No i się doigraliśmy. Polacy = rasiści+antysemici+rusofoby

Obrazek użytkownika danielik
Kraj

Dokument w BBC, w którym ukazano, jak wielkimi rasistami i antysemitami są polscy kibice był tylko wstępem do pokazania mrocznego obrazu Polaków w zagranicznych mediach.Oczywiście nie dotyczy to wszystkich krajów.

Ostatnio dowiedziałem się, że nawet media w Afryce piszą i mówią o rasizmie w Polsce! Odnoszą się do rasistowskich okrzyków pod adresem Włocha Balotelliego, czy Czecha Gebre Selassi’ego Nigeryjczycy przypominają, jak to Polacy bananami obrzucali Emmanuela Olisadebe. Tak wyciąga się sprawy sprzed 10 lat. Tak wielcy rasiści z Polaków, że trzeba wyciągać, aż tak stare sprawy! No, ale cóż komunikat poszedł w świat Polacy = rasiści.

Szkoda, ze dziennikarze nie wybrali się do innych krajów. Można by odwiedzić Rzym i przejść się na mecz Lazio. Tam to dopiero są rasiści. Natomiast eksponowanie faszystowskich symboli jest na porządku dziennym. Kibice rzymskiego klubu zablokowali nawet swego czasu transfer Lilliana Thurama. Jak się można domyślić powodem był jego kolor skóry. Natomiast były piłkarz Lazio Liverani (pół – Afrykanin), swoją grę w tym klubie nazywa piekłem. Natomiast symbolem i ulubieńcem kibiców jest Paolo Di Canio, który nigdy nie krył się z faktem, że jest faszystą. Szkoda, że zapomina się, jak kilka lat temu Thierry’ego Henry nazwał ówczesny selekcjoner Hiszpanii Luis Aragones.

Skuteczna próba przerzucenia, choć części (niektórzy, jak pani Schlussel idą na całość) odpowiedzialności za holocaust na Polaków, zachęciła do dalszego oczerniania naszego kraju. Niestety rasizm i antysemityzm są wykorzystywane przez kibiców na całym świecie ,nie tylko w Polsce. Jednak komuś bardzo zależy by ukazać nasz kraj w jak najciemniejszych barwach. Zamiast mówić o gościnności, serdeczności i miłym przyjęciu przez 99% Polaków w zagranicznych mediach chętnie ukazuję się ten jedno- procentowy margines. Chętnie na Wyspach pokazano polskich kibiców dla których najgorszą obelgą jest słowo: „Żyd”. No i komunikat poszedł w świat Polacy = antysemici.

Podobnie było w czasie przemarszu rosyjskich kibiców, gdzie każdy wiedział, że do jakiś ekscesów dojść musi. Przez wiele tygodni podgrzewano atmosferę przed tym meczem. Punktem kulminacyjnym były oczywiście wydarzenia we Wrocławiu i ich późniejsze nagłaśnianie. Zamiast pochwalić 99,9 % Polaków za to, że nie reagowanie na tę jawną prowokację, nagłaśnia się zachowanie 100, czy 200 osób! W każdym kraju znajdą się chętni do bijatyki. Zwłaszcza jeśli zostaną odpowiednio zmotywowani. Podczas każdego Euro dochodzi do starć pseudo – kibiców, którzy wykorzystają każdą okazję do tego by sprawdzić się w konfrontacji z kibolami ubranymi w inne barwy. Jednak bójki Polaków i Rosjan są sprawą polityczną. Sam „car” zabrał głos w tej sprawie i za te marginalne incydenty oczywiście obwinił Polaków. No i komunikat poszedł w świat Polacy = rusofoby

Zastanawiam się kto ma interes, w tym, żeby tworzyć czarny PR, wokół naszego kraju? Jaki jest cel tych działań? Dlaczego nasze władzę zdają się nie dostrzegać problemu lub nie chcą zareagować z pełną stanowczością?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ten artykuł niesie w sobie pewną dwoistość. Niby ruskie złe, ale... no właśnie: słychać tu usprawiedliwianie się! Bo "kibole", ale było ich przecież mało,99% miało w sercu tylko miłość do Rosji, itp.
Kolego - GÓWNO.
Dobrze, że chociaż znalazło się trochę młodych POLAKÓW, którzy nie pozwolili na bezczeszczenie Warszawy, którą już raz Hitler i Stalin prawie zabili! Lepiej byłoby siedzieć w domku i udawać, że nic się nie dzieje? Sam ten banner na trybunach: "Rosja jest tutaj", powinien każdemu Polakowi zagotować krew!
A nie usprawiedliwiać się jeszcze. Co to, jakaś nowa moda? Udawać Polaka, ale zachowywać się jak Masaryk? To nie nasz styl, a jeżeli jakieś gadzinówki z Londynu, czy Frankfurtu coś bełkoczą, to od tego mamy MSZ i IPN: pisać, pozywać, prostować. No, ale czy my je "mamy"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265686

"Rosja jest tutaj". Języka angielskiego też nie umiesz.

Na banerze widniał napis "To jest Rosja".

To tak jest jak się na szkołę rzucało kamieniami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265702

Na banerze widniał napis "To jest Rosja"

--------------------------------------------------------------

Dla mnie sens taki sam jak "Tutaj jest Rosja".

Oczywiście o treści samego przesłania obrazu nawet się nie zająkniesz.

Tam przecież był ukazany gołąbek pokoju z gałązką w dzióbku, prawda?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265705

Ten artykuł niesie w sobie pewną dwoistość. Niby ruskie złe, ale... no właśnie: słychać tu usprawiedliwianie się! Bo "kibole", ale było ich przecież mało,99% miało w sercu tylko miłość do Rosji, itp.
Kolego - GÓWNO.
Dobrze, że chociaż znalazło się trochę młodych POLAKÓW, którzy nie pozwolili na bezczeszczenie Warszawy, którą już raz Hitler i Stalin prawie zabili! Lepiej byłoby siedzieć w domku i udawać, że nic się nie dzieje? Sam ten banner na trybunach: "Rosja jest tutaj", powinien każdemu Polakowi zagotować krew!
A nie usprawiedliwiać się jeszcze. Co to, jakaś nowa moda? Udawać Polaka, ale zachowywać się jak Masaryk? To nie nasz styl, a jeżeli jakieś gadzinówki z Londynu, czy Frankfurtu coś bełkoczą, to od tego mamy MSZ i IPN: pisać, pozywać, prostować. No, ale czy to MY mamy te instytucje?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265687

Ogólnie cała ta sytuacja niesie ze sobą dwoistość, bo ci młodzi Polacy, którzy Twoim zdaniem nie pozwolili na bezczeszczenie Warszawy przysłużyli się Rosjanom. O to dokładnie chodziło panu Putinowi.Pewnie żałuje, że tak mało było tych młodych Polaków.Czyli i tak źle i tak niedobrze.
Niestety główna w tym zasługa polskich polityków i mediów, że ten przemarsz Rosjan w ogóle się odbył, a do tego dostał jeszcze solidna reklamę w mediach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265689

Lucy
Człeku kochany,daj sobie spokój z "panem Putinem"!,urwałeś się z placu zabaw czy jesteś po imprezie? Cenię twoje zdanie,podane fakty i jak rozumiem ból,że nas tak widzą.I tu jestem z toba.Niemniej mi putina nie nazywaj - proszę-panem,toż to gnida.
Wiesz co to gnida? -istota stworzona na wzór i podobieństwo człowieka z resztek po nim.Z zasady dysfunkcyjna,pozbawiona uczuciowości wyższej,mylnie interpretująca sens życia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

banitka

#265716

Podobnie jak celowe mówienie "gentleman" o kimś zachowującym się po chamsku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265744

Polecam lekturę "Traktatu o gnidach". Stare ale jare, niezależnie od osoby autora.
Sugeruję też powściągnięcie zrozumiałego "zapału rewolucyjnego". Gdyby Putin był gnidą, to nie byłoby o czym/kim rozmawiać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265748

Jaką dwoistość?!
Że większość przechodniów i kibiców zorientowała się w ruskiej prowokacji?
Że nie zachowali się jak psy Pawłowa?
Śmieszne jest to, co napisałeś i całe szczęście, że większość kibiców miała więcej oleju w głowach i rozumiała, że np. ta wielka flaga to taka czerwona płachta na byka, a tvn i inne bydło tylko czeka, aby sprowokowaną "polską nienawiść" sfilmować i pokazać światu.
A Ty sam, ruszyłeś do boju? Dowiadywałeś się, gdzie te bluzy z kapturami rozdają, co by rozpoznać, kto swój?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265699

A cieszy cię to, co dziś o Polakach piszą sowieckie gazety?!
Odpowiem ci wielkimi literami, żebyś zrozumiał.
TAK!
BYŁOBY LEPIEJ SIEDZIEĆ W DOMU
I ZIGNOROWAĆ CAŁĄ TĘ PROWOKACJĘ
NIŻ LAĆ SIĘ Z ROSJANAMI,
NIŻ KOMPROMITOWAĆ TO CO PATRIOTYCZNE LUB PRAWICOWE,
NIŻ POMAGAĆ PUTINOWI UPOKARZAĆ POLAKÓW
NIŻ RATOWAĆ TUSKOWI JEGO LECĄCE NA PYSK NOTOWANIA

"To nie nasz styl"
A co jest twoim "stylem"?
Bezmyślne naparzanie się z sowieckimi prowokatorami ku ich uciesze i na oczach kamer - to twój "styl"?

Jarosław Kaczyński zrobił bardzo mądrze przewidując tę prowokację i ogłaszając bezwarunkowe zawieszenie broni na czas Euro 2012! Szkoda, że nie wszyscy go posłuchali!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265747

Dziwne zadanie do wykonania mieli prowokatorzy. Oni atakowali swoich i wydaje mi się, że głównie szło o wywołanie powszechnej awantury na ulicach.W pewnym momencie nie chodziło już wcale o Rosjan, mecz, Euro.
Jak zrozumieć rzucenie petardy pod nogi idącym spokojnie kibicom w biało-czerwonych strojach?
Na Nowym Świecie miało to miejsce,w pół godziny po zakończeniu meczu Polska - Rosja. Kilkuosobowa grupka kiboli wyglądała całkiem "narodowo". Niczym nie różniła się od kibiców.
Huk rozrywającej sie petardy miał spowodować czyjąś reakcję. Czyją? Ani Rosjan, ani nawet policjantów nie było w pobliżu.

Kiedy krzyknęłam za nimi: w kogo rzucasz głąbie? Swoim rzucasz petardy pod nogi? Jeden odwrócił sie i tępym wzrokim popatrzył na mnie bez słowa...
Ja z nimi nie mam po drodze, chociaż bliscy są mi Narodowcy. Z tymi bandytami jednak się nie identyfikuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265759

Prawdą jest to, co napisałaś. Oprócz prowokacji doszedł jeszcze drugi czynnik - bezgranicznej głupoty. Jak wspominałem, w kręgach rockowych takie coś nazywa się "ludożerką". Skini, pseudokibice, dresiarze... Dla nich "jest zadyma" = "jest impreza".

Nieważne czy kogoś skopią za kolor skóry, narodowość, orientację seksualną, sympatie sportowe, poglądy czy długość włosów. Ważne, żeby kogoś skopać.

Nieważne czy rzucą petardę pod nogi Rosjanom, policjantom czy polskim kibicom. Ważne, żeby rzucić.

Dlatego tak ostro sprzeciwiam się tu na Niepoprawnych wszystkim, którzy chcą z tych głupoli zrobić "patriotów broniących honoru...", bo pomagają oni reżimowym mediom stawiać znak równości między nami a ludożerką: faszystami, skinami, pseudokibicami itp...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265774

Taka oczywistość ale dla niektórych za trudne do zrozumienia. Swoją drogą ciekawa jest zaciekłość obrońców warszwskich band..No przecież znają swoich idoli podobno tylko z obrazków mordobicia a to trochę za mało żeby twierdzić kim są czy za co "walczą"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265882

Po co było się bić w 39tym? Oddać ten korytarz i siedzieć cicho! Po co było powstanie w Warszawie? Po co NSZ i AK walczyło w lasach do 1949 roku zamiast wstąpić do PPR i mieć spokój?
No właśnie. Pewnie trzeba było zamknąć się w domku, główkę pod poduszeczkę i przespać godzinkę w której hordy kacapów szły sobie po naszej już nieźle zbrukanej stolicy?
Kiedy Putin krzyczy "aport", to tylko psy startują, tygrysy nie rozumieją takich komend.
Ja lubię tygrysy, psy kojarzą mi się z budą. Ruską.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266003

A Pan to z tego "drugiego płuca" prawicy, tak? Niech Pan się zastanowi, czy mistrzostwa świata w piłce nożnej to dobra okazja do bójek.
Pretensje istotnie możemy miec tylko do naszych władz i mediów, bo na ten marsz pozwoliły i nadały mu wydźwiek polityczny. To te władze i media ponoszą odpowiedzialność za wywołanie niepokojów i operetkową "wojnę polsko-ruską".

A poza tym cieszy mnie, że Pani Stankiewicz udało się zademonstrować stanowisko wszystkich nas w sposób kulturalny i skuteczny.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265701

Tym interesem jest obarczenie winą za całe to zło (marginalne a w części nawet wyimaginowane, ale zawsze) kogo? Oczywiście PiS!
Powiem więcej - władze i media nie tylko milczą wobec robienia z nas rasistów, antysemitów i rusofobów, ale celowo podkręcały atmosferę, by doprowadzić do zamieszek.
Bo skoro nie udało się sprowokować żadnych incydentów 10 czerwca w "miesięcznicę", to lepsza od bidy sprowokowana dwa dni później choćby niewielka zadyma ludożerki (tak w kręgach rockowych określa się skinów, pseudokibiców i inne dziwne przypadki, dla których "jest zadyma" = "jest impreza") niż nic.

Niestety są też palanty (jak pewien radny PiS... mógłby być już "byłym" - jak by go wyrzucili, to byłby spokój), co im w tym pomagają - pisałem o tym w artykułach:
http://niepoprawni.pl/blog/961/skad-oni-biora-takich-idiotow
http://niepoprawni.pl/blog/961/wypowiedz-brudzinskiego-ws-glupoty-maciejowskiego-mowi-wszystko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265739

Pan to chyba cierpi na jakąś odmianę "syndromu sztokholmskiego".

Nie prowokować ,nie krytykować, nie reagować.

Jestem ciekaw jaki poziom chamstwa, buty ,agresji musieliby osiągnąć ruscy prowokatorzy żeby powiedział Pan, DOŚĆ !

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265799

"Najleprzą obroną jest atak".. POco ta "zadyma" ? Zaczęła się jeszcze przed rozpoczęciem. Podczas mistrzostw miały odbywać się równolegle manifestacje protestacyjne przeciwko,za, w związku, z powodu.. Wogóle mistrzostwa miały zostać zablokowane. No i co? Władza sama "zaatakowała pierwsza".
Efekt jest taki, że zamiast dokopać "władzy" usprawieliwiamy się, biadolimy, że to nie my to oni. A gdzie nasze protesty? "Zadyma" zasłoniła zupełnie problemy Polaków i Polski. Obuźmy się - "Najleprzą obroną jest atak"..
RAK

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

RAK

#265757

Jak kto?
Chyba nie prawdziwi Polacy!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265771

Przejmujesz się tym, ze ktoś Cę tak nazywa? Ja nie. Niech mu tam będzie. Mogę być rasistą + antysemitą + rusofobem. A jak się komuś nie podoba, to niech pocałuje mnie w d....., tylko przez papierek, bo ubrudzi.

Problem w tym, że wszyscy strasznie się obawiają, że ta chołota tak właśnie ich nazwie, aby wytrącić im broń z ręki zacznij nazywac się tak sam. Zobaczymy co zrobią.
______________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#265783