Merkel z Putinem wypiją dziś szkocką?

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Dotychczas zawsze kibicowałem wszystkim ruchom separatystycznym i niepodległościowym. Zawsze cieszyły mnie manifestacje Basków, Katalończyków czy katolików z Irlandii Płn. Były tego dwa powody. Pierwszy-uważałem-dobrze wam tak, promujcie dalej multi-kulti, dalej podważajcie istotę państwa narodowego. Sami sobie rozwalajcie państwo, sami się osłabiajcie.Drugi-uważałem iż to dobrze dla Polski. Dzięki temu staniemy się jednym z głównych filarów Europy i UE. Nie będziemy musieli wykonywać poleceń z Brukseli, będziemy kreować politykę Europejską.Przecież Francja, Hiszpania, Włochy, Wlk. Brytania to państwa w których są poważne tendencje separatystyczne. W normalnej sytuacji dla Polski jest to bardzo korzystne zjawisko. My jako kraj jednolity (jedyny pozytyw II wojny), zwarty musimy zyskać jeśli chodzi o nasz potencjał. Zyskać słabością innych. Oczywiście nasze rodzime "rozumne" też pragnęły sobie zafundować separatystów ( w zasadzie kiedyś należy sprawdzić czy to tylko ich własna inicjatywa?) Jednak nie znalazło to poklasku. Takie zdanie miałem aż do teraz....Dziś działanie Szkocji jest dla Polski wyjątkowo szkodliwe i groźne. Rozpad Wielkiej Brytanii w tej chwili, to prezent dla Berlina i Moskwy. Niemcy tracą jednego z dwóch rywali do wpływania na UE. Drugi, czyli Francja jest słaby, jej obecny przywódca-jeszcze słabszy. W chwili konfliktu na Ukrainie, w chwili gdy Niemcy z Rosją ustalają sobie kształt Ukrainy, w chwili gdy niemiecka gazeta nas straszy słowami Putina o zajęciu Warszawy, Bukaresztu, Wilna.. Naszym interesem jest by najpoważniejszy obok nas sojusznik USA w Europie był silniejszy. Słabsza Wielka Brytania oznacza silniejszy Berlin i Moskwę.Dlatego dziś jako Polska musimy być przeciw niepodległej Szkocji i przeciw separatystom w innych krajach UE. Oczywiście przeciw tylko do czasu uspokojenia Putina. Potem znów kibicujmy separatystom, niech windują rolę Polski w Europie.Dziś kibicujmy by Merkel z Putinem telefonicznego toastu szkocką nie wznosili...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)

Komentarze

Nie wypiją.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1440716

Oby:)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1440723

    Zostawiłem komentarz pod tekstem Jinksa, w którym zaznaczyłem, że Szkoci głosują ale sami nie wiedzą jaką drogą pójdą dalej. Przecież, to referendum, może pozostawić Szkocję przy Koronie na takich zasadach, na  jakich funkcjonują Wyspy Normandzkie, Wyspa Man etc. Taki scenariusz mógłby być korzystny tak dla Szkocji jak i dla reszty UK. Jeśli Szkocja wystapi z UE, to może się okazać, że jej gospodarka przyspieszy. To może być sygnał do wielu korzystnych zmian. Ja osobiście nie wierzę, że Szkoci ogłoszą się republiką czy ustanowią własną monarchię. Poczekajmy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

              

#1440747

Ja nie wiem nawet, ile racji jest w Twoim komentarzu, znam jednak słowa Cameron'a, który mówił , że "rozstanie będzie bolesne i na zawsze".

W tym referendum wbrew pozorom, to nie chodzi o przyszłość Szkocji, a o przyszłość UK, które ktoś postanowił osłabić, co słusznie sugeruje Autor powyższej notki.

 

Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1440760

     Bolesne dla kogo? Ciekawe co mówił premier UK gdy na secesje zdecydowała się Kanada. Dziś Kanada wraca do bliższych relacji z UK. Pojęcie "na zawsze" w polityce nie istnieje. Cameron się boi, że Szkocja pogoni Ciapków i zacznie funkcjonować obok UE z wielkimi korzyściami dla siebie. Takie UK dwóch prędkości.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

              

#1440765

Najbardziej bolesne dla samej Szkocji, która w przypadku separacji pogrąży się w dobrodziejstwach oferowanych przez Deutshe Banki i OFE i własnie o to w tym wszystkim chodzi. 

Niemcom brakuje jeszcze w Europie takich państw jak Grecja, Portugalia, Hiszpania, czy w końcu Polska.

Uzależnienie - tym się należy kierować w ocenie szkockiego referendum.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1440813

„Ciekawe co mówił premier UK gdy na secesje zdecydowała się Kanada.”  –  pisze pacyna.

Odnoszę wrażenie, że wspominając Kanadę, miał Pan na myśli proces repatriacji Konstytucji z 1867 r. z Londynu do Ottawy. Proces zakończony w 1982 roku uchwaleniem przez parlament w Londynie i z aprobatą królowej Elżbiety II tzw. Aktu Kanady.  Jednocześnie w tym samym roku, parlament kanadyjski (także z królewską aprobatą) uchwalił Akt Konstytucyjny Kanady.

Proces repatriacji kanadyjskiej konstytucji nie miał prawie nic wspólnego z obecnym referendum w Szkocji, gdzie pytanie postawione przed Szkotami brzmiało: „“Should Scotland be an independent country?”  („Czy Szkocja powinna być niezależnym krajem?”).

Mówienie o „secesji”  Kanady w sytuacji, gdy kraj ten był od zarania Organizacji Narodów Zjednoczonych (1948) jej pełnoprawnym członkiem i zajmował czterokrotnie miejsce w Radzie Bezpieczeństwa, gdy państwo to było jednym z założycieli NATO (1949), nie mówiąc o rozsianych po całym świecie ambasadach i goszczeniu przedstawicielstw dyplomatycznych tej samej rangi w Ottawie – jest nieporozumieniem.

PS. Zgadzam się natomiast z Panem, że „[p]ojęcie "na zawsze" w polityce nie istnieje.”

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#1440900

mini off topic - zdaje się Putin nie zgadza się z Cameronem i po swojemu odrabia lekcje krymskie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1440888

Odejście Szkocji osłabia Wielką Brytanię, co niestety wzmacnia pozycję Berlina i Moskwy...Niezależnie od tego co później Szkocja zrobi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1440772

   A pod jakim względem osłabia?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

              

#1440775

Pod ludnościowym, gospodarczym. W UE siła głosu zależy od tych dwóch czynników 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1440798

Szkocja, tak jak kiedys Indie, to beneficjent bycia w Koronie. Reszta do nich doplaca. Ludnosciowo, to lekko ponad 5 mln. Z czego czesc Szkotow zyje poza Szkocja. Paradoksalnie obie strony moga na tym zyskac. A Szkocja wcale nie musi calkowicie zrywac swoich zwiazkow z Korona. Oni nawet jeszcze nie maja pomyslu na ustroj.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

              

#1440820

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Why Scotland voted No: five key moments:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/scottish-independence/11106917/Scottish-independence-live-results-as-they-happen.html

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1440911

:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1440919