Ojciec T. Rydzyk: Nie zginie Polska, póki pragniemy wolności

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

W sobotę 21 kwietnia odbędzie się w Warszawie marsz w obronie Telewizji Trwam. "Uczestnicząc w tym marszu, chcemy przede wszystkim dać świadectwo, a równocześnie powiedzieć, że katolicy mają swoje prawa - mówi o. dr Tadeusz Rydzyk w wywiadzie udzielonym 'Naszemu Dziennikowi'. - Nie możemy pozostać obojętni. Żołnierz, który jest tchórzliwy, znajduje się po stronie wroga. Tak samo dobry, ale bierny i lękliwy człowiek rozzuchwala zło".

Te marsze, które odbyły się już w wielu miastach w Polsce i za granicą, świadczą o naszej solidarności i jedności. Trzeba dalej działać i dokumentować, iż "katolicy nie są pariasami we własnej Ojczyźnie". Trzeba demaskować otaczające nas zło, "bo nie wystarczy czynić dobrze. Demaskowanie zła jest również ewangelizacją - podkreśla dyrektor Radia Maryja. - W Polsce większość stanowią katolicy. Z ich podatków utrzymywany jest rząd, utrzymywani są stanowiący prawo decydenci, którzy jednocześnie prześladują katolików".

Po 1989 roku kolejne rządy zawłaszczyły media i nasz narodowy majątek. "Zaczęło się rozkradanie (...) i tak powstał trójkąt: władza, media, pieniądze. (...) Czy my w ogóle wyszliśmy z komunizmu? - pyta o. Tadeusz Rydzyk. - Zostaliśmy po prostu oszukani". Rządzący skłócają społeczeństwo, stwarzają sytuacje, w których ośmiesza się uczucia patriotyczne i wiarę katolicką. Ci rządzący nie oferują przy tym nic w zamian. Chyba tylko emigrację.

"Toczy się walka o wolność. Dopóki pragniemy tej wolności, Polska nie zginie - podsumowuje o. Tadeusz Rydzyk. - Idziemy wraz z Matką Najświętszą. Nam się często wydaje, że to już koniec, a tu się okazuje, że zwycięstwo przychodzi 'za pięć dwunasta'. Trzeba ufać i mieć nadzieję. Wszystko jest w rękach Bożych. Może ZWYCIĘSTWO będzie wyglądało inaczej, niż je sobie wyobrażamy, ale PRZYJDZIE NA PEWNO".

Brak głosów

Komentarze

Joe Chal
Ten proces stale trwa i trzeba z nim walczyc.

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#245582

Joe Chal:)

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#245583

i trzeba z tym walczyć". - Chyba nie przy tym rządzie. Muszą nastąpić zmiany. Wierzę, iż to będzie szybciej niż się spodziewamy.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#245590

"Nam się często wydaje, że to już koniec, a tu się okazuje, że zwycięstwo przychodzi 'za pięć dwunasta'. Trzeba ufać i mieć nadzieję. Wszystko jest w rękach Bożych. Może ZWYCIĘSTWO będzie wyglądało inaczej, niż je sobie wyobrażamy, ale PRZYJDZIE NA PEWNO"." piekny cytat! pozdrawiam!
Vote up!
0
Vote down!
0
#245591

Jest bardzo piękny. I oddaje nasze obecne uczucia. Koresponduje też z wypowiedzią o.Tadeusza Rydzyka, mojego krajana zresztą. Ojciec T.Rydzyk spędził młodość w Olkuszu. Mieszkał tam też później młody mjr Arkadiusz Protasiuk. Ja wychowywałem się niedaleko, w Dąbrowie Górniczej.

Pozdrawiam Panią.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#245597

gość z drogi

Katowice 

wraz całą Ziemią Śląsko/Dąbrowską, w sobote,14 Kwietnia w wielotysięcznym Tłumie upomniała się o Wolnośc Naszych mediów, o TV Trwam

      wychodząc z Katedry Chrystusa Króla  brzmiały nam jeszcze w uszach słowa Pieśni "Błekitne rozwińmy sztandary" i w morzu Flag i Transparentów królowała Błękitna Pani ,z napisem Jaworzno

Warszawo,trzymaj się  i 21 Kwietnia pokaż Naszą MOC i Nasz Protest

panie dworzak wstydż sie pan i nie tylko pan, ale i mu POdobni....też

pozdr z 10 :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#245599

równie zdecydowanie jak inne miasta. Dworak powinien się wstydzić i ci (i ten), którzy mu kazali tak rozstrzygnąć sprawę Telewizji Trwam.
A my trwajmy, działajmy i nie traćmy nadziei. Ciągle wierzę, że to niedługo się zmieni.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#245724

w wywiadzie opublikowanym w dzisiejszym Naszym Dzienniku powiedział wiele słów prawdy, jak zwykle zresztą,które powinny trafić do każdego Polaka i stać się przedmiotem głębokiego zastanowienia. Każdy bowiem powinien zdać sobie sprawę, że skoro w Polsce katolicy stanowią większość i płacą podatki, to chyba mają prawo domagać się czegoś dla siebie. W końcu utrzymujemy całą tę administrację państwową, która też powinna sobie to wziąć do serca i rozumu. Jeżeli nie bierze to znaczy, że traktuje Polskę jak prywatny folwark a katolików w roli swoich niewolników.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#245656

I dzięki Panu Bogu wyTRWAMy i POkonamy zło POlszewickie

Vote up!
0
Vote down!
0
#245697

tych cwaniaków. Oni sami zresztą wiedzą, że koniec ich jest bliski.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#245728

stanowią nie tylko większość, ale przecież są płatnikami podatków. A rządzący tak nami poniewierają!!! Chcieli dzielić Kościół i wymyślali 'łagiewnicki', promują Palikota, Biedronia, Nowicką, Środę. Jak im nie wstyd! To nie powinno długo trwać.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#245726