Dlaczego ambasador kłamie?

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
KawiarNIA

Jeden z poważnych zarzutów dotyczy braku odpowiednich działań ze strony BOR

„Dyplomata odniósł się też do zarzutów, że nie stanął przy ciele prezydenta, że nie szukał go i odjechał z miejsca katastrofy. Bahr mówił, że zna te zarzuty i się z nimi nie zgadza. Tłumaczył, że po katastrofie nie dało się dostać do miejsca tragedii. Bahr mówił, że gdy zobaczył, iż na miejscu tragedii działają rosyjskie służby, są BOR-owcy oraz przedstawiciele konsulatu, poczuł, że powinien pojechać do ludzi, którzy czekali na prezydenta w lesie katyńskim, gdzie miała odbyć się msza święta. - To było dla mnie bardzo ważne – dodał” http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jerzy-Bahr-Jaroslaw-Kaczynski-powiedzial-mi-wtedy-pan-nie-stracil-brata-blizniaka,wid,16113913,wiadomosc.html?ticaid=1118c4

Jeden z poważnych zarzutów, z przed i po katastrofie prezydenckiej „tutki”, dotyczy właśnie braku odpowiednich działań ze strony BOR – innych służb również, chociaż o tych „innych” mniej się mówi, są jakby mniej dotykalskie, a chodzi o SKW, AW.

Wystarczy oprzeć się na tym co zeznali ludzie będący 10 kwietnia na miejscu, a stwierdzili, że nie było żadnego zabezpieczenia ze strony BOR przed katastrofą, a po niej naszych nie wpuściły rosyjskie służby.  Zresztą pokrywa się to z zeznaniami samych BOR-owców.

Czyżbyśmy zatem mieli do czynienia ze zjawiskiem epidemii kłamstwa i matactwa?

PS

Podkreślenie i wytłuszczenie tekstu autora. 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Czyżbyśmy zatem mieli do czynienia ze zjawiskiem epidemii kłamstwa i matactwa? "
Czy Autor tego tekstu ma tu w tej materii jakieś wątpliwości?
Tragedia smoleńska jest zakłamywana na skalę geopolityczną, nie tylko rosyjsko - polską.
A tu przykład świeżego kłamstwa Gazety Wyborczej:

"Mamy dowód na kłamstwo eksperta PiS od brzozy"
Roman Imielski
26.10.2013 , aktualizacja: 26.10.2013 01:48

„Nie brałem udziału w analizie Chrisa Cieszewskiego - napisał nam Deepak Mishra z University of Georgia, wybitny specjalista od zdjęć satelitarnych. Cieszewski powoływał się na niego, twierdząc, że smoleńska brzoza została złamana jeszcze przed 10 kwietnia 2010 r.”

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14846403,Mamy_dowod_na_klamstwo_eksperta_PiS_od_brzozy.html?v=1&pId=24765969&send-a=1#opinion24765969#ixzz2iohJNuzC

Autor tego tekstu kłamie, twierdząc, że Chris Cieszewski powołał się na eksperta, który zaprzecza udziałowi w pracy nad tym referatem Cieszewskiego.
Faktycznie, w programie II KS w pkt. wyszczególniającym referat Cieszewskiego, był wymieniony ów ekspert jako współautor tej pracy, ale na początku swojej prezentacji podczas II KS , prof. Cieszewski oświadczył, że skład zespołu ekspertów się zmienił i tego pana eksperta Deepak Mishra, nie ma pośród współautorów opracowania.
Dowód: zapis wideo z wygłaszania referatu przez Cieszewskiego (od 50 sekundy):
www.popler.tv/KonferencjaSmolenska/62962#62962

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387132

 Co prawda nikt mnie nie pyta, ale... przypuszczam, że to tzw. figura retoryczna zapewne :)

 A bardziej interesujące niż odpowiedź na pytanie "jak miało być" jest pytanie "jak MA być"? TERAZ! 

Gdyby rzecz nie dotyczyła największego dramatu w naszej powojennej historii, to powiedziałbym, że śledztwo w tej sprawie jest farsą. Mało śmieszną, jak komedie Machulskiego. 

I nic się zrobić nie da, nie udaje, mimo wysiłków ZP, A. Macierewicza i setek ekspertów.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387140

Tytuł tego wpisu mógłby być mottem (i z pewnością jest)działalności i wszelkiego postępowania strony rządowej, jej ekspertów, propagandystów itd...
Zdumienie moje budzi fakt uczestniczenia w bezrefleksyjnym odbiorze i konsumpcji tych wszystkich kłamstw. A co zrobią ci wszyscy przytakiwacze i "rozsądni", kiedy okaże się, że jednak zdarzenia nad smoleńskim lotniskiem przebiegały inaczej niż oficjalne raporty rosyjskie, millerowskie, czy laskowe? A co, kiedy okaże się, że ten samolot wybuchł, że był to wynik umyślnych działań, że świadomie ci Ludzie zostali "naprowadzeni na śmierć"? W jaką "mysią dziurę" przyjdzie im się chować ze wstydu? A może oni już tzw. wstydu i uczciwości nie mają? Może pójdą w tzw. "zaparte"? Może to, co już teraz robią ci wszyscy "inteligentni, młodzi i wykształceni z dużych miast" jest właśnie takim odejściem w stan określany powiedzeniem "pójście w zaparte"?

Od dłuższego czasu głoszę pogląd, że stan naszego społeczeństwa, naszych elit intelektualnych?, przedstawicieli naszej kultury, mediów, nauki itd. jest taki, że konieczna są REEDUKACJA, WIELKIE NARODOWE REKOLEKCJE. A i to może okazać się niewystarczające. Może trzeba by stworzyć specjalne obozy reedukacyjno-wychowawcze i w ten sposób oddzielić od zdrowej części Narodu jego zgniłą i zakłamaną część.
No tak, ale (żyjemy wszakże w demokracji)czy starczy tych, którzy mieliby to zrobić? Czy starczy mi do takich działań wytrwałości i odpowiedniej determinacji?
Przyznam, że nie mam aż takiej wiary w pokłady uczciwości i szlachetności w naszym Narodzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387135

"A co zrobią ci wszyscy przytakiwacze i "rozsądni", kiedy okaże się, że jednak zdarzenia nad smoleńskim lotniskiem przebiegały inaczej niż oficjalne raporty rosyjskie, millerowskie, czy laskowe?"
Oni wierzą, że kłamstwo smoleńskie będzie można utrzymywać tak długo w oficjalnym przekazie(czyli w oficjalnym obszarze kształtującym świadomość społeczeństwa w swej większości), że po tak długim czasie już nieżyjących lub dziadków(casus Jaruzela, Kiszczaka)nie pociągnie się do odpowiedzialności.
Tak mniej więcej brzmiała wypowiedź Sadurskiego w programie Pospieszalskiego, kiedy jako przykład na oszołomstwo sekty smoleńskiej , przytaczał losy badań i śledztwa w sprawie zamachu w Gibraltarze(liczą na to, że dowody rzeczowe będą w rękach sprawców i ich następców przez co najmniej kilkadziesiąt lat).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387146

Za to że ambasador czy bor kłamią w sprawie smoleńskiego zamachu na każdym kroku winnym jest-ryży donald..To przecież on trzyma łapę nad tym śledztwem i to na jego polecenie instytucje państwa zamiast wyjaśnić tą sprawę do bólu muszą mataczyć i trzymać stronę ryżego..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#387149