Krótko o mniej niż zerowej wartości słowa Kopaczowej

Obrazek użytkownika Zolmar
Kraj

Od Nowego Roku ceny rachunków za prąd wzrosną od 1 do 2 zł miesięcznie – informuje Urząd Regulacji Energetyki. Na podwyżkę złożą się dwa elementy: w górę o 3,4 proc. idzie taryfa za dystrybucję i 0,5 proc. taryfa za sprzedaż. W skali roku oznacza to dla każdego z 16 mln właścicieli mieszkań, domów i garaży podwyżkę od kilkunastu do 24 zł. – Polskim emerytom i rencistom obiecano dać podwyżkę od marca 2015 r. w wysokości 36 zł brutto, ale już od stycznia 2015 r. odbierze się im to w wyższych cenach prądu – komentuje decyzję URE Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK‑u.

Podwyżka zaskakuje, bo Ewa Kopacz podczas swojego exposé obiecała, że nie dopuści do podwyższenia cen energii dla konsumentów. Zapewnienie to powtórzyła dwa miesiące temu, ogłaszając, że na szczycie klimatycznym w Brukseli odniosła sukces, dzięki któremu ceny energii w Polsce nie wzrosną. „Dziś okazuje się, ile warte jest słowo premier. Mamy deflację, wszystko tanieje. Pytam więc, dlaczego ceny za energię elektryczną idą w górę?” – komentuje zdenerwowany internauta. Takich głosów w sieci jest więcej.

]]>http://niezalezna.pl/62568-premier-obiecywala-ze-ceny-nie-wzrosna-jednak...]]>

Po 7 chudych, dla zwykłych Polaków, latach panowania nad Polską przez neoPZPR i ZSL  wielu obywateli (a szczególnie dziennikarzy i komentatorów) powinno sobie wbić do glowy jeden aksjomat o perfidnej odwrotności słów panujących od 7 lat nad Polską do ich czynów:

- ktokolwiek z platformy obywatelskiej lub ludzi z nią związanych obieca, że "coś" da Narodowi, to kłamie, gdyż jest pewne, że "to" Narodowi odbierze i odbiera.

- jeśli mówi, że "coś" odbierze Narodowi to napewno "to" da ale... sobie,  aby żylo się lepiej wszystkim. Wszystkim z ich sitwy.

 

Grafika: ]]>http://www.klamstwakopacz.pl/]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (15 głosów)

Komentarze

Kłamstwo na kłamstwie kłamstwem POgania, to wizytówka POlskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej, obywatelskiej tylko w nazwie, guru ryży bandyta POzostawił PO sobie uczniów. A jedna z nich jest dr Kopara Ewa, kukiełka lub marionetka jak to woli, zdalnie sterowana.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1456553

 cytuję :"Podwyżka zaskakuje, bo Ewa Kopacz podczas swojego exposé obiecała, że nie dopuści do podwyższenia cen energii dla konsumentów."

...kogo zaskakuje ??? Kto jeszcze się łudzi, że babsztyl, który kłamał, że ziemia pod Smoleńskiem jest przekopana na metr w w głąb dalej wierzy, że będzie mówił prawdę...? Ja akurat nie uwierzę, w ani jedno słowo, tego botoksowego babska, choćby przysięgała na świętości...bo mam zasadę, ze kto raz się sqrwi, będzie sqrwiony do końca życia...

normalnie już się rzygać chce jak się widzi to maglowanie cały czas tematyki platfusów...nie ma innych tematów ?

...cały czas ino "bul gupi", "kopaczka kłamie""tusk złodziej"...wszystko to już wiemy...może trza zacząć tematykę, co zrobić, aby opozycja była skuteczniejsza ? Albo, żeby się określiła szczerze jaki jest plan względem Polaków ? 

Vote up!
6
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1456557

"normalnie już się rzygać chce jak się widzi to maglowanie cały czas tematyki platfusów...nie ma innych tematów ?"

To dokładnie tak samo, jak po czytaniu twoich komentarzy maglujących negatywnie temat opozycji :)

Prosta rada. Skoro cię nie interesuje tematyka, nie czytaj a a zwłaszcza nie komentuj po przeczytaniu. Chyba, że jestes masochistą i lubisz się torturowac niechcianymi i nielubianymi tematami :))

 

"...cały czas ino "bul gupi", "kopaczka kłamie""tusk złodziej"...wszystko to już wiemy...może trza zacząć tematykę, co zrobić, aby opozycja była skuteczniejsza ? Albo, żeby się określiła szczerze jaki jest plan względem Polaków ?"

Może "trza". Zatem zacznij sam zamiast wymagać od innych, zaproponuj realne pomysły zamiast pisać krytykanckie bzdety :)

Vote up!
7
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1456558

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

pytanie pierwsze zasadnicze : Dlaczego Prezes Kaczyński oddał władzę dobrowolnie w 2007 roku...to absolutne genessis, aby zacząć robić coś w kierunku naprawy Polski...a zasadzie aby stanąć w prawdzie na temat tzw. opozycji

 

 

"Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości do dziś zastanawiają się, czemu Jarosław Kaczyński w 2007 r. dobrowolnie oddał władzę. Oficjalna propaganda partyjna prezentuje stanowisko, że PiS mógł wygrać przyspieszone wybory. Prawda jest jedna. Jarosław Kaczyński świadomie zrezygnował z władzy. Przegrana wyborcza wcale go nie zaskoczyła" - napisał na swoim blogu w serwisie Salon24.pl Maciej Maciejowski.

Były warszawski radny tej partii przypomina, że "oficjalna" interpretacja tego, co wydarzyło się w 2007 roku zakłada, że nie było możliwe sformowanie rządu mniejszościowego ani żadnej większościowej koalicji. Dlatego właśnie PiS zdecydował się na przedterminowe wybory ogłosić wybory, by doprowadzić do samodzielnych rządów.

"Jak wiemy, była to pierwsza z trwających do dziś wyborczych klęsk tej partii. Jak można było przegrać wybory, do których samemu się doprowadziło? Przecież środowiskach PiS i GP obowiązuje jedyny dogmat: Prezes jest nieomylny. Znamy więc narrację: zmasowany atak mediów, błędy »sztabu« i dodawane półgębkiem oskarżenia o fałszerstwa wyborcze" - czytamy dalej na blogu.

Maciejowski wyraźnie zaznacza, że nie można tych wytłumaczeń brać na poważnie. Jego zdaniem były premier świadomie zrezygnował z władzy. "Polityk, który się raz tak zachował nie może być nigdy traktowany jak poważny kandydat do funkcji premiera. Po co głosować na kogoś, kto w dowolnej chwili może znów się rozmyślić?" - argumentuje.

Na poparcie swojej tezy były polityk PiS przytacza fakty: wynik wyborów nie był zaskoczeniem w kancelarii premiera, a jej urzędnicy przygotowywali się do oddania władzy już od chwili ich rozpisania. Według niego były to konkretne akty administracyjne, decyzje finansowe i nominacje personalne. Jak sam przypomina, w tym czasie był szefem gabinetu politycznego szefa kancelarii premiera Mariusza Błaszczaka.

"Stawką w tej rozgrywce była jedna, strategiczna decyzja. Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego. Jego wynegocjowany kształt śp. prezydent Lech Kaczyński ogłosił sukcesem. Wiadomo jednak, że oznaczał on poważne osłabienie pozycji naszego kraju w Unii. W parlamencie, w którym zasiadali przedstawiciele LPR i Samoobrony, ratyfikacja traktatu lizbońskiego była niemożliwa" - dodaje Maciej Maciejowski.

 

wytłumaczysz to fanatyku ?

Vote up!
4
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1456564

Zdrajca musi czymś usprawiedliwić swoją zdradę podobnie jak Kluzikowa i spocony Michałek Kamiński :)) W końcu jakoś muszą się uwiarygodnić w nowej partii aby im też coś kapnęło z pańskiego stołu ;))))

A propozycji realnych pomysłów jak nie miałeś tak nie masz. Natomiast insynuacyjne bzdety teorii spiskowych piszesz nadal  :)

Vote up!
9
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1456569

Niektorzy twierdzą, ze realizowal zalecenia ADL z 2006 r. Zalecenia organizacji etnicznej umiejscowionej w Ameryce, dla prezydenta pono niepodleglego państwa. Abstrahujac od tego czy byly realizowane, nie pamietam oburzenia czy protestu z tytułu opublikowania takich zaleceń.Mozna sobie wyszukać calość, na stronie tejze organizacji, jest dostepny w pdf.

Ponizej fragment:

"Recommendations

 

 

If it is true, as President Kaczynski has repeatedly stated, that there is no place for anti-Semitism and racism in today’s Poland, immediate and long-term measures need to be taken, among them:

 

 

Roman Giertych should be removed from the position of Education Minister. The leader of a party steeped in anti-Semitism and intolerance should not be influencing education policy and curricular reform in a democratic country which is also a member state of the European Union.

 

 Andrzej Lepper should issue a statement forcefully condemning anti-Semitism and return the honorary doctorate conferred upon him by MAUP. Both Lepper and Giertych should announce their commitment to take disciplinary action against members of their parties who promote hate or incite hate crimes.

 

 The provisions of the Polish Constitution and Penal Code which deal with racism and anti-Semitism should be fully implemented. Radio Maryja, which has consistently violated these provisions by broadcasting hate speech, should be held to account in a court of law. The station should not receive funds from individuals whose racist and anti-Semitic activities are in breach of Polish law. .... "

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1456584

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

dla Polaków, aby wiedzieli, że oddanie władzy w 2007 roku przez PiS to decyzja z zewnątrz, czyli ADL...pozdrawiam

 

Polecenie , zalecenie
Dla rzadu polskiego od Zydowskiej organizacji w USA podpisany przez jej prezesa Abrahama H.Foxmana w dniu 30 września 2006 roku !!! Minal prawie rok
Lipiec 2007 premier Kaczyński pozbywa się z rzadu partii Leppera i Giertycha trwa zmasowany atak na radio Maryja , rozpoczęty przez magazyn Wprost

1. Roman Giertych
powinien być usunięty ze stanowiska Ministra Edukacji . Głęboko zakorzeniony antysemityzm i nietolerancja lidera partii nie powinna mieć wpływu na edukacje i reformę szkolnictwa w kraju demokratycznym który jest również członkiem Unii Europejskiej

1. Andrzej Lepper
powinien wydać deklaracje silnie potępiającą antysemityzm i zwócic honorowy doktorat na MAUP w Kijowie. Oboje Lepper i Giertych powinni zobowiązać się do podjęcia dyscyplinarnych akcji , przeciwko członkom swoich partii , którzy promują nienawiść.

3.Zastosownaie Polskiej Konstytucji
która zajmuje się rasizmem i antysemityzmem powinna być w pełni wdrożona . Radio Maryja ciągle łamie tę konstytucje przez nadawanie nienawiści . Radio Maryja powinno odpowiadać za to w sądzie. Radio Maryja nie powinno otrzymywać wsparcia od osób indywidualnych , których rasistowskie i antysemickie poglądy naruszają polskie prawo.

1. Polscy przywódcy / politycy /
powinni zaprzestać dawania Radiu Maryja prawo do nadawania audycji. Polscy politycy powinni odmawiać pojawiania się w radiu Maryja do momentu kiedy Radio Maryja w jasny i klarowny sposób zobowiąże się do zaprzestania nadawania mowy nienawiści.

1. Polski rząd
Powinien potwierdzić swoje zobowiązanie do głoszenia tolerancji w edukacji , w mediach i innych sektorach rzadzenia.

Abraham Foxman

Wrzesień 2006 rok

Vote up!
2
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1456586

PIS RM, ten pierwszy nie zaatakowal jednak radia, nie wziąl się za miazdzenie RM. Przynajmniej nie osobiscie, czlonkowie PiS wciąź brali udzial w audycjach.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1456587

Duby smalone Maciejowski plecie. 

"Stawką w tej rozgrywce była jedna, strategiczna decyzja. Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego.[...] W parlamencie, w którym zasiadali przedstawiciele LPR i Samoobrony, ratyfikacja traktatu lizbońskiego była niemożliwa". 

Ratyfikacja była jak najbardziej możliwa. Samoobrona (56) + LPR (34) = 90 posłów. Wymagana do uchwalenia ustawy większość 2/3 głosów wynosi 307. Z 460 posłów mogło głosować przeciw nawet 153 posłów a zgoda na ratyfikację i tak zostałaby przyjęta.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1456590

- " O Ty, co piszesz donosy

O Ty, co dajesz PiS-owi grzędę

Och członku przełożony -

z jednej do drugiej nogawki !

w/g A. Słonimski

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1456560

Na stronie prof.Dakowskiego wypowiada się na ten temat p.St.Krajski

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14527&Itemid=100

Vote up!
5
Vote down!
-5

Verita

#1456570

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...bardzo dobra analiza sytuacji politycznej, może jest skomplikowana, ale wspaniale przedstawiona jest rola Pisu w tej całej zawierusze..będzie to szansa dla Polski, szansa na faktyczną niepodległość, bez masońskich protektoratów ze wschodu i zachodu...potrzeba tylko bożego człowieka, który wykorzysta to dla dobra Polski...pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1456573

PO-szuści swoje "panowanie" opierają na kłamstwie i me(n)diach...realnie nie mają nic do zaoferowania..a Kopacz-ka to tylko atrapa, bez polotu, intelektu, rozumienia procesów społecznych, taki nikt do przykrywania kolejnych afer i złodziejstw kolesi...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1456572

 jak Komor, moim zdaniem, mowil o tym ze  Prezydent LK zwleka z mianowaniem ambasadorow, ale czasem zdarza sie nagla wizyta prezydenta gdzies gdzie nie ma ambasadora i wtedy na gwalt trzeba kogos mianowac, by bylo jakas reprezentacja strony hm... polskiej. I w takim kontekscie bylo powiedziane: "moze prezydent gdzies poleci", często przytaczane jako dowód zapowiedzi zamachu na LK. Tymczasem dowodów, czy b. mocnych poszlak jest niemalo, ale akurat nie ten - wystarczy wysłuchać na youtube.

Uwazam, ze dzialania z limitami na emisję co2 są dla Polski b.  szkodliwe, ze zapłacimy niemalo - albo kupujac energie z krajow starej unii, albo dodatkowe limity na emisję (wtedy podrozeje energia produkowana w kraju), tym bardziej ze od 2020 konczą się nawet potencjalne pieniadze od Unii. Ale to bedzie w przyszlosci. Moim zdaniem Kop. przedstawiala przesuniecie w czasie tych platnosci jako sukces. I w tym kontekscie chyba mowila, ze nie bedzie podwyzek z tytulu placenia za dodatkowe limty na emisję (moim zdaniem to nieprawda, ale platnosci te pojawią sie w przyszlosci). Czyli mowila o przyszlych spodziewanych/potencjalnych podwyzkach cen energii. Obecne podwyzki uslug dystrybucji, oraz niewielkie cen energii, nie mają nic wspolnego z wplywem limtow na emisję co2 na ceny energii. Czyli nie sposób zarzucac Kop. mijania sie z prawdą w tym zakresie. No chyba, ze ja sie mylę i Kopa obiecala, ze przez najblizsze 15 lat np, nie będzie podwyzki cen za dystrybucję energii oraz cen energii. Ale nie wydaje mi się.

 

Tak mi się wydaje, ze trzeba ich krytykowac i punktowac. Ale jak się to robi niezasadnie lub malo zasadnie, to jest to jakby chybione

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1456582

To co PO zrobiła z naszym krajem to "mistrzostwo świata".W przeciągu kilku lat zadłużyli i zniewolili nasz kraj. Polacy sa zmuszeni do wyjechania z Rzeczpospolitej Złodziejskiej, bo w Polsce nie da się żyć.

Polecam prawdziwy program wyborczy platformy obywatelskiej: http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/program-platformy-obywatelskiej/

Obiecuje niezły ubaw :)

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1456593

poleci" i "nie będzie podwyzek", atak nie jest  -moim zdaniem- zasadny. :)

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1456597

„Dziś okazuje się, ile warte jest słowo premier. Mamy deflację, wszystko tanieje. Pytam więc, dlaczego ceny za energię elektryczną idą w górę?

Trzeba czytac coś więcej niż tylko nagłowki aby robić wyrzuty niezasadności krytyki.

Vote up!
3
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1456595

energii :)))) (ktore coraz bardziej na świecie są "kreowane na wolnym rynku":)

1. Jesli przedsiebiorstwo dystrybucji (ktore dziala w warunkach monopolu naturalnego) duzo zainwestowalo w sieci energetyczne w ostatnich latach i inwestuje wciąż to rosna podatki za niruchomosci, tzw. zwrot z kapitalu, amortyzacja. To wplywa na ceny dystrybucji. No i np. oplata przejsciowa - patrz ponizej- niezalezna od Kopy i niespecjalnie zalezna od inflacji.

2. Jak sądzisz, czy np. amerykancka Federal Energy Regulatory Commission, wzglednie regulatorzy stanowi, uwzględnia w taryfach przedsiebiorstw dystrybucyjnych np. zwrot z kapitalu, czy patrzy jaka byla ostatnio inflacja? :)))

Nota bene kiedys, jak pamietamy, uwolniono wKalifornii ceny wytworcow energii, ale dalej ustalano ceny energii dla odbiorcow detalicznych ( w celu ich ochrony, w Polsce tez pono powodem nieuwolnienia cen jest ochrona odbiorców), co zaowocowalo tzw. kryzysem kalifornijskim.

Reasumując: masz rację, ze nas robią w bambuko ( np. tzw kontrakty dlugoterminowe, zawarte w latach 90-ch, potem rozwiązane na mocy ustawy (a nie np. na mocy woli kontrahentów), co jest kuriozum prawnym zresztą, a my teraz pokrywamy to za posrednictwem tzw.oplaty przejsciowej, ktora bardzo wzrosla, przyczyniając sie do tych 3,5%). Natomiast nie twierdzisz chyba ze Kopa odnosila podwyzki lub ich brak, do inflacji czy deflacji, i ze mowila o roku 2015?:)  No i nie mają one nic wspolnego z limitami na emisje gazow cieplarnianych.:), a raczej tym chwalila sie K. Mozemy jej to wypomniec, ale za kilka lat, nie dziś.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1456604

Ad. 1. Skoro przedsiebiorstwo dystrybucji duzo zainwestowalo w sieci energetyczne w ostatnich latach i inwestuje wciąż to dlaczego polskie sieci energetyczne to obraz nędzy i rozpaczy po 25 latach tzw. kapitalizmu w Polsce?

Ad. 2. Zwrot kapitału podobnie jak oprocentowanie pożyczek nie  może być oparte na zasadach lichwy bo wtedy to będzie dziki busz XiX wieczny a nie zdrowy kapitalizm.

Nie porównujmy się do warunkow kalifornijskich bo warunki wyjściowe dla Polski i Kaliforni są różne.

Podwyżki są. Premiera obiecywała, że nie będzie. Premiera ma możłiwosći wpływania na regulowane ceny. Pod warunkiem, że się tym zajmie zamiast brylownia w telewizjach i zajmowania się nominacjami dla swoich licznych koleżanek ;))

http://niezalezna.pl/62581-nowe-fuchy-od-kopacz-w-ministerstwach-poslanka-po-szczerze-premier-ma-wiele-kolezanek

A na to co będzie jutro musimy reagować już dziś. Zatem opieprzanie premiery jest jak najbardziej właściwe chociaż skutki władzy premiery odczujemy w przyszłości.

 

To tak na szybko w skrócie bo oglądam film.

Vote up!
4
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1456606

podwyźek - w domysle chyba przez co najmniej kilka lat powinno ich nie byc,  gdyby tak powidziala,    le

cz ze nie będzie dodatkowych podwyzek cen energii za klika lat z tytułu koniecznosci zakupywania dodatkowych limitów emisji co2. 

 

 

Ad 1 Dobre pytanie. Mozna sobie poczytac o stanie (katastrofalnym)naszych sieci, apetytach przedsiebiorstw na srodki na inwestycje (ktorych zaspokojenie wplywaloby na jeszcze wyzsze wzrosty taryf). Nie zmienia to faktu, ze jednak inwestują, ze są kary za zbyt rozlegle i dlugotrwale blackouty, ze bez inwestowania i moze kar, byloby sito, nie sIeć.

 

 

 

Ad2. Zwrot z kapitalu jest w pewnym stopniu okreslany na oprocentowaniu dlugoletnich obligacji panstwowych. Czy to jest lichwa, nie wIem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No ale napisałeś artykul, trzymasz sie swoich pierwotnych racji, Twoje prawo, to juz nie będę przeszkadzal:). Milego oglądania.

PS Sytuacja z pkt 1 i 2, inwestycje i zwrot, bylaby praktycznie taka sama gdyby byla Kopa, Tusk, PiS, PSL czy SLD. Czy jakis inny rząd. Raczej zaden rząd nie bylby zinteresowany zdekapitalizowaniem sieci. A ze nas robią w bambuko (przy kazdym rządzie), to inna sprawa i wspomnialem o tym wyzej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1456608

...byla Kopa, Tusk, PiS, PSL czy SLD."

Uważam za nadużycie stawianie rządu PIS wraz z rządami PSL, SLD czy PO (vel liberały-aferały) nie mające ku temu podstaw  w szczególowej analizie stylu rządzenia i parametrów gospodarczych Polski w czasach ich rząów.

Za PIS te wskaźniki, które miały rosnać rosły a te, które miały maleć malały. A należy pamiętać, że kiedy PIS rządził (kilkanaście miesięcy) miał przeciw sobie wszystko (w odróżnieniu od rządów platformy) sejm. trybunał, sędziów, platformę z pslem i sld oraz media, co skutkowało w niedługim czasie, że miał przeciw sobie także dużą grupę wyborców.

Nieszczęściem Polaków jest to, że tak samo jak bezkrytycznie dali sobie wmówić czasy "faszystowskiego PISu" choć to było ordynarne klamstwo (ale jest materializowane z nawiązką za czasow rządów platformy i pslu) tak teraz bezkrytycznie ufają w propagandę potęgi "10 siły gospodsrczej" na świecie choć dane ekonomiczne temu przeczą. Wzorcowym przykładem jest infantylny zachwyt dziennikarzy nad białą kiełbasą z Warsu w lolo pindolino :))

http://niezalezna.pl/62373-najlepsza-kielbasa-jaka-jadlem-kwiaty-dla-kolejarzy-relacja-gazetapl-z-pendolino

 

"Raczej zaden rząd nie bylby zinteresowany zdekapitalizowaniem sieci. A ze nas robią w bambuko (przy kazdym rządzie), to inna sprawa i wspomnialem o tym wyzej."

Nie mam nic przeciwko dokapitalizowaniu, bo to jest oczywiste jeśłi się chce kraj rozwijać.

Ale nie mam zaufania aby to robiłi ludzie platformy i pslu. Oni nie maja pojęcia jak to robić i generują koszty, które my i nasze dzieci a nawet wnuki będą spłacać, a sami na tym pasożytniczo zarabiają czyli mechanizm tak jak w "Misiu" Barei.

Ilość poniędzy pobieranych od obywateli nie przekłada się w najmniejszym stopniu na jakikolwiek wzrost w czymkolwiek co powinno wzrastać.

 

"nie będzie dodatkowych podwyzek cen energii za klika lat z tytułu koniecznosci zakupywania dodatkowych limitów emisji co2."

Nie zrobiła nic (a wręcz ogłosiła sukces) aby uniknąć tych obciążeń dla Polski. Nawet nie próbowała. Tylko, że to my za to zapłacimy a nie ona. Ona się "sama  wyżywi" jak powiada Urban w spodniach zwany Goebbelsem stanu wojennego a obecnie wyborca platformy zwanej obywatelską podobnie jak dawniej milicja.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1456611

wyłącznie ogolnikowo i niekonkretnie? :)))

 

Ja, w odpowiedzi na Twoje zarzuty - wynikajace, sorry Batory - z czytania tylko nagłówków, o podwyzkach cen energii i dystrybucji, a Ty ze rządy PO zle, a PiS dobre. W ogóle nie o tym pisalismy. Czy w ogóle zrozumiałeś, ze pisalem, ze zasady okreslania czynnikow cenotworczych energii i uslugi jej dystrybucji są w zasadzie takie same w pewnym okresie czasu, niezależnie od rządu? Trochę jak zasady kodeksu drogowego, choć ustalanie zasad okreslania cen nie jest aź tak niezmienne jak ruch prawostronny. Moze się mylę w swej ocenie co do pewnej niezmienności  zasad okreslania kosztow, ale o tym pisalem - a Ty oparles na podwyzce cen (czymś konkretnym) cała ideę artykulu -  a nie o tym jakie rządy są jakie.

Czy sądzisz, ze takim brakiem konkretu i powtarzaniem niezaleznie od tematu, czegos w rodzaju: ceterum censeo Peło delendam esse:)), pomoźe PiS?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1456704