Fakty są, jakie są - mówi prokurator Marek Pasionek

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej Marek Pasionek rozmawiał z redaktorką "Naszego Dziennika". Tytuł wywiadu brzmi: "Tajnych agentów wymyśliła Wyborcza". Przypomnijmy, iż w pierwszej połowie czerwca br. Marek Pasionek, który nadzorował śledztwo smoleńskie, został odsunięty od tego postępowania. Powodem tej decyzji miały być "kontakty z przedstawicielami obcych państw". Prawdopodobnie chodziło o działania prokuratora zmierzające do współpracy z amerykańskimi ekspertami. Odważny i bezkompromisowy śledczy próbował przekonać ich do przekazania stronie polskiej m.in. zdjęć satelitarnych z miejsca katastrofy.

W dzisiejszym wywiadzie czytamy, że po sześciu miesiącach Marek Pasionek został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów. Nie może jednak odnieść się do nich, bo rozpocznie się teraz postępowanie dyscyplinarne, w którym zarzuty mogą być podobne, tj. rzekome nieuprawnione kontakty z dziennikarzami, przekazywanie informacji ze śledztwa redaktorom "Naszego Dziennika" i "Rzeczpospolitej" oraz przedstawicielom służb amerykańskich w czasie spotkania w ambasadzie Stanów Zjednoczonych.

Rozmówca kładzie nacisk na to, że nie było to spotkanie z agentami, lecz oficjalnymi przedstawicielami służb USA. "Chciałbym też podkreślić, że ja tego faktu nie ukrywałem - mówi śledczy. - W ambasadzie rzeczywiście chodziło o przekazanie informacji. Tyle że to nie ja przekazywałem informacje ze śledztwa Amerykanom, ale od nich oczekiwałem pewnych informacji".

O toczącym się aktualnie śledztwie w sprawie katastrofy na Siewiernym mówi prokurator: "Fakty są, jakie są". Wypowiada się też o motywach swego postępowania: "W katastrofie smoleńskiej zginęli nie tylko posłowie PiS. Zginęli tam ludzie, których osobiście znałem i z którymi współpracowałem. To była katastrofa ogólnonarodowa. Jej wyjaśnienie leży - moim skromnym zdaniem - nie tylko w interesie posłów PiS, ale po prostu Polaków. Jeżeli chciałem coś uczynić w tym kierunku, by przybliżyć nas do prawdy, to nie robiłem tego w interesie jakiegokolwiek ugrupowania politycznego, ale w interesie nas wszystkich, Polaków".

Brak głosów

Komentarze

I o to głównie chodziło, żeby prok. Pasionek żadnych informacji od Amerykanów nie otrzymał. Nie po to ukryto te informacje, które Amerykanie wcześniej przysłali, żeby prok. Pasionek je "odkrywał". Jakoś cicho o tym, gdzie one utknęły, a przecież był już taki moment, że szukali i nikt się nie chciał przyznać, że ma. Potem zrobiono kolejną "zawieruchę" i sprawa jekoś przyschła. A ja cholera mam za dobrą pamięć i mnie to ciągle nie daje spokoju.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#209038

Zarzuty wobec M.Pasionka są śmieszne i dochodzi nagonka medialna. Dodajmy przewlekłość postępowania wobec osoby, którą się zna. Smutne to jest.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#209068

Zgadzam się z Panem
http://harcerz.nowyekran.pl/post/17182,prokurator-marek-pasionek-vs-terra-modis

Vote up!
0
Vote down!
0
#209212

Zerknąłem pod wskazany link. Widzę, że to poważne rozważania, więc przeczytam dopiero wieczorem.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#209223