Kto przeprosi Ewę Błasik?

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

To członkowie komisji (Millera), a nie biegli z laboratorium kryminalistycznego przypisali gen. Błasikowi słowa, które padły w kokpicie tupolewa - przyznaje w rozmowie z RMF FM były szef MSWiA Jerzy Miller. Członek tejże komisji Maciej Lasek tłumaczy, iż przyporządkowano generałowi trzy wypowiedzi, bo tak wynikało z "kontekstu pracy w kokpicie"(!!!). Co ta za kontekst? - Nie wiemy, ale jednego możemy być pewni: raport Millera nie przedstawia prawdy, gdyż pisany był pod konkretne rządowe zamówienie. Poseł PiS Antoni Macierewicz wystąpił więc do prokuratury z wnioskiem przeciw Jerzemu Millerowi w związku z poświadczeniem nieprawdy.

Nie pierwszy raz wyrażę swe zdziwienie i zarazem dezaprobatę wobec skandalicznej nagonki na gen. Andrzeja Błasika. Uczestniczyli w niej świadomie i z premedytacją członkowie moskiewskiego MAK, Edmund Klich, przedstawiciele polskiej komisji i bardzo wielu dziennikarzy. Dziś żona generała Ewa Błasik może odetchnąć. Nowe informacje są dla niej - mówi - "wielkim zwycięstwem prawdy". Wymienia w "Naszym Dzienniku" tych kłamców, którzy szczególnie wyróżnili się w nagonce i szkalowaniu jej męża. To są: Edmund Klich, Tomasz Białoszewski, Jan Osiecki, Tomasz Hypki, Robert Latkowski i Stefan Gruszczyk.

"Czas najwyższy - upomina się Ewa Błaszczyk - żeby odpowiednie służby zainteresowały się tymi wszystkimi tzw. ekspertami lotniczymi, którzy od samego początku, tak jak Edmund Klich, bronią stanowiska Rosjan". Podobne zdanie prezentuje pełnomocnik rodzin mec. Piotr Pszczółkowski:

"Z przerażeniem patrzę, jak funkcjonariusze naszego państwa są szczęśliwi, że tak jak Edmund Klich mogą się powoływać na jakieś ustalenia strony rosyjskiej niewygodne dla Polaków. I zastanawiam się, skąd bierze się tyle złej woli, taka motywacja, żeby każda informacja niewpisująca się w rosyjską narrację była torpedowana".

Trzeba przeprosić żonę gen. Błasika, a także rodziny pilotów, którzy zginęli pod Smoleńskiem. "To jest także sprawa pana Tuska - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Nie ma go jak zwykle w trudnych sytuacjach, a on jest pierwszym, który powinien przeprosić".

Donald Tusk jednak jest. Spotkał się z członkami tzw. korpusu prezydencji, którym pochwalił się, jakoby nowy przewodniczący PE Martin Schulz powiedział, że polska prezydencja była najlepszą od 15 lat. "Ja z takimi komplementami pod adresem Polski spotykałem się właściwie w każdej europejskiej stolicy" - puszy się premier.

Brak głosów

Komentarze

Dla tzw. starej unii na pewno Donek był najlepszym od wielu lat szefem "prezydencji". Każdy kraj do tej pory starał się mając ster w ręku chciał tak kręcić kołem żeby dla swojej ojczyzny coś ukręcić. Tylko Tusk nie mogąc się zdecydować czy jest polakiem czy krajanem Angeli działał na jej korzyść żeby w razie gdyby udał mu się całkiem Polskę zniszczyć udzieliła mu azylu i jakąś emeryturę za "zasługi" wyznaczyła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#216633

Słowo "przepraszam" ma tylko wtedy wartość i sens, kiedy jest wypowiedziane szczerze. Jest to przyznanie się do błędu i okazanie skruchy za popełniony błąd lub wręcz haniebny czyn wobec osoby pokrzywdzonej, którą chcemy przeprosić.

Błagam; nie nalegajcie na krętaczy, aby za swe łgarstwa przepraszali osobę tak godną, jak Pani Generałowa - Ewa Błasik.

Niech nawet nie próbują przepraszać Narodu polskiego, bo ja tych przeprosin TEŻ nie przyjmę. Dość długo i z premedytacją nas poniżają.

Ich postępowanie nie jest wynikiem nieświadomych błędów, ale cynicznie zaplanowanym działaniem.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#216655

nie jest wynikiem nieświadomych błędów, ale cynicznie zaplanowanym działaniem". - Całkowicie zgadzam się z Panią. Tekst mój nie jest też upominaniem się o przeprosiny, i też nie jestem do tego upoważniony. Jest raczej opisem sytuacji. Po stronie rządowej nie ma ludzi przyzwoitych i wiemy o tym: Pani i ja.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216702

 - bo w słowniku kanalii nie ma takiego słowa

wp

Vote up!
0
Vote down!
0

wp

#216899

Ale myślę, że powinniśmy o tym mówić; może trochę zwątpią.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216906

order Karola Wielkiego i 5 tys. euro w łapę. Ma też świetną prasę w Niemczech w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego. To jest tak, gdy lubi się władzę i wie się, że Bruksela (a faktycznie Berlin) rozdaje dzisiaj karty w Europie.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216701

[quote=zygmuntbialas]order Karola Wielkiego i 5 tys. euro w łapę. Ma też świetną prasę w Niemczech w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego. To jest tak, gdy lubi się władzę i wie się, że Bruksela (a faktycznie Berlin) rozdaje dzisiaj karty w Europie. Pozdrawiam. Zygmunt Białas[/quote]

Czyli wpłacili mu a'konto za POkorę i milczenie. Ciekawe, jaką jeszcze mają kasę dla niego odłożoną.

Jak kasy zabraknie, to może dostąpi zaszczytu 'załapania się" na fuchę....dozorcy u Tante Merkel. Kto wie,kto wie.......Jaki to będzie dla tuseka  zaszczyt zamieść dojazd do willi , zgrabić spadające liście i otwierać drzwi limuzyny właścicielce Europy .

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#216798

jak jego rzecznik Graś. Będzie chciał zapewne czmychnąć na europejskie salony, gdy w Polsce nie będzie miejsca dla niego. Wierzę jednak, że sprawiedliwość upomni się o niego.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216891

TVN 24 wyróżniał się i wyróżnia w takich haniebnych manipulacjach.
Pamiętamy. Musimy pamiętać.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216703

Oczekuję lawiny pozwów sądowych członków rodzin przeciwko tym kłamcom za wszystkie oszczerstwa i zniesławienia. Oni z kolei - broniąc się - będą musieli wykazać winę strony rosyjskiej w tej kampanii, a więc i spolegliwość strony polskiej. INaczej sami będą odpowiadać za te kalumnie.
A potem można pozywać Rosjan przed Trybunał Międzynarodowy. Nie wolno im odpuścić.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#216705

spełniały swe podstawowe funkcje. Osobiście popieram tylko w wyjątkowych, rażących sytuacjach. W Europie trwa to znowu strasznie długo. Myślę, że cała energia powinna iść w wyjaśnienie tragedii. A oszczercom można okazać pogardę.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#216717

Te wszystkie kanalie które brały udział w pomawianiu i fałszowaniu ,powinien nimi zając się  prokurator .A oficerowie Wojska Polskiego powinni się wstydzic że zostawili na żer sępom wdowę po gen.Błasiku.Pani Ewa Błasik sama walczyła o Jego honor, a także o honor polskiego oficera.Podziwiam ją i życzę dużo siły bo zło ciągle atakuje.

Vote up!
0
Vote down!
0

jagoda

#216897