Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka - wiele hałasu o nic

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Na zaproszenie posła PiS Marka Gróbarczyka gościł w Parlamencie Europejskim o. Tadeusz Rydzyk, uczestnicząc w seminarium na temat energii odnawialnej i geotermalnej. W swym wystąpieniu redemptorysta z Torunia skrytykował decyzję obecnego rządu o rozwiązaniu umowy podpisanej przez rząd PiS z fundacją Lux Veritatis o przyznaniu dotacji państwowych na odwierty geotermalne w Toruniu.
Ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział: "To skandal, czujemy się wykluczani, jesteśmy dyskryminowani, to jest totalitaryzm". Po seminarium w rozmowie z PAP tak ocenił sytuację polityczną w naszym kraju: "To, co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc, to jak niecywilizowany kraj. Tragedią Polski jest to, że od 1939r. Polską nie rządzą Polacy. Nie chodzi tu o krew ani przynależność. Oni nie mają serca polskiego".
Przeciwko tej wypowiedzi zaprotestowali europosłowie PO i PSL, którzy uznali ją za niezgodną z prawdą, obraźliwą i haniebną. Minister Radosław Sikorski natomiast odgrażał się, że "państwo polskie zareaguje" na te słowa. Ujęli się za o. Rydzykiem europosłowie PiS oraz szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak, który podkreślił, że "w demokratycznym kraju każdy ma prawo wyrażać swoje oceny i opinie dotyczące tych, którzy rządzą".
Zwróćmy tu uwagę na dwie sprawy:
1. Fundacja Lux Veritatis zajmująca się odwiertami geotermalnymi w Toruniu pozbawiona została nie tylko dotacji państwowych, ale też możliwości nabywania środków poprzez informacje kierowane do słuchaczy Radia Maryja. W piątek 17 czerwca br. toruński Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok nakładający na o. Tadeusza Rydzyka grzywnę w wysokości 3,5 tys. zł za "prowadzenie nielegalnej zbiórki publicznej". Wyrok ten może budzić liczne wątpliwości.
2. Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka w Parlamencie Europejskim o wykluczeniu i dyskryminowaniu pewnych grup społecznych w Polsce nie jest sprzeczna z prawdą. Czy należy to jednak mówić w Brukseli i w ogóle poza granicami Polski?
Odpowiedź mógłby dać kiedyś Br. Geremek, obnoszący się w całej Europie ze swymi kłopotami lustracyjnymi w kraju. Dziś mogliby coś na ten temat powiedzieć byli ministrowie spraw zagranicznych (wśród nich Bartoszewski i Rosati), dla których obelżywy artykuł zamieszczony w 2006r. w niemieckiej "Tageszeitung" był przygrywką do wystąpień na forum europejskim przeciw prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu.

Brak głosów

Komentarze

Sukces geotermii Toruńskiej może być bolesnym POliczkiem dla lobby sowieckiej ropy i gazu a więc dla zdrajców Polskich interesów narodowych. Stąd ich wściekłe ataki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#166307

polskich specjalistów na tym polu są w zasadzie pionierskie. Mogą wytyczyć kierunek robót. Ponadto już nie marzyć, lecz myśleć możemy o profitach wynikających z gazu łupkowego. To daje szanse. Wbrew zdrajcom.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#166311

wiecho2 24.czerwiec2011 10.09
Odmrozimy sobie nos! Platforma dała już popis usuwając
wszystkich, których powołał PiS na kluczowe stanowiska w
Euro 2012 i mamy dziś efekt ich działań. Nowi, powołani
z klucza:koleś to dobry z PiSu to won, pochowali wszufladach
dobre pomysły, niektóre przedstawiają jako swoje i gdyby
o.Rydzyk należał do ich towarzystwa, może by coś jego
pomysłów zrobiono(pod warunkiem dopuszczenia do kasy!)
A ta źródła geotermalne są niewykorzystane. A może i lepiej,
bo Tusk mógłby je sprzedać? Chociaż nie, nie da się ich wywieźć za granicę!

Vote up!
0
Vote down!
0

wiecho2

#166319

dała Platforma popis swej indolencji i niekompetencji. To są EURO 2012, autostrady, koleje,....
To, co pozostanie w smutnej pamięci, to katastrofa w Smoleńsku i śledztwo z nią związane. Ten rząd jeszcze istnieje. Nie do wiary!
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#166340

Sprawa jest dużo grubsza wbrew pozorom. Ponieważ o. Rydzyk miał przygotowany i formalnie poprawny wniosek do UE o przyznanie dotacji na ten odwiert. I wtedy z Warszawy przyszedł sygnał, żeby zrobić wszystko co możliwe aby tej dotacji nie przyznano. Zaważyły względy pozamerytoryczne i dotacji nie ma.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#166327

To było w roku 2008. Dużo nabrudziła Platforma. Wierzmy, że to wszystko będzie rozliczone.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#166341

Ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział kilka słów prawdy i co najważniejsze, nie bał się ich wypowiedzieć wiedząc, że zaraz będzie na niego wściekła nagonka. Ten człowiek wykonuje dla Polski kawał dobrej roboty, naszą więc powinnością jest go bronić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#166396

Tak. Po trzykroć tak.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dorcia

#166436

"Tak. Po trzykroć tak". - Nie wiem, do czego to się odnosi. Rozumiem, że Pani popiera idee: moje i komentatorów.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#166444

Jest mi akurat smutno, że w naszym kraju dzieją się takie numery. Podobnie dzieje się w wielu innych sprawach. Nie mam wątpliwości, że III RP wyczerpała swe możliwości. Jaki będzie skutek? - Oby on się wyraził jednoznacznie w jesiennych wyborach.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#166440