzieliście UE „tak", to teraz ponoście tego konsekwencję. Referendum? W tak mało istotnej dla Polaków sprawie, jak rezygnacja ze złotówki? To chyba żart, może gdyby chodziło o związki partnerskie, to nad taką formą można byłoby się zastanowić, wszak jest to sprawa wagi najwyższej.Ciekawe jakie stanowiska zajmą w unijnych instytucjach panowie Donald T. i mistrz kreatywnej księgowości Vincent R., że tak bardzo dbają o interesy krajów zachodniej Europy

Ponadto ostatnio dowiaduję się, że najważniejszym problemem młodych Polaków nie jest wcale wysokie bezrobocie, a problem związków partnerskich. Według prorządowych mediów, jeśli nie zostaną one w końcu wprowadzone, to PO straci głosy najmłodszego pokolenia!? Co, tam brak pracy, ważne, żeby dwóch facetów, mogło sobie powiedzieć „tak” w obecności państwowego urzędnika. Od tego, że potem będą mogli dowiedzieć się o stan zdrowia chorego partnera, a także dziedziczyć po nim, bez konieczności opłacania podatku, nasz kraj będzie rósł w siłę, a Polacy będą się bogacić!

Wielu zwolenników PO podkreśla, że jeśli doszedłby do władzy PiS to doszłoby do wojny z Rosją. Nasz bezbronny kraj, ze stutysięczną armią, pozbawiony obrony przeciwrakietowych, z kilkunastoma F-16 i przekazanym nam przez zachodnich sojuszników kilkudziesięcioletnimi czołgami ze szrotu ma wyruszyć na wojnę z krajem, który rocznie na zbrojenia wydaje ponad 70 miliardów dolarów (trzecie miejsce na świecie, za USA i Chinami), a te sumy, co roku rosną? Ci, którzy w to wierzą pewnie również twierdzą, że to Gruzini zaatakowali Rosję w 2008, a prezydent Saakaszwili był pewien, że po kilku dniach walk będzie pił szampana na Placu Czerwonym. Kaczyński rzeczywiście nie ma żony i prawa jazdy, ale nie jest przecież psychopatą i samobójcą.
Bądźcie spokojni, Drodzy sympatycy PO, naprawdę już większy kataklizm, niż rządy PO-PSL oraz kreatywna księgowość Vincenta R. nam nie grozi.

Brak głosów

Komentarze

"drogi kolego, żeby nie ten parch ŚWIAT BYŁBY BAJKĄ. PARCHY DOPROWADZIŁY DO SYTUACJI ŻE POLAK NIENAWIDZI SWOJĄ OJCZYZNĘ.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338618

Z tym nienawidzeniem Ojczyzny to oczywiście przesada. Prawdą jest ,że wstydzimy się za wielu naszych pseudo politykow , Wałęsa ,Kwaśniewski i kilku ministrow spraw zagranicznych a teraz pośmiewisko całego Świata tandem Tusko -Komorowski.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#338627

gratuluję wyłożenia w paru słowach kwintesencji na temat stanu państwa i roli tych dwóch szkodników! Szkoda że nie można tego wydrukować w większych ilościach i porozkładać w różnych miejscach, żeby ci co jeszcze śpią na "zielonej wyspie" w końcu się obudzili zanim z tej wyspy nie powstanie sahara!

Vote up!
0
Vote down!
0
#338628

Dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że jednak ludzie niedługo się przebudzą. Oby

Vote up!
0
Vote down!
0
#338728

Ciesze się że tak prosto i jasno opisałeś stan naszego Państwa.Zyję w Wielkopolsce,jest to bastion bezpaństwowców,czyli wyborców Po.Przykro mi jest, że walczyło tu o Polskę tylu wspaniałych ludzi,a teraz o nich zapomniano,chyba ze tylko na cmętarzach sie o nich pamięta .Dlaczego tu w Wielkopolsce a szczególnie w Poznaniu tyle nienawiści do polskości ,nie wiem,wszyscy chcą być europejczykami.Mi czasami też jest bardzo ciężko.

Vote up!
0
Vote down!
0

wojtek

#338658

Ps,Czasami chciałbym podziału Polski na dwie połowy i przeprowadzić się na wschód.

Vote up!
0
Vote down!
0

wojtek

#338661

Najsmutniejsze jest to, że tylko w XX wieku miliony osób oddało życie za wolną Polskę, a teraz nasze pseudoelity sprzedają nasz kraj, zapewne za obietnicę unijnych stanowisk w przyszłości. Niedługo bez wojny utracimy swoją suwerenność, a większość młodych będących przyszłością tego Narodu będzie pracować na dobrobyt Anglików, Francuzów, Niemców, czy Holendrów. Wypadałoby zapytać, czemu w 1939 roku podjęliśmy walkę z Niemcami, gdy teraz nasi władcy proszą wręcz o "anschluss", bo czym innym jest przyjęcie euro?
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#338727

Odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie Donald Tusk, nota bene geniusz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338679