Onus probandi, czyli ciężar dowodu.

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Kraj

Katastrofa, czy zamach? To ciągle jest pytanie, które dzieli Polaków. Znam wielu, którzy od początku znali odpowiedź. Ja nie znałem. Tym bardziej podziwiam tych, którzy wzięli na siebie ciężar dowodu potwierdzającego ich tezę.

Nie ukrywam, że jedna ze stron jest mi bliższa, bo od pierwszych minut musiała nie tylko szukać argumentów, ale walczyć o wiarygodność, warstwa po warstwie zdejmować z siebie odium oszołomów, niepoważnych zwolenników teorii spiskowych.
Ci drudzy nie musieli. Sami sobie nadali rangę autorytetów, wszystkowiedzących mędrców, w których
wyroki ciemny naród ma wierzyć i przyjąć a priori.
A naród czekał i czeka nadal. Ciężar dowodu dotąd spoczywał na tych wątpiących w oficjalną wersję.

Naród nie jest głupi. O ile pamiętam, nie kto inny, ale właśnie naród dał świadectwo mądrości na Krakowskim Przedmieściu. Pomimo wysiłków managerów przemysłu pogardy naród wiedział swoje.

I teraz też wie. Tylko, że – tym razem – potrzeba nam kogoś, kto głośno powie: stop kłamstwom i ściemie, ktorym naród karmiono przez ostatnie lata. Wystarczy nam wstydu za tzw przedstawicieli Rzeczypospolitej, którzy zapomnieli czym Res Publica powinna być. Czy się mylę, myśląc, że to właśnie ich wybraliśmy by bronili naszej wspólnej godności?

Ja chcę wiedzieć, czy Prezydenta, którego wybrałem, ktoś śmiał tknąć i pozbawić życia. Mniej mnie teraz obchodzą motywy – na to przyjdzie pora. Dzisiaj się domagam by ciężar dowodu stał się racją stanu, by nie spoczywał na grupce dzielnych ludzi, którzy właśnie dowiedli, że można im ufać bo się nie ulękli miana oszołomów. Jestem im wdzięczny, lecz to nie wystarczy – im się należy nie tylko szacunek, oni muszą wierzyć, że skutkiem ich pracy i poświęcenia będzie powszechne wołanie o prawdę o Smoleńsku.

Teraz wy, Panie posłanki i Panowie posłowie macie wołać za nich, za nas wszyskich.

Jeśli nie – to znaczy, że wam wystarczy argumentum ad ignorantiam w stylu: to był wypadek spowodowany błędem pilotów. Tak przecież ustaliła pani Anodina.

Wystarczy, Panie i Panowie?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sic!!!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301515

Mam gdzieś jedynki, dwójki czy siódemki - nikt nie jest doskonały, lecz - tym razem - bardzo proszę o uzasadnienie. Czy jest ktoś, kto jeszcze uważa, że walka o prawdę jest prywatną sprawą Macierewicza?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

charamassa

#301531

(za wyjątkim jedynie PiS) i przy niemal 100% frekwencji wypowiedzieli się już w maju 2010  ZA MATACTWEM SMOLEŃSKIM i to stanowisko gremialnie podtrzymują

takie mamy "elyty" ;/

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#301517

Właśnie ogladam WYNIKI ŚLEDZTWA w sprawie aresztowania matki dwojga malutkich dzieci. Od 3 dni premier, minister sprawiedliwości i minister WSW zaangażowani w wyjasnienie TEJ ZBRODNI. WNIKLIWIE ŚLEDZILI minutę po minucie całe zdarzenie. A JAK BADALI PRZEBIEG KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ? Gdzie jest gruntowna analiza całego zdarzenia? CZY CI LUDZIE JUŻ KOMPLETNIE OCIPIELI?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#301518

prof Rycho:
.Mamy doczynienia z prokuratura polska -antynarodowa! To banda sluzalczych jak widac i Tuskowi i Moskwie ludzi ,ktora robi wszystko, by tuszowac ,a nie wyjasniać prawdę. Nazwiska SEREMET SZELAG PARULSKI przejda jako zdrajcy narodu, zobaczycie!!! Andrzej Seremet i prokuratorzy wojskowi powiedzieli przecież, że nie ma na razie dowodów na udział osób trzecich i jeśli takowe się pojawią, ta hipoteza będzie ponownie przedmiotem zainteresowania śledczych. Dowodów do zbadania jest co niemiara, a prokuratorzy nie wykonują żadnego ruchu.
Prokuratura świadomie odwraca głowę przed bijącymi w oczy faktami. Mamy przecież zarówno relacje, o których rozmawiamy, jak i dowody w postaci dokumentacji fotograficznej z miejsca katastrofy – rozrzutu i kształtu szczątków TU-154M, stanu ciał ofiar. Mimo to prokuratura od początku nie chce brać tego pod uwagę. Wygląda na to, jakby respektowała jakiś zakaz badania tego, co się samo nasuwa. Dodajmy jeszcze prace ekspertów zespołu parlamentarnego, a także dużej grupy profesorów systematycznie podkreślających, iż jedyną całościowo opisującą wydarzenia jest hipoteza związana z eksplozjami w samolocie jako przyczyną tragedii. Zaczeli drasnie od haniebnych uzgodnien w Moskwie 10-11 kwietnia 2010-przygotowali grunt! Dzis robia wszystko , by tuszowac -tak jak 36 drani komisji Millera! Stan oskarzenia po powrocie "normalności" to kwestia czasu dla tej BANDY!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prof Rycho

#301520

szkopuł w tym, że mamy w RP chroniczny brak uczciwych sędziów i prokuratorów :(
I skąd ich wziąć?
Panowie prokuratorzy w stanie spoczynku Święczykowski i Barski sami muszą się borykać z absurdalnością rzeczywistości tworzonej przez POsr.... (sorki nie dokończę bo powszechnie jest to słowo uważane za niecenzuralne)

Nieudolność niemal wszystkich prokuratorów w Polsce jest codziennie nagłaśniana przez różne źródła informacyjne i co?
I nic!
Sprawa Papały - miał full wypas daewoo i zabili go złodzieje LUXUSOWYCH samochodów, Olewników - Ś.p. Krzysztof sam się porwał, a Pan Władysław konfabuluje , seryjny samobójca grasuje i jeno umorzenia....
Za to skazali człowieka za zaśmiecanie KRZYŻEM ....
Pani prokurator w Sopocie szarga bezkarnie życie dziecku na pohybel niech jej w szkole dokuczają , niech doświadczy pogardy ze strony tych "lepszych" shuper dzieci, mamuś i tatusiów ...
Jak po tym można jeszcze wierzyć w to , że będą naprawdę osądzeni???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301602

Te wszystkie piruety, szpagaty i podrygi ostrygi ze strony lew(acki)ej to jest reakcja na wyniki prac ZP A.Macierewicza oraz ich aprobatę przez część społeczeństwa. Reakcja jest tym agresywniejsza, "argumenty" ich coraz bardziej absurdalne im więcej ma na sumieniu np. bezczelnych kłamstw taka marszałka Kopacz. O Arabskim, Parulskich, Seremetach itd. i samym premierze nie wspomnę. Oni są kozim rogu w tej chwili. Jest im coraz ciemniej i coraz ciaśniej. Ich sytuacji nawet nie można porównać do sytuacji liczonego boksera w rogu ringu bo on może dać nogę z tego ringu w ostateczności, a oni nie mają jak. Mają tylko jedno wyjście - atak i przeć do przodu, za wszelką cenę.
Co możemy zrobić my, zwyczajni ludzie - dalej wspierać, choćby tylko moralnie prace ZP A.Macierewicza ! My chcemy i potrzebujemy wiedzieć jak zginęło tych 96-ciu ! Chcemy bo to my jesteśmy Polska, my świecimy oczami za zaprzańców i będziemy świecić. W Polsce może to się tak nie odczuwa ale ja np. mieszkam zagranicą i regularnie słyszę - wy nic nie zrobiliście, zarżnęliście sprawę, zero reakcji, raport MAK to makulatura i wy cicho siedzicie, gdzie ci Polacy od Solidarności, podpaliliście całą Europę, a teraz nic.
Nie dziwię się im bo skąd oni mają wiedzieć, że np.istnieje ZP i do jakich rezultatów doszedł, że są w nim uczeni z różnych stron świata ? Przecież media zagraniczne korzystają z serwisu PAP, a serwis PAP... no już nie będę się wyrażać.
Takie coś słyszałam regularnie od zwykłych "tubylców" i np. od lotnika wojskowego, pułkownika (mam w rodzinie) i był oburzony. Już nie jest i czeka niecierpliwie na kolejne porcje materiałów ode mnie.
Nie pozwólmy spychać Smoleńska na margines.
I nie przejmujmy się, że wyzwala agresję w tych, którzy są silnymi dnia. To marionetki i nadęte balony, w których chowa się... podszyty tchórzem zdrajca.

To my jesteśmy polską racją stanu !
Takiego samopoczucia życzę wszystkim.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#301614

Dzięki, Contessa. Z takimi jak Ty - damy radę!
Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

charamassa

#301615

Dziękuję !

Zapomniałam dodać w poprzednim komentarzu :

- koniecznie punktujmy lewactwo. Na każdym kroku, argumentami i dowodami wytykajmy luki w ich przedsięwzięciach i jak bardzo szkodliwe są dla Polski. Kto na ile może i potrafi. To z czasem na pewno zaprocentuje. Ulica jest dla nich niebezpieczna więc sobie wymyślili nowelę o zgromadzeniach. Teraz będą próbować okiełznać sieć bo jest równie niebezpieczna dla nich jak ulica.
Ktoś może powiedzieć - e tam, te blogi, te fora to takie pitolenie. No to czemu chcą ACTA wprowadzić tylnym wejściem ? Bo to "pitolenie" nasze jest dla nich zagrożeniem.
Oni mają czuć zagrożenie, mają czuć się jak pod lupą, mają czuć strach. W panice popełniają błędy...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#301703

... tak. dzięki takim ludziom jak Wy - damy radę !
pozdrawiam, miłej Niedzieli ,
Marek
PS.
Mohair, wybacz ... mam dwa słowa do Contessy :
@ Contesso, jestem załamany atakiem na YUHMĘ w kontekście jego wiersza/ epitafium.
PPS.
Boże Mój.... może to ja jestem nienormalny ??
Marek
roger

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301715