Wrażenia poweekendowe

Obrazek użytkownika rewident
Kraj

 

I znowu kolejny weekend za nami. Nasza ojczyzna rozwija się w zawrotnym tempie 5,8%.

Chodzi tutaj o wzrost PKB w II kwartale bieżącego roku, bo rozwój ideologii liberalnej odbywa się w tempie dużo szybszym. Dziś okazało się, że rząd USA przejął kontrolę nad dwoma największymi instytucjami kredytującymi jankeskie budownictwo mieszkaniowe. Parę miesięcy temu Anglicy znacjonalizowali Northern Rock, bank zajmujący się dokładnie tym samym. W związku z tym, że oprócz błyskawicznego rozwoju rzeczonej ideologii, liczba idiotów w naszym kraju rośnie wykładniczo, żaden z komentatorów ekonomicznych nie skojarzy tej kwestii, z 70% udziałem zagranicznego sektora prywatnego w krajowej bankowości. Tak wysoki udział miał - zdaniem autorytetów ze szkoły Balcerowicza (tak!) - zapewnić nam bezpieczeństwo depozytów i obrotu gospodarczego. Niestety działanie rządu amerykańskiego nie do końca potwierdziły tę tezę.

http://wiadomosci.onet.pl/1820802,12,item.html

http://money.cnn.com/2008/09/07/news/companies/fannie_freddie/index.htm?cnn=yes

Interpretacje mają swoich autorów. Profesor Winiecki, który za wszelką cenę chce oddzielić politykę od gospodarki, nosi zdjęcie Wałęsy w klapie marynarki. W rozmowie z red Legowiczem zapytany o gospodarkę zaatakował IPN. Później powiedział, że przez najbliższe 10 lat ceny surowców będą rosły. Trzymamy Pana za słowo, Panie profesorze, nie rozumiemy tylko, dlaczego dzieli się Pan z maluczkimi wiedzą tajemną. Skoro jest Pan takim świetnym analitykiem, dlaczego nie zainwestuje Pan własnej gotówki w miedź czy ropę i za 10 lat zgarnie miliony? Boi się Pan? W telewizji wyglądał Pan na bardzo pewnego siebie.

Ludzie niespełna rozumu postanowili reklamować lokatę na 8%  poprzez parodię orędzia prezydenta Kaczyńskiego. W normalnym kraju mieszanie banku w politykę kończy się natychmiastową dymisją zarządu i wymianą rady nadzorczej. Nie u nas. Następcy aferzystów z Banku Śląskiego oraz krajanie właścicieli Eureko mają pełen ubaw. Nie wiadomo tylko, z czego cieszą się bardziej: z ataku na znienawidzony PiS czy ze sprostytuowania jednego z lepszych polskich aktorów.

Z nieznanych przyczyn lokata na 8% jest tylko lokatą kwartalną, a oprocentowanie dotyczy całego roku. Zatem bank na wstępie już oszukuje swoich klientów. Może sobie na to pozwolić, bo antykaczyści są na takie szwindle bardzo podatni. Rok temu uwierzyli w podsłuchiwanie dziennikarzy przez CBA, w uwiedzenie Sawickiej przez agenta tej służby i zagrożenie demokracji. Dziś uwierzą w 8% w Śląskim. Za 3 miesiące będą jeszcze szczęśliwsi. Założymy się?

Co innego dotyczy mieszkańców województw Warmińsko-Mazurskiego i Świętokrzyskiego. Tam bezrobocie zaczyna już rosnąć. Oczywiście Świętokrzyskie obrywa za swoje, bo w wyborach poparło PiS. W ramach akcji odwetowej PO opóźnia budowę drogi ekspresowej do Kielc, więc na rozwój przemysłu i usług nie ma tam co liczyć. Gorzej, że matecznik PO - Olsztyn i okolice zaczyna też mieć kłopoty. Już rok po wyborach i coraz trudnie zrzucić winę na PiS. No, jest jeszcze tak zwany kryzys światowy i Niemcy coraz rzadziej kupują polskie krasnale. Może da się tego newsa jakoś sprzedać elektoratowi. PR pracuje, ale jest coraz trudniej. Naprawdę zaczyna już brakować pomysłów.

http://biznes.onet.pl/0,1820418,wiadomosci.html

Na moje nieszczęście obejrzałem wystąpienie Sary Palin na konwencji wyborczej Republikanów. Młoda, piękna kobieta. Silny człowiek, matka pięciorga dzieci, w tym jednego z zespołem Downa. Przeciwniczka aborcji i sprawny organizator. Pogromca skorumpowane establishmentu Alaski. Po kilku minutach jej przemówienia zrozumiałem, dlaczego PKB USA jest 3-4 razy wyższe niż PKB Polski. Oni mają Sarę Palin - my mamy Piterę, Kopacz i Senyszyn.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a wracając do naszego podwórka to pozwolę sobie zauważyć, że po dziś dzień rząd nic nie zaproponował ani z dziedziny gospodarki ani prawa, ani służby zdrowia. nic kompletnie. totalne dno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#3783