Są dwa dowody na to, że to był zamach - mówi Zuzanna Kurtyka

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

W dzisiejszym numerze tygodnika "Uważam Rze" możemy przeczytać wywiad przeprowadzony przez braci Karnowskich z Zuzanną Kurtyką, wdową po Januszu Kurtyce, prezesie Instytutu Pamięci Narodowej. Rozmówczyni opowiada o swym życiu zawodowym (jest lekarką i zajmuje się leczeniem chorób układu oddechowego u dzieci) i o swych przeżyciach po stracie męża.
"Mam poczucie, że moje życie dzieli się, jakby przecięte czarnym mieczem, na dwie części. Na stary świat sprzed tragedii i nowy: po niej" - mówi Zuzanna Kurtyka. - W tym nowym świecie najtrudniej znieść pustkę, "która jest wszędzie, w każdym momencie, w każdym aspekcie życia codziennego".
Dlaczego śledztwo w sprawie katastrofy nie przynosi wyników? - "Kluczem jest oczywiście brak woli wyjaśnienia tragedii, błędne decyzje władz - mówi wdowa. - (...) Polacy widzą, ile jest kłamstwa w życiu publicznym. Tragedia smoleńska unaoczniła ludziom, jak bardzo są okłamywani". Tomasz Lis, Janina Paradowska i Radosław Sikorski - te trzy nazwiska padają w trakcie rozmowy o kłamstwach i manipulacji.
Co się zdarzyło w Smoleńsku? - Na to pytanie Z. Kurtyka odpowiada: "Są w tej chwili dwa twarde dowody na to, że to był zamach. Oprócz danych podanych przez MAK, choć nieuwzględnionych w raporcie, jest także zapis z komputera pokładowego odczytany w USA, z którego wynika, że samolot rozpadł się 15 metrów nad poziomem ziemi. (...) Pozostałe badane przez polskich śledczych to kopie, nie wiemy, czy niesfałszowane".
Wdowa po Januszu Kurtyce stwierdza, że państwo polskie zawiodło ją. Zawiodło w każdej właściwie sprawie. Zastanawia się też, ile i co wiedzą na temat katastrofy smoleńskiej osoby, które publicznie mówią, że to nie był zamach.

Brak głosów

Komentarze

Oczywiście, że już czas na publiczne oskarżenia o zamach??? Oczywiście, że musi to być ktoś ważny, że musi to być ktoś z bliskich, którzy wiedzą więcej, z racji dostępu do akt??? Już niedlugo bowiem, przyjdzie czas na międzynarodowe oskarżenia, konkretnych personalnie, wladz Rosji??? Zbrodnia musi być ukarana, tak czy inaczej, musi??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164308

Daliśmy sobie wmówić, że o zamachu mówią oszołomy, a tu przecież coraz więcej faktów świadczy, że to nie była zwykła katastrofa. Przecież i tak będziemy mieli tę wiedzę wcześniej czy później. Miejmy nadzieję, że raczej wcześniej.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164314

Przecież bul sam się wygadał przez swoją głupotę,cytuje prezydent gdzieś poleci i sprawa się załatwi,chyba ślepy snajper strzelał że stak bliska i nie trafił,koniec cytatu,od danie sprawy kacapom,to już zdrada,postanowienie Tuska,że czarne skrzynki pozostają w Moskwie,zakaz otwierania trumien,i eschumacji,widać prawo kacapskie obowiązuje w Polsce,a teraz zawieszają prokuratora który chciał się dowiedzieć prawdy od sojuszników o Smoleńsku,

Vote up!
0
Vote down!
0
#164331

ale te najtwardsze dowody, tj. czarne skrzynki oraz wrak są w Rosji. Te pierwsze mogą być lub już są zmanipulowane, te drugie zatraciły już chyba swą wartość dowodową. 14 miesięcy temu myślałem, że to co się dzieje, jest możliwe tylko w niektórych krajach afrykańskich.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164393

jest fizyczna likwidacja Putina, Medwiediewa i pomniejszych wykonawców. Tylko kto tego dokona polskie służby specjalne, które jako całość służą ruskim??

----

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#164348

Putin i Miedwiediew rządzą Europą i wszyscy się boją, bo co dwaj są nieprzewidywalni. W Polsce jest jakaś nadzieja, że winni zostaną rozliczeni.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164396

Przerasta mnie to.
Jeszcze bardziej nie ogarniam tego zalewu kłamstwa, obłudy i arogancji tuskowego (nie)rządu, na które ci ludzie są narażeni (o zadowolonym ze wszystkiego, w tym z własnej opalenizny i własnego kandydowania Dereszu nie mówię).
I tak podziwiam Panią Zuzannę za spokój i kulturę wypowiedzi, bo mnie by rozniosło.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164329

iż trudno mi nawet pisać o przeżyciach osób, które straciły bliskie osoby w tej katastrofie. I cóż tu więcej napisać. To nie jest łatwe.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164392

był zamach,to Polacy proszą o dowody.Wszystko wskazuje że putia i donek zrobili TO.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164418

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Siekiera, motyka, chory mózg,
Za to wszystko winien Tusk;
Siekiera, motyka, osiem gmin,
No, a pomysł dał Putin.......

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#164423

że Tusk jest odpowiedzialny. Pytanie: W jakim stopniu? I czy pośrednio, czy bezpośrednio? Na odpowiedź jeszcze trochę poczekamy.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164441

 w 100% pewien że był to zamach.Inaczej mówiąc zemsta kremla za Gruzję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164426

Zakładam 70%, że to był zamach. Tak, jak Pan pisze, zemsta za Gruzję, ale także pozbycie się ludzi, którzy zagrażali rosyjskim interesom w Polsce.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164443

Od pierwszej chwili twierdze ze pomysl poszedl z Polski a kacapy pomogli w realizacji. Nalezy w pierwszej kolejnosci sciskac jaja naszym a potem kacapom. Proste pytanie, kto odpowiada za techniczna organizacje lotu??? ilosc samolotow itd..., monitoring z Okecia.......

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#164450

a przynajmniej określonych ludzi polskiego pochodzenia, z Rosjanami jest prawdopodobne. Na razie PO jest przy władzy, więc śledztwo nie posuwa się do przodu. Zmiana władzy w Polsce jest jednym z warunków, by cokolwiek w śledztwie szło do przodu.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164496

Przyczyny mogą być różne, ale na pewno nie te, które podają TVN, GW i Wprost. Zamach - moim zdaniem - jest bardzo prawdopodobny.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164438

Czy wiecie, że specjaliści z Samary "naprawiali" Tu-154M nr boczny 101, 9 kwietnia 2010 na Okęciu. Co konkretnie zrobili w tupolewie i czy ktoś z ochrony patrzył im na ręce ? Czy ten samolot po manipulacjach (naprawach) rosyjskich techników został sprawdzony przez nasze służby ? Co jest zanotowane odnośnie ostatnich napraw w książce serwisowej (pokładowej) tupolewa nr 101 ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#164897

Coraz więcej przesłanek wskazuje, ze 10 kwietnia 2010 roku doszło do zamachu na polską delegację. Świadczy o tym szereg manipulacji (choćby ta pierwsza z fałszywą godziną), setki informacji pełniących role dezinformacyjną oraz udowodnione matactwa ze strony rosyjskiej, których najjaskrawszym przykładem było niszczenie wraku, fałszowanie stenogramów rozmów z kokpitu ( min. „dopisano” słowa „wkurzy się jeśli…), aby wzmocnić lansowaną od początku tezę o błędzie pilotów i naciskach. Do tego należy dorzucić unieważniane zeznań kontrolerów lotu, „zacinające” się taśmy z pracy radarów, czy skandaliczne podejście do badań ofiar, brak sekcji zwłok . Lektura polskich uwag do raportu MAK również nasuwa wiele podejrzeń, co charakteru wydarzeń 10 kwietnia, które każą wątpić w wersję nieszczęśliwego wypadku.
Po przeczytaniu wywiadu z rodzicami kapitana Artura Ziętka, nawigatora TU 154 M, zamieszczonego w Naszym Dzienniku, nabrałam przekonania, graniczącego z pewnością, że pojęcie katastrofy lotniczej, jako nieszczęśliwego wypadku zdaje się być niewystarczające i prawda o wydarzeniach 10 kwietnia może przerastać nasze wyobrażenia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164898

Co wniesiono na pokład Tupolewa w noc przed odlotem do Smoleńska? 
Dostałem taką oto informację pocztą (pantoflową) na Facebooku. Nie wiem, czy jest wiarygodna, ale rzecz jest warta sprawdzenia (przez śledczych): Słuchajcie słuchałem późno w nocy wiarygodnego radia, nie będę tu przytaczał jakiego ponieważ czerwone skur....[Jurko] nie śpią. Zadzwoniłfacet, którego znajomy pracuje na lotnisku tym z którego odlatywał rządowy Tu 154 M, ten znajomy pracował z 9/10 kwietnia i zauważył coś bardzo podejrzanego a mianowicie o godzinie 3 rano , 10.04 zgasło światło na lotnisku, hangarach, a po chwili dwóch wielkich drabów poszło z dużym pakunkiem do rządowego Tupolewa i wnieśli go do samolotu!!!Czy była to bomba, czy jakiś gaz bojowy tego możemy się domyślać. Fakt jest faktem, że w nocy o 3 rano byli w samolocie nielegalnie jacyś obcy ludzie, zamachowcy?, może borowcy? trudno powiedzieć, bo było ciemno, tak mówił pracownik lotniska( przepisy mówią, że samolot przed lotem prezydenta, etc, jest plombowany, otwiera się go przy prezydencie, gdy przybywa na lotnisko komisyjnie!!! tak mówi instrukcja HEAD!), zapytany czemu tego nie zgłosił, on na to odpowiedział, że mu i jego rodzinie jeszcze życie miłe. To normalne, że by jego i rodzinę by mu zamordowali. Drodzy państwo, tak jak wielu z was pisało, że banda ryżego zbira wnuka esesmana brała w tym udział, pomału wszystko zaczyna się potwierdzać. Mam cały czas przed oczami słowa jasnowidza Jackowskiego, że Prezydent Lech Kaczyński będzie spał....pytanie: czy oni już w Polsce nie zostali zabici???Dlatego? dlaczego nie było żadnego dziennikarza (a tak zawsze polowali na "gafy" Prezydenta) na lotnisku, świadków, żadnego nagrania, zdjęć z miejsca odlotu???Tu jest zagadka, także co te zbiry wnosiły na pokład samolotu w nocy. Proszę o przekazywanie tych informacji innym ludziom. Puzle układają się powoli w całość, pozwólmy wrogom popełniać błędy a PRAWDA sama wyjdzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164900

Pańską informację z godz. 18:57. Trudno mi się do niej odnieść, gdy pierwszy raz ją słyszę. Niezależnie od tego uważam, iż prawdopodobieństwo zamachu jest duże.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164909

najistotniejsze kłamstwa i manipulacje, które przekazuje się polskiemu społeczeństwu. Ja od samego początku uznałem, że wersja zamachu jest bardzo prawdopodobna. W ciągu minionych 14 miesięcy to przekonanie utrwala się.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164907

To znaczy wiem, że dokonano drobnych napraw po przyjeździe Tuska z Pragi, ale nic nie wiem o rosyjskich technikach. Dużo rzeczy nie wiemy.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164906