Międzynarodowa grabież przechodzi na wyższy poziom!?

Obrazek użytkownika danielik
Świat

Mam dziwne przeczucia, że obecna sytuacja na Cyprze sprawia, że grabież społeczeństw przez międzynarodową finansjerę przechodzi na „wyższy level”. Już nie wystarczy nakładanie na społeczeństwo coraz to nowych podatków: od pracy, nieruchomości, deszczu, czy powietrza, etc.
Przymusowe utrzymywanie przez obywateli systemów emerytalnych, które są piramidami finansowymi i niedługo rozsypią się jak domek z kart to również za mało. Nie wystarcza już produkcja pustych pieniędzy (w dzisiejszych czasach to już nawet nie są nic nie warte papierki, tylko nic nieznaczące cyferki), które powoduje ogromną inflację, czyli de facto kolejną grabież obywateli.
Teraz powiedziano Cypryjczykom wprost, jeśli macie 100 001 euro na koncie to 9,9% tej kwoty my przelewamy na konto prywatnych banków, jeśli mniej to bierzemy 6,75% waszych pieniędzy i robimy z nią to samo. Oczywiście władze Cypru mogą się jeszcze zlitować i odciążyć, tych najbiedniejszych, którzy na kontach zgromadzili mniej niż 100 000 euro, wtedy ci bogatsi zapłacą więcej, gdyż suma 5,8 miliarda przelana do banków musi się zgadzać, inaczej Cypryjczycy mogą zapomnieć o 10 miliardach pomocy z MFW.
Ciekawe, że w tym przypadku ktoś mówi o pomocy. Choć w XX wieku powinniśmy się przyzwyczaić, ponieważ zwsze, gdy Armia Czerwona ruszała na zachód gwałcić i rabować to wówczas nazywano to „bratnią pomocą”. Dziś taką samą pomoc otrzymują Cypryjczycy. Niestety wielu Polaków cieszy się, że kolejny kraj zostanie okradziony. Wielu powie, że wreszcie kolejne nieroby po Grekach wezmą się do roboty (pracę mają ludzie, robotę niewolnicy), gdyż dotychczas żyli dzięki istnieniu na ich wyspie raju podatkowego oraz praniu brudnych pieniędzy. Szkoda tylko, że nikt nie pomyśli, że być może jacyś zaradni Cypryjczycy pracowali całe życie, skromnie egzystując odkładali na emeryturę, swoje oszczędności deponowali w bankach, a teraz ktoś im mówi, że stracili z dnia na dzień 10 000 euro(!!), czyli kilkumiesięczną pensję. Oczywiście ich żyjących na kredyt i opływających w luksusy znajomych nie spotka żadna kara. Taka sprawiedliwość społeczna.
Niestety działania MFW od wielu lat powodują, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersje. Bardzo ciężkie zarzuty przeciw MFW i Banku Światowego przedstawił laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii były pracownik tych instytucji Joseph Stiglitz, który napisał w swojej książce „Globalizacja”, że MFW podchodził do krajów, które miał reformować, jak władca do swoich kolonii. Podejście takie spowodowało, że kraje, które miały zacząć się rozwijać pozostawały równie biedne, traciły część swojej suwerenności, a klasa rządząca była jeszcze bogatsza. Natomiast często kraje, które odrzucały dyktat MFW dynamicznie się rozwijały. Najlepszym tego przykładem są Chiny.
Jak zachować się w tej sytuacji pokazali Islandczycy. Socjaldemokratyczny rząd nacjonalizował banki, co spowodowało niewypłacalność tego kraju. Jednak mieszkańcy Islandii, ani myśleli spłacać długów, które zaciągnęły „ich” instytucje finansowe. Wskutek protestów społeczeństwa, prezydent rozpisał referendum, w którym obywatele opowiedzieli się przeciw spłacania długów banków z ich pieniędzy. To sprawiło, że drogi Islandii i pędzących na wyspę z „bratnia pomocą” przedstawicieli MFW się rozeszły. Ponadto 25 wybranych obywateli tworzy nową Konstytucję. Oczywiście pierwsze skutki tych działań były dotkliwe dla przeciętnego mieszkańca „Wyspy gejzerów”. Jednak przyszłość pokazała, że ta terapia przynosi dobre efekty, już drugi rok z rzędu wykazał wzrost PKB, spadło bezrobocie. Na przeciwnym biegunie leży Grecja, która mimo, że „bratnią pomoc” okazuje jej MFW prawdopodobnie przez piąty rok z rzędu znajdzie się w recesji.
Jednak w Polsce żyje wielu ludzi, którzy cieszą się cudzym nieszczęście. Myślą, że skoro oni są biedni to inni też powinni być, okazują zadowolenie, gdy sąsiadowi bankrutuje firma, radują się gdy innemu spłonął dom. Nie wiedzą chyba, że ogień lubi się rozprzestrzeniać na inne budynki, co może sprawić, że również ich dom stanie w płomieniach i zostaną bez dachu nad głową. Może podobnie będzie w Europie, jeśli eksperyment uda się na Cyprze, to może później zostanie on zastosowany w stosunku do Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Francji, a potem być może również Polski. Gdy już ludzie będą w panice wycofywać pieniądze z banków to może ktoś wpadnie na pomysł, żeby ludziom zabierać ziemię, przecież jak ktoś kto ma 100 hektarów straci 10 to jakoś przeżyje, a przecież kraj (czytaj banki) trzeba ratować przed bankructwem, bo to może mieć trudne do przewidzenia skutki.
Może gdy już wszystko zabiorze nam, ta międzynarodowa mafia (inaczej tego nie da się określić), to ludzie wreszcie będą szczęśliwi, może wreszcie przestaną cieszyć się cudzym nieszczęściem. Wszak członkowie afrykańskich plemion koczowniczych nie mają nic, poza kilkoma sztukami bydła, lepianką z krowiego łajna oraz przepaską na biodrach i są szczęśliwi…

Brak głosów

Komentarze

Międzynarodowe mafie przeniosły kasę z Cypru,czy zdązyły?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#344874

Trafiłeś w sedno! Otóż cypryjski podatek od wkładów bankowych ma chyba dotyczyć wszystkich rachunków, a nie tylko rachunków obywateli Cypru.

A wg. agencji Moody`s w cypryjskich bankach leżą lokaty rosyjskie o łącznej wartości 31 miliardów dolarów (12 mld to lokaty rosyjskich banków, a 19 - rosyjskich obywateli).

Pan prezydent Putin i pan premier Miedwiediew już zaczęli głośno sarkać ;-). Żeby było śmieszniej stwierdzili, że im to przypomina sowieckie konfiskaty mienia... :-)))!

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#344913

Bo to ci sami konfiskują.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#344932

Chciałbym wiedzieć, czy rządzący na Cyprze zabrali wcześniej pieniądze ze swoich kont, czy je "opodatkowali", tzn. okradli sami siebie? 

Vote up!
0
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#345019

To jest bardzo ciekawe pytanie. Raczej trudno mi uwierzyć, żeby ktoś okradł sam siebie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#345022

w tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana, pamiętacie ostrzelany statek z pomocą dla Gazy? gaz na morzu Śródziemnym obok Cypru, Turcji, Libanu, Izraela i wojna w Syrii? Pomoc Rosji i ich inwestycje na Cyprze? Opodatkowanie depozytów chyba ma związek z wcześniejszymi wydarzeniami nie mniej jednak precedens został dokonany. Można dokonać skoku na wszystkich obywateli + rezydentów dowolnego kraju, na firmy w ciągu jednego dnia? Można. Jak można raz to i drugi raz będzie można a powód zawsze się znajdzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344879

mogą nas jeszcze zaskoczyć...

Przy okazji ciekawe, czy razem z oszczędnościami zmniejszą im długi? No, bo jeśli ktoś miał środki zgromadzone na zapłacenie rat, a teraz mu braknie... W końcu ta grabież dotknie nawet pieniędzy z ostatniej wypłaty, a może trafić na żyjących od pierwszego do pierwszego...

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#344907

Europa, a właściwie Szkopy,
niebezpiecznie sobie poczynają z Rosją i Ameryką, napuszczając te mocarstwa na siebie. USA ma bronić odwiertów i kontraktów gazowych (oraz być albo nie być Izraela), a Sowieci pieniędzy swych oligarchów.

Unia liczy na słabość Obamy i rosnącego w siłę kagiebistę, co się zbrojnie upomni o swoich. Ale może być tak, że spanikowani klienci banków w całej Eurozonie szybko, bo masowo, ujawnią wirtualne pieniądze, które bez pokrycia nie są w stanie zaszeleścić w postaci banknotów u wszystkich chętnych do wzięcia ich do ręki.

A niechże się dzieje co chce, idę wypłacić te topniejące z dnia na dzień grosiki, jakie mam na koncie - bo i tak już gorzej być nie może. Raz kozie śmierć!

Obecny światowy system finansowy to jest szejker, i bądź co lub kto nim potrząśnie, np. panika pod bankomatami, może spowodować, że skończy się to wojną na skalę światową.

Jeśli z 10 dolarów długu gwarantowanego obiecanką spłaty, można wykreować 9 kolejnych pożyczek zostawiając sobie 10% niby zabezpieczenia z pierwszej umowy (potem do pożyczenia jest 9, dalej 8,1 itd) z tego rozpoczętego ciągu wirtualnego pieniądza, to skala zadłużenia społeczeństw jest przerażająca, bo w obiegu realnie krąży tylko 3% banknotów mających pokrycie w dobrach.

Sprokurował to przez pączkowanie amerykański (pejsaty) FED, który odpalił sobie dwa dodatkowe akceleratory w postaci Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Europejskiego Banku Centralnego.

Możecie sobie wyobrazić jak ta rozpędzona machina drukowania pustego pieniądza już gna i stale przyśpiesza ku przepaści!?

Bardzo pouczający, klarowny link o tym (w 3. częściach), polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=4GgAOF1vZWI

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#344960