Sikorski błysnął logiką

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Minister Sikorski w trakcie rozmowy z dziennikarzem CNN przyznał iż to co ujawniły taśmy prawdy....to prawda. On uważa sojusz z USA za szkodliwy. Dziś co wynika z treści jego wypowiedzi nadal nie jest zadowolony z owego sojuszu.

"Niestety działania Rosji na Ukrainie sprawiają, że czujemy się nie bardziej, lecz mniej bezpiecznie. Jeden z naszych sąsiadów - Rosja - prowadzi hybrydową wojnę przeciw innemu naszemu sąsiadowi" - powiedział Sikorski w nadanym w niedzielę wywiadzie.Prowadzący, Fareed Zakaria, nawiązując do ujawnionego przez tygodnik "Wprost" nagrania ze stycznia, w którym Sikorski mówił, że stosunki polsko-amerykańskie są nic nie warte, zapytał, co Waszyngton powinien zrobić, by nadać więcej treści relacjom Polski z USA.

"To nielegalne nagranie, które jest przedmiotem postępowania karnego. Ale wtedy w styczniu, kiedy była już presja Rosji na Ukrainie, mieliśmy 10 żołnierzy USA w Polsce. Teraz mamy 500 żołnierzy NATO. To postęp, ale poziom naszego zaniepokojenia rosyjskimi działaniami wzrósł, więc potrzebujemy zapewnienia, że wschodnia flanka NATO zostanie wzmocniona" - powiedział Sikorski. pap

Muszę przyznać iż postępowanie Sikorskiego zaczyna być coraz bardziej szkodliwe dla naszego kraju. Staje się też coraz bardziej irytujące, podejrzewam nie tylko dla mnie, również dla USA.

Sikorski który po nastaniu rządów PO świadomie zmienił kierunek naszej polityki zagranicznej- całą oparł o Berlin. Dziś dąsa się jak rozkapryszony bachor pomocy od USA, bo jego polityka się skompromitowała. Kolejny raz trzeba przypomnieć jego słowa z 2008 roku-nowy rząd świadomie zmienił sposób negocjacji z Amerykanami ws. tarczy, bo nie zgadza się z polityką poprzedniej ekipy w tej sprawie.

Nowy rząd świadomie zrobił też parę innych rzeczy-zbliżył się do Rosji, oddalił od naszych sojuszników z wyprawy do Gruzji. Sikorski świadomie, wręcz błagał Niemców o większy ich udział w polityce na naszym kontynencie. Jego marzenie się spełniło, Niemcy mają na obecną politykę Europy największy wpływ. Niemcy maja największy wpływ na hamowanie, torpedowanie sankcji wobec Rosji i Putina. Niemcy hamują postulaty.. Sikorskiego w sprawie przesunięcia baz NATO do naszej części Europy. Przypomnę tylko słynne słowa Nie sądzę, by minister Radosław Sikorski rzeczywiście mówił o tym, że możliwe jest stacjonowanie w Polsce oddziałów NATO, zwłaszcza w takich rozmiarach. Sądzę, że wie, że stoi to w sprzeczności z porozumieniami zawartymi między NATO a Rosją – oświadczył minister spraw zagranicznych Niemiec.

Sikorski miast jasno i klarownie nazwać postępowanie Niemiec, zamiast wykorzystać wywiad w stacji o tak dużym zasięgu do krytyki postawy Berlina, on....krytykuje USA. Jedyne państwo (prócz "pisiora" Camerona) które udzieliło nam jakiejkolwiek konkretnej pomocy. Albo Sikorski-co jest w jego stylu, stylu zadufanego w snoba- nie potrafi przyznać się do porażki swej polityki. Albo Sikorski świadomie szkodzi naszym poprawiającym się relacjom z USA, bo nie jest to w interesie Berlina...

Innych możliwości nie widać, każda z tych dwóch jest działaniem szkodliwym dla Polski.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

sejm -kneset, prezydent - ruski agent i cala zgraja pospolitych bandziorow, złodziei, szabrownikow rzadzi kawalkiem europy ktory do niedawna nazywany byl POLSKA.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1433924

...Jest aż niemożliwe, by człowiek o tak upośledzonym intelekcie wypowiadał się autorytatywnie o polskiej polityce! Jest aż niemożliwe, że takie indywiduum piastowało stanowisko szefa MON za rządów pIs! z jednej strony wydaje się być człowiekiem, który ma jakąś wizje i potrafi przewidzieć rozwój sytuacji-zagrywka z "majdanowcami", by następnie znowu stulić uszy po sobie i nie wychodzić przed szereg tzn. przed merkel...Jak można mieć pretensję do Amerykanów, że nie angażują się w ew. pomoc dla Polski, skoro to rząd, którego jest reprezentantem zatwierdził gazociąg północny, który za jednym zamachem stał się pętlą na szyi Polski...Pomijając wszystko zdolności operacyjne Amerykanów w głównej mierze opierają się na US NAvy a proszę podać mi jeden znaczący amerykański okręt, który przepłynie NAD Nordstreamem..!!! A, niestety, biorąc pod uwagę gierki i sympatie merkel nomen omen pojętnej uczennicy GRU niemcy bardzo ale to bardzo niekoniecznie mogą użyczyć w razie czego swoich lotnisk Amerykanom...Powtórka z historii!? no ale mamy przy" wadzy" historyków, natomiast KTO GDZIE i CZEGO ich uczył, to zupełnie inna bajka...Dziwne, że "płemieł" nie chwali się kolejnymi dodrukami swojego bestselera o Gdańsku...trochę grosza się przyda, tak jak po pierszym wydaniu, które to umożliwiło "płemiełostwu" stanięcie na nogach a teraz to już chyba VI emisja-strach się bać! Wracając jeszcze do szefa MSZ, jego schizofreniczne podejście do polityki na początku sprawia wrażenie rozgrywki prowadzonej przez starego wygę, ale tylko do momentu gdy kończy się blef i ktoś gdaknie "sprawdzam"- w tym momencie, właśnie, z reguły pokerzysta radzio znika ze sceny na kilka dni, by lizać rany a po powrocie od lizania strasznie ma trzęsące łapki i głosik-tym Ławrowa nie przestraszy...!Pomijając, że wypominał Lawrowowi wypitą butelkę wyborowej, kilka miesięcy temu...oj...a fe...Tak, z tego co wiem oksfordczycy nie postępują...nawet z Moskwy via Afganistan...!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1433983