Kolejny policzek od Putina

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Deja vu, znów mam uczucie iż już to gdzieś widziałem....Dwa dni temu Putin powiedział o pomyśle budowy drugiej nitki "jamału", dziś podpisano memorandum w tej sprawie.

Szef koncernu Gazprom Aleksiej Miller i prezes spółki EuRoPol Gaz Mirosław Dobrut podpisali w Petersburgu memorandum ws. budowy drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa - poinformowała agencja ITAR-TASS, powołując się na Gazprom. Dokument ma przewidywać realizację projektu Jamał-Europa II przez terytorium Polski w kierunku Słowacji i Węgier, o przepustowości nie mniejszej niż 15 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

Premier Donald Tusk stwierdził jednak, że nic o tej sprawie nie wie.
Według wiceszefa koncernu Aleksandra Miedwiediewa, reakcja strony polskiej na propozycję ws. Jamału II była "pozytywna".rmf.fm

Prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa-mówi-jestem zaskoczona iż strona rosyjska tak nagłośniła fakt podpisania memorandum....

Tusk jak zwykle nic nie wie, PGNiG-zaskoczone. Znów Rosjanie zaskoczyli Tuskowców, to zaczyna być wnerwiający obraz ciągle widzieć debilną minę Tuska którego znów zaskoczyła polityka.

Najpierw tak go Putin zaskoczył że do dziś Tusk nie wie na jakiej podstawie wybrał przepisy do badania katastrofy smoleńskiej. Następnie Tusk był całkowicie zaskoczony raportem Anodiny. Dziś jest zaskoczony memorandum...

Co ciekawe memorandum stoi w całkowitej sprzeczności z naszymi interesami energetycznymi, jak również jest sprzeczne z planami obecnego rządu. Fakt iż zostało ono podpisane świadczy tylko o całkowitym bezładzie panującym w rządzie Tuska. Obecny rząd jest całkowicie bezradny w zetknięciu ze sprawnym i przemyślanym działaniem ponosi klęskę za klęską.

Od ujawnienia pomysłu Putina minęło kilka dni, nasz rząd w tym czasie nie umiał zareagować. A dziś dowiadujemy się iż już podpisano memorandum w sprawie budowy drugiej nitki!!!!!!! Całkowita dyplomatyczna kapitulacja. Liczę iż to będzie dla tych nawet najbardziej zaślepionych wyznawców Tuska alarm. Ci ludzie szkodzą pozycji naszego kraju, to kolejny jaskrawy przykład.

Trzeba zadać sobie pytanie-czy bliskość z rocznicą katastrofy-ma tu jakieś znaczenie? Oby się nie okazało że ta demonstracja Putina jest pokazaniem Tuskowi iż jakikolwiek opór z jego strony spowoduje wykrycie mat. wybuchowych przez stronę rosyjską. Może wypłyną jakieś mat. na Tuska, może jakaś notatka z jego rozmów z Putinem.
Tusk jak zawsze w takiej sytuacji abdykował całkowicie, już pewnie jest w drodze na urlop. Rosjanie już osiągnęli sukces....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdyby budowę tej drugiej nitki Jamału w całości finansowało Gazprom. A Rosja zaczęła by nam płacić za tranzyt gazu przez nasze terytorium zarówno tej przyszłej ale i tej co już istnieje( bo ponoć nam nie płacą i tracimy na tym 2 000 000 000 zł rocznie) to można by się zastanowić. Bo można by za te pieniądze skończyć budowę a następnie jeszcze rozbudować Gazoport tak aby Gazpromowi grać na nosie i w razie co mamy atut zamknięcia gazociągu , a i ruski znowu by stracili bezsensu kasę. Ale ja w cuda nie
wierze .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Polak to honor.</p>

#348738

i specjalne bezlitosne w stosunku do Polakow sluzby.
Zamach w Miroslawcu byl proba generalna i testem przezd zamachem smolenskim, na sprawnosc tych sluzb i manipulacje tak spoleczenstwem zeby lykneli Polacy kazde klamstwo, a ochorona prezydenta wraz z naiwnym Lechem Kaczynskim dala sie zarznac jak barany wraz z elita polski nieczego nie przeczuwajac.
Tusk to smiec i zdrajca dla Putina zreszta jak nazwal go oficjalnie jego czlowiek w Warszawie, ktorego nie musi pytac w tej chwili co zrobi z prywislamnkim krajem, a kto sie wychyli konczy samobojstwem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348764

Nam sie nie opłaca firmowanie drugiej nitki... My musimy zadbać o opłacalność gazoportu oraz gazu z łupków-to jest nasz interes.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#348801