Niech żyje rewolucja! Na barykady!

Obrazek użytkownika Jurand
Idee
He, he, he, już widzę jak sporo blogierów dostaje alergicznej wysypki na sam dźwięk słów "barykady" i "rewolucja". No i nie ma się co dziwić. Przecież można się zmęczyć włażąc na owe barykady, nie mówiąc już o ich budowie. No bo niby po co ta rewolucja i te barykady? Przecież i tak się dobrze żyje. Niczym żuczki gnojowniczki w gnoju, a że trochę śmierdzi? Można się przyzwyczaić. Przecież siedzimy w tym gnoju od tak dawna. Jak mawiali starożytni Grecy, "od smrodu jeszcze nikt nie umarł, a świeże powietrze już niejednemu ciężko zaszkodziło".
 
Nieistotne, istotne jest to, że skoro tak zachowują się "patrioci blogierzy" to jak ma zachowywać się reszta społeczeństwa, ów nieuświadomiony "motłoch" czy wręcz " polskie bydło" jak mawia największy profesór pastuch, który to nie obawiał się żadnego okupanta, czy to niemieckiego, czy to rosyjskiego a bardzo obawaiał się Polaków. Tak sobie myślę czasami, że chyba miał się czego obawiać, musiał nieźle przeskrobać skoro zaczął się obawiać. Żaden patriota czy tylko uczciwy Polak nie obawia się współbraci Polaków natomiast obawiał się niemieckich, rosyjskich czy żydowskich mordrców. I vice versa zdrajcy i mordercy obawiali się uczciwych Polaków.
 
Obserwując to wszystko z daleka odnoszę wrażenie, że rządzący Polską poprosu nienawidzą i pogardzają Polakami. Czemu nawet za bardzo się nie dziwię, bo dlaczegóż mieliby nie pogardzać? Cóż zatem powoduje taką pogardę? Odpowiedż jest cudownie prosta. Brak szacunku dla siebie jako Narodu i jako jednostki. Brak szacunku dla swoich dokonań i co najważniejsze brak szacunku  dla swojej historii. Oczywiście duży wpływ ma na to ogólne tchórzostwo, bo cóż to za Naród, ktoremu 17 letnia dziewczyna, dziecko jeszcze, musi przypominać, że istnieje coś takiego jak HONOR!
 
Ale do rzeczy. Do barykad i rewolucji. Barykadami zajmniemy się później. Przejdźmy zatem do rewolucji. Jak powszechnie wiadomo istnieją dwa rodzaje rewolucji. Krwawa i bezkrwawa. Krwawa mnie nie interesuje, narazie, bo jak wiadomo jest to ostateczna ostateczność i zwykle nic dobrego z tego nie wynika. Jeśli chodzi o bezkrwawą jest ona po piewrsze o wiele trudniejsza, a po drugie nikt nie wie do końca jak ona ma wyglądać. A jak zatem wyobrażam sobie ową  bezkrwawą  rewolucję w Polsce?
1. Dogłębna i bezpardonowa lustracja i dekomunizacja wszystkich środowisk w Polsce.
2. Rozwiązanie (L) WP, na mundurach której, jest krew pomordowanych Polskich Patriotów, a na to miejsce powołanie nowych Narodowych Sił Zbrojnych ze zweryfikowaną przez bardzo gęste sito kadrą oficerską, podoficerską i generalicją.
3. Reorganizacja Policji Państwowej. Weryfikacja wszystkich policjantów. Postawić na jakość, nie na ilość.
4. Reorganizacja administracyjnej mapy Polski. Drastyczne zmniejszenie liczby województw, starostw, powiatów i gmin.
5. Reorganizacja administracji państwowej i samorządowej.
6. Odwołanie wszystkich ambasadorów i całkowita reorganizacja MSZ
7. Zmiana ordynacji wyborczej. Powiązanie okręgów wyborczych z okręgami administracyjnymi. Zlikwidowana "instytucja spadochroniarzy" . Kandydat wystawiany w wyborach w danym okręgu musi mieszkać w danym okręgu conajmniej 10 lat
 
To byłyby chyba najważniejsze barykady  rewolucji w Polsce. Czy widzę jakąkolwiek siłę polityczną zdolną do przeprowadzenia tej rewolucji? Nie, nie ma takowej! Czy widzę Polaków przeprowadzających tego rodzaju rewolucję? Nie, nie ma takowych! Po cóż zatem to wszystko piszę? A tak sobie z nudów, jako humoreskę. Niech się kochani rodacy trochę pośmieją, zanim ten okręt zwany Polską zatonie. Już niewiele go zostało na powierzchni. Na miejsce opuszczone przez Polaków już są wyznaczeni inni którzy doprowadzą ten kraj do rozkwitu, ale napewno nie będzie dię ten nowy twór państwowy nazywał Polska, a Polacy żyjący w nim napewno nie będą Polakami i nie będą się posługiwali językiem polskim. Będzie dobrze jeśli nie będą niewolnikami. No cóz ale taką się paci cenę za dobrą zabawę. 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:14)

Komentarze

I takiej skali rewolucja ma się odbyć "bezkrwawo"?

Eeee... to jest lista życzeń, po prostu.

Obawiam się, że oby spełniły się one, to jednak nie da się zupełnie cacy i miło i bez ofiar.

Nic tak nie działa na świnie, jak odgłosy z rzeźni...

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1426631

do konca , w trakcie czytania punktow , pomyslalem sobie , przeciez to jest niemozliwe . Wiec co bedzie , niestety , chyba tak jak na koncu wpisu i to jest przerazajace . Gdy Grzegorz Braun powiedzial , ze Polacy powinni chodzic na strzelnice , zostal zaatakowany i nazwany prowokatorem przez znanego dziennikarza i publicyste i nie byl to kumpel Lisa lub Olejnik . Prosze zwrocic uwage na to , co juz stalo sie z polskim jezykiem . Zostal zasmiecony i znieksztalcony nawet przez tych , ktorzy powinni dbac o nasz jezyk , sa juz proby usuniecia niektorych liter z polskiego alfabetu . Dziwolagow angielskopochodnych jest juz tak duzo , ze trudno je zliczyc i niech nikt nie mowi , ze ma to zjawisko cos wspolnego z rozwojem jezyka . Uzytkownik staje sie "userem" , bramkarz to "golkiper" , wiadomosci lub informacje to sa "niusy" , studio radiowe lub telewizyjne to "niusrum" , cos co jest nadawane na zywo to "live" . Slowa dobrze , juz prawie sie nie slyszy , zostalo zastapione przez prawie wszystkich Polakow "okejem" , mozna tak wymieniac prawie w nieskonczonosc . Jaka wiec przyszlosc czeka Polske , az strach sie bac , moze mozna liczyc jeszcze na jakis cud .

Rozkwitaly jablonie i gruszki,
Wyje.. niemca, wpier.. sie ruski.
Teraz obaj ster trzymaja,
W "polskim" rzadzie swoich maja.
Narod slepy jak kocieta,
I historii nie pamieta.
Koalicja POlszewicka,
Do grosza wszystkich wycycka.
Pojda Polacy z torbami,
W rzadzie zlodzieje i chamy.
Sami sobie ich wybrali,
Nawet tych co tak klamali.
Wszystko jak na Titanic'u
Chociaz glowy juz w nocniku.
Okret tonie, gra muzyka,
Zaglusza jak Polska znika.
 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1426643

pod notką Antysalona napisałem o lustracji w środowisku kościoła. Dotyczy to oczywiście wszystkich środowisk i bez tego nie będziemy nigdy wolni. Aby do tego doszło potrzebna jest rewolucja. Życzeniem byłoby aby była bezkrwawa ale jak znam rzeczywistość nigdy u nas do takiej nie dojdzie bo jest tych co stracą więcej niż tych którym na sporawiedliwości zależy. Mimo wszystko też trzymam kciuki aby do czegoś takiego doszło a wtedy nie będziemy się przyglądać i dziwić postawom księży i całego społeczeństwa,które w/g mnie w ogronej większości odeszło od kościoła i od rzeczywistości. Myli im się prawda z prawdą medialną a co najgorsze zapomnieli 10 przykazań ,które są drogowskazem na postępowanie w całym życiu i w każdej sytuacji.

Pozdrawiam z wiarą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1426657

Przywrócenie "CZYSTOŚCI PRAWNEJ KANDYDATA". To znaczy: ZAKAZ kandydowania na funkcje publiczne WSZYSTKIM , którzy mieli postawione zarzuty w związku z łamaniem przepisów. Szczególnie chodzi o korupcję, nepotyzm. poważne wykroczenia, wręcz przestępstwa  lub szantaże.

Jeden z wymienionych przez Ciebie zapisów - dotyczący zamieszkiwania na terenie okręgu wyborczego BYŁ.

Kiedy został zniesiony - nie wiem.

Nawet kandydat do Rady Miasta lub gminy musiał spełniać ten wymóg, a co dopiero do Sejmu....?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1426676

Chociażby dlatego ze w tym społeczenstwie brak przysłowiwej ikry.Nie będe dalej sie rozpisywał bo jestem realistą i nie widzę aby dało sie te załorzenia wprowadzić w życie Najlepszym prztkładem jest spasiony senator solidarnosciowy borusewicz.Jak dorwał się do wadzy to zgłupiał i dalej głupieje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1426680

to nie będzie komu rządzić.Wydaje mi się,że m.in.dlatego nie doszło do niej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1426685