Nawet Ukraina nas wyprzedziła...

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat
Dotychczas w sprawie Ukrainy nasze władze i my wypowiadaliśmy się z poczuciem wyższości, jako ci lepsi. Są jednak sprawy w których musimy się mocno rumienić ze wstydu obserwując działania Kijowa. Taką sprawą jest lustracja.
 Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ogłosił, że podjął decyzję o podpisaniu ustawy lustracyjnej, której celem jest oczyszczenie władz jego kraju z dawnych agentów sowieckich służb, a także urzędników z ekipy obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza
 
"Podjąłem decyzję o podpisaniu ustawy. Lustracja zostanie przeprowadzona. Aparat państwowy będzie oczyszczony z agentów KGB i wierchuszki Partii Regionów (Janukowycza)" - napisał szef państwa na swoim Twitterze.
 
Cały aparat państwowy powinien być oczyszczony od działaczy partii komunistycznej (ZSRR) i Komsomołu oraz przywódców Partii Regionów, która chciała odgrodzić nas od Europy i zamknąć w Unii Celnej (Rosji, Białorusi i Kazachstanu). W wyniku wcześniejszych wyborów parlamentarnych (26 października) Partia Regionów powinna znaleźć się na śmietniku historii - powiedział prezydent przemawiając do studentów.
Lustracja będzie obowiązkowa dla osób zajmujących stanowiska państwowe. Ci, którzy jej nie przejdą, nie będą mogli piastować funkcji w organach władzy przez okres do dziesięciu lat. Według ministra sprawiedliwości Pawła Petrenki weryfikacji poddanych zostanie blisko milion osób.
 
 Lustracja obejmie m.in. osoby, które w okresie od lutego 2010 r. do 22 lutego 2014 r. pracowały na stanowiskach prezydenta, premiera, ministra, czy też były kierownikami w organach władzy wykonawczej. Oznacza to, że lustracji zostaną poddani ludzie z ekipy obalonego w lutym prezydenta Janukowycza, który rządził właśnie w tym okresie.
 
 
Odrębną grupę podlegających sprawdzeniu stanowią urzędnicy partii komunistycznych Związku Radzieckiego i Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, a także pracownicy i agenci KGB b. ZSRR i USRR. pap 3-X-2014
 
Teraz to my musimy poprosić o pomoc Ukrainę, niech wyjaśnią jak to jest możliwe że u nich tyle czasu od upadku ZSRR lustracja będzie przeprowadzona. W chwili konfliktu okazało się iż odsunięcie od władzy ludzi służących ZSRR i KGB trzeba odsunąć. 
 
Dla nas decyzja Ukrainy winna być ostatnim dzwonkiem. Polak może być mądry przed szkodą, nie musimy czekać aż będziemy w sytuacji Kijowa. Możemy na spokoju przygotować podobną ustawę i odsunąć od stanowisk państwowych WSZYSTKICH urzędników PRL, UB, SB.
 
W normalnej sytuacji wzorem Kijowa winniśmy zlustrować polityków partii rządzącej w latach 2007-2014. Trzeba sprawdzić co było źródłem ich ślepego, fanatycznego wręcz brnięcia w przyjaźń z Putinem i Rosją. Wbrew jakiejkolwiek logice i zdrowemu rozsądkowi. Należy sprawdzić czy to tylko naiwność i głupota, czy też przeszłość ich dogoniła???? Ale w tej chwili z waidomych wzgledów skupmy sie tylko na komunistach. 
 
Przypomnę iż to ten sam Putin który ustanowił w 2004 roku Dzień Jedności Narodowej, dla upamiętnienia rocznicy wyzwolenia Moskwy spod polskich rządów w 1612 roku....
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

dziennikarzy z lzech mediow takich jak Michnik Stokrotka Lis itd. oraz cale sadownictwo.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1443733

Ale najpierw do WNK uzasadnienie "spałowania".

Słowo: "dołączył bym" piszemy razem, tj. "dolączyłbym".
A co oznacza słowo "lzech"????
Poza tym "sadownictwo" ma się tak do "sądownictwa",
jak "łaska" do... "laski".

Jak na jedno zdanie, to chyba tych błędów jest stanowczo za dużo!

 

A odnośnie tematu, jaki poruszył w swej notce Zuberegg: - nie jestem przekonany, czy za rok po wyborach nową partię rządzącą stać będzie na przeprowadzienie lustracji.

Wiem, że PiS miał w swym programie opracowanym w 2004 roku postawienie "szlabanu" dla towarzyszy komunistycznych w zajmowaniu kierowniczych stanowisk w państwie, ale do realizacji potrzebna była akceptacja większości parlamentarnej, a jak wiadomo, jej nie było. Pożyjemy - zobaczymy.

 

    

 

    
 

Vote up!
3
Vote down!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1443737

Wszystko zależy od sytuacji międzyanrodowej

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1443751

Takie coś jest możliwe tylko w mediach publicznych

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1443750