Podpowiadam naszym dyplomatycznym miernotom

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Działania Rosji na Ukrainie sprawiły że nasze władze odkryły rzeczy jakie dla średnio rozgarniętego dziecka były czymś oczywistym. Rosja nie będzie naszym przyjacielem, Rosja ma swoje polityczne interesy i każde ich naruszenie jest rispostowane ruchami wojsk. To nagłe odkrycie wsprawiło naszych dyplomatów w ogromne zakłopotanie. Zakłopotanie były tym większe im większe było i jest naciskanie Niemiec by nie krarać Rosji zbyt mocno za jej działania na Ukrainie. Reakcja naszych dyplomatów jest znameinna-wszyscy zniknęli, nikt nawet nie pisnął w stroną Berlina.  Postanowiłem więc pomóc Donaldowi i Radkowi w tej trudnej sytuacji. Skoro naród pokarał się takimi przywódcami...Pokażę im jak robią politykę dorośli ludzie.

Najpierw zacznę od założeń-wiadomo iż nam chodzi o zbudowanie baz NATO lub powstanie bazy wojsk USA na terytorium Polski. Wiemy już że Berlin sie na to nie zgodzi, Berlin ma swoje interesy z Rosją..

Donald z Radkiem postanowili zniknąć, tyle z nich mamy w trudnych momentach. Obecna sytuacja jest jednak wymarzoną do prowadzenia polityki, każde państwo chce teraz coś ugrać-z jednej strony Ukraina, z drugiej Irak z Syrią. Wczoraj USA wysłało sygnał w sprawie chęci tworzenia koalicji eliminującej islamistów. 

Państwo Islamskie może pokonać międzynarodowa koalicja, dysponująca zarówno siłą zbrojna, jak i wsparciem dyplomatycznym- powiedział podczas briefingu w Pentagonie, przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA, generał Martin Dempsey.21-VIII-2014 pap

Nasze władze już powinny być w USA z ofertą poparcia tego pomysłu i udziału w nim. Z jednym warunkiem-wybudowaniem bazy wojsk USA-najlepiej przy granicy wschodniej naszego kraju. 
Tylko takie działanie + budowa tarczy antyrakietowej wraz z zakupem wyrzutni rakietowych (z zasięgiem minimum -Uralu) sprawi iż staniemy graczem z którym wszyscy w regionie muszą się liczyć.
W innym przypadku będziemy pomijani jak obecnie podczas rozmów, rozmów które dotyczą bezpieczeństwa naszego regionu...
 
Przykład z dziś, gdzie Niemcy mają Donalda, jego politykę wschodnią i unię energetyczną.
 
Potwierdziły się marcowe obawy INTERIA.PL - ministerstwo gospodarki Niemiec zaakceptowało sprzedaż RWE Dea. To spółka córka koncernu RWE, trudni się wydobywaniem gazu i ropy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby firma nie trafiała w ręce człowieka Kremla - pochodzącego ze Lwowa oligarchy, drugiego w Rosji bogacza Michaiła Fridmana.Zyskał udziały w koncernie posiadającym 190 koncesji na wydobycie ropy i gazu. Chodzi o złoża w Europie (w południowo-wschodniej Polsce, na Podkarpaciu i w rejonie Limanowej, Nowego Sącza i Gorlic ma pięć koncesji na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów, obejmujących łączny obszar ok. 3,3 tys. km kw.)22-VIII-2014
 
Niestety w tak krytycznym dla Polski momencie, na jej czele stoją osoby bez jakiejkolwiek wizji, odwagi. Ile do czasu wyborów Polska straci szans??????
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)

Komentarze

Piszesz: "Niestety w tak krytycznym dla Polski momencie, na jej czele stoją osoby bez jakiejkolwiek wizji, odwagi." Nie masz racji. Na czele kraju stoją osoby podporządkowane zarówno Kremlowi (udział bądź wiedza o przyczynach Katastrofy Smoleńskiej) jak i Berlinowi (kasa założycielska partii). Wszystko co mówią, głoszą jest napisane za jedną z naszych granic, a najpewniej uzgodnione dwustronnie pomiędzy Władimirem a Angelą. I to jest groźne.

 

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1435947

Oni tak chcieli płynąć w głównym nurcie że dużo rzeczy robili z własne inicjatywy.Ileżto pochwał za każdeklepnięcie przez Angelę dostawali od tutejszych "rozumnych"..

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1435961

Nie obraź się, ale znowu Cię sprostuję. Tym razem zrobiłeś literówkę. Piszesz: "...w głównym nurcie..." a powinno być chyba: "...w gównym nurcie.."? ;-)

 

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1436007

Nie obrażam się:)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1436028

...na budowę tarczy trzeba czasu, na dozbrojenie czas, na gwarancje czas - konflikt jest 1000 km od nas. Czasu już nie ma - niestety. Jaki więc będzie przebieg zdarzeń? Nawet njabardziej inteligentni mają problem aby cokolwiek prorokować. POpaprańcy godnie wykonali swoją robotę - zniszczyli kraj od wewnątrz ( tarcza - blokada, zamach na prezydenta, wybicie oficerów ) zostajemy sami, gwarancji znikąd i tyle mości Panowie. Sołtysi z najbardziej wiernymi Lemngami i dupowłazami wycofają się w bezpieczne miejsce by już z tamtąd obserwować apogeum swej niszczącej polityki. Utworzą fajny rząd, fajnej polski na uchodźctwie, założą kapcie albo wemą się za uprawę ogródków, lokalizacja jakiś tam ciepły kraj. Tu zostaną głupcy i Niepoprawni :) i pewnie część tylko armii, tej jeszcze z zasadami...SummaSummarum część lemingów co się nie zachaczy zajarzy w końcu jak zostali zerżnięci bardziej cwani zwieją ale nie dla wszystkich będzie miejsce i tu będzie zonk. Cud i wiara chyba tylko pomoże bo w takiej postaci i z takim uzbrojeniem a raczej rzobrojeniem nie mamy szans, na koniec jeszcze coś pocieszającego, gdy będzie gorąco GW TVN i cały maistream też spieprzy to część optymistyczna...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1436048

Dozbroić się mozan bardzo szybko, trzeba tylko mieć chęć..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1436088

chciałbym aby starczyło czasu na te dozbrojenie - ale nie przy tej ekipie zdrajców rządcących. Car działa z germanką dość szybko a wybory w Polsce do parlamentu daleko, przez ten czas wszystko może się zdażyć...wracając do planów rządu na uchodźctwie lokalizację ustalam na Peru

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1436093

To panstwo nie udziela azylu antykatolikom .

Pozdrawiam

Chcesz spac spokojnie ? nie klam , nie oszukuj siebie i innych !
 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1436171

...POdziadostwo jest tak przebiegłe i fałszywe że nawet oszołom od mirabelek i szczawiu się nawróci a nawet do klasztoru wstąpi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1436367