Joe Chal – Sztuczne pioruny czy kara Boska?

Obrazek użytkownika Joe Chal
Idee

Piorun uderzył w Bazylikę św. Piotra!

5 lat temu Amerykańscy naukowcy przetestowali nowy ultra-wysokiej mocy laser, który prowokuje błyskawice!

Naukowcy wysyłali kilka tera-wattów ultra-szybkich impulsów z potężnego lasera w chmury powodując wyładowania elektryczne z chmur burzowych nad regionem.

Reflektor laserowy wysyłał wiązkę zjonizowanych cząsteczek molekularnych. Warto wspomnieć, że przed uderzeniem w ziemie „pioruna” wiązka laserowa przebijała chmury burzowe tworząc swoisty rodzaj zjonizowanej ścieżki a sam laser odgrywał rolę piorunochronu.

Naukowcy wygenerowali wiązki, które były zbyt krótko aby wywołać prawdziwą błyskawicę. Według francuskiego i niemieckiego naukowca, szybkie impulsy wysyłane z lasera mogą prowokować uderzenia, grzmoty i błyskawice na każde żądanie.

Warto wspomnieć, że po raz pierwszy propozycja sprowokowania laserem „gromu z jasnego nieba” powstała w 1970 roku, ale wtedy wiązka promieni laserowych nie było wystarczająco silna, aby laser mógł osiągnąć cel.

W laboratoriach naukowcy zaczęli powszechnie używać potężnych laserów, które mogą tworzyć tera-wattowe energie. Ale aby użyć jego do eksperymentu na zewnątrz zastosowali oni nowy rodzaj lasera nazwanego „Teramobile”, stworzonego przez grupę inżynierów z Francji i Niemiec.

“Jest to pierwszy laser, który ma moc liczoną w tera-wattach i jest również przenośny”, który przedstawił na konferencji Andre Mysyrowicz, naukowiec pracujący w Ecole Nationale Superieure de Techniques Avancees, Paryż, Francja.

Naukowcy wykonali swój eksperyment podczas sztormowej pogody. Umieścili laser na szczycie South Baldy Peak w Nowym Meksyku. Naukowcy mieli jeden cel: – Prowokowanie uderzenia pioruna stosując rosnącą wiązkę impulsów wysyłanych z tera-wattowego lasera i stosowali bardzo skomplikowane sekwencje impulsów laserowych.

Pan Mysyrowicz wyjaśnia, że gdy wiązka lasera przechodzi przez powietrze, na jego drodze do chmur staje się coraz bardziej intensywna ze względu na proces zwany “samoistne-skupienie”. “Powietrze działa jak wzbudzone soczewki, skupiając laser,” wspomniał Mysyrowicz.

Uderzenia piorunem jest spowodowane wiązką plazmy generowane przez zjonizowane cząsteczki w powietrzu. Włókna plazmy osiągają długość kilkuset metrów.

Według naukowców, głównym celem prowokowania piorunów jest neutralizowanie nieprzewidywalnych chmur burzowych zanim spowodują chaos i zniszczenie nie tylko na ziemi.

“Kontrola Błyskawic może być bardzo potrzebna, jeśli chcemy chronić rejony globu, gdzie pioruny występują o dużej częstotliwości i nasileniu. Można uniknąć w ten sposób wyładowań atmosferycznych w miejscach szczególnie chronionych i cennych”

W artykule tym wykorzystano wypowiedzi i komentarze dr Andre Mysyrowicz-a.

Ocena wpisu: 
Brak głosów