Pinokio premierem

Obrazek użytkownika Muni
Kraj

 Kiedy prawie 3 lata temu pisałem tekst "Czyżby wkrótce Pinokio rządził w Polsce" (TU) nie przypuszczałem, że to możliwe. Ale oczywiście, jak kromka posmarowana masłem spada zawsze na masełko, moje pesymistyczne dywagacje ziściły się prawie co do joty. Różnica jest tylko w tym, że Ewa Kopacz nie zostanie "prezydentą", a "premierą".  Właściwie, to nawet wyszło gorzej, bo prezydent w obecnej rzeczywistości pełni wyłącznie funkcje chroniące żyrandol i interesy PO. A premier... no, ten to może nabroić i narobić głupot. Mając w pamięci rewelacyjne wyniki ZOZu w zapyziałym Szydłowcu, którym zawiadywała, można stypulować, że czeka nas ostra jazda bez trzymanki pełna głupich decyzji, radomskiej chucpy i ściemy. Aż do momentu pięknej katastrofy, w której oczywiście ucierpimy wszyscy i znów stracimy rok, tak by wypełniło się przekleństwo zmarnowanych dziesięciolatek, które nam towarzyszy od dawna.

Ale to jest tylko jeden aspekt. Jest i drugi. Ten jest gorszy. Jutro nasza szydłowiecka prima-donna ma wygłosić expose. No i tu się zaczynają pytania: Skąd do jasnej cholery mamy wiedzieć, że mówi prawdę? I kiedy? Jak na razie wiem, że potrafi kłamać jak z nut i dla doraźnej potrzeby nie tylko kłamie, ale i KONFABULUJE!!!

 

Pamiętacie Tuwima "O Grzesiu i cioci"?

 

"I pamiętam wszystko:

Że znaczek był z Belwederem,

A jak wrzucałem ten list do skrzynki,

To przechodził tatuś Halinki,

I jeden oficer tez wrzucał,

Wysoki - wysoki,

Taki wysoki, ze jak wrzucał to kucał..."

 

Tak, to wyższy poziom kłamstwa. To kłamstwo twórcze, premedytacja. Nie zwykłe wicie się, by uniknąć kary. To twórczość. To Goebbels. To "Prawda" i "Izwiestia", to Wydz. Propagandy KC PZPR. To ongiś rzecznik rządu PRL Urban...

Nie rozumiem, jak taka osoba może w ogóle pełnić jakieś funkcje publiczne?

Niektórzy pamiętają ogromne kłopoty jakie miał prezydent USA Bill Clinton w sprawie swojego "biurowego romansu" ze stażystką Moniką Levinsky. Większość ludzi myśli, że chodziło o sam romans. NIE! Nie o to chodziło. Otóż, prezydent Clinton o mało nie pożegnał się z Białym Domem dlatego, że SKŁAMAŁ w temacie. O to głównie chodziło. Prezydent takiego kraju jak USA nie ma prawa kłamać. To jest oczywiste dla Amerykanów i rządzących nimi elit. Musi być czysty jak łza, wiedział już o tym Nixon żegnając się z urzędem.

A u nas? U nas może sobie kłamać, czemu nie? To, że opozycja nie ma siły, głosów i sprytu żeby to wykorzystać to jedno. A to, że nasz misio od żyrandola, oraz haratający w gałę Donek nie mają żadnych skrupułów żeby choć taktownie nie wypychać takiej konfabulantki na stanowisko, to drugie.

No i co ona, ta szydłowiecka premiera powie?

"Podejmiemy działania" (jak nasi patolodzy w Smoleńsku)

"Będziemy ciężko pracować w zespołach" (przesiewając grunt na metr głęboko)

"Dokonamy analiz gospodarki..." (każdy szczątek, itd...)

"Będziemy współdziałać z fachowcami" (nasi genetycy uczestniczyli w tych działaniach)

I tak dalej, i tym podobnie...

Może sobie kobita mówić co chce, jej wiarygodność jest zerowa. I nie o to chodzi, że wiemy o tym, ale o to, że te świnie, mimo tego wszystkiego instalują nam Pinocchię na premiera! Co jest, do cholery? Arogancja, mam nadzieję, zostanie ukarana.

Podobno jest plan przekopania Mierzei Wiślanej? Będzie trzeba wielu specjalistów - kopaczy...

 

 pierwotnie na:  http://xiezyc.blogspot.com/2014/09/pinokio-premierem.html

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:8)

Komentarze

ta ochydna baba jest tez zdrajca Polakow  odpowiedzialna za zacieranie sladow wraz z zamachowcami ze smolenska.

W nagrode za zdrade i wspolprace z zamachowcami likwidatorami elity polskiej ona jak i inni zdrajcy zamiast wisiec dostaja od

rzadzonego Polska postPRLowskiego kacapskiego UKLADU awanse i nagrody w postaci stanowisk.

Kopacz to typowy BMW ,postkomusza  POkacpska janczarka.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1440280

Metoda odwracania kota ogonem.Co dobre,to złe,co złe to dobre.Kłamiesz - awansujesz,lub jesteś nagrodzany,mówisz prawdę - jesteś zdegradowany.Metoda robienia ludziom wody z mózgu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1440290